Čištění zubních kanálků - mám strach

aneria
19. říj 2023

Zdravím, poprvé budu mít zkušenost s čištěním kanálků. Před 2. měsíci jsem byla léčena se zánětem, za 14 dní jdu na kanálky, jen když na to pomyslím mám mdloby, nevolnost, příšerný strach. Jedná se o jedničku nahoře, četla jsem že s injekcí to nebolí, jenže mě bolí vše. Nevím jestli při zákroku myslet na něco jiného, či poprosit doktora ať mě provede zákrokem. Doktora uvidím poprvé, má zubařka nedělá kanálky a tak jdu jinam, další strach, aby to nebylo všechno.

pilzzee
20. říj 2023

@aneria Mne teda cistili kanalky ve stolicce, a bylo to docela prijemny 🤣 Umrtveny samozrejme.

mari90
20. říj 2023

@aneria já se čištění.kanalku bála jak čert kříže, přečetla jsem snad všechny diskuse, které kde byly...ale a injekci jsem necítila nic, normálně bych u toho i usnula 😅

barborka09
20. říj 2023

@aneria Ničeho se nabát, je to úplně v pohodě. Pro mne je největší stres ta umrtvovací injekce - nemám ráda jehly. Pak už je to úplně v pohodě. Mám už takto udělané dvě stoličky. A kdyby u zákroku zubař neměl otázky typu jesli je všechno v pořádku atp., tak si u toho i pěkně pospím. Fakt to vůbec nebolí.

lilian2111
20. říj 2023

Klid, opravdu to nic není - říká totální hysterka 😃😉

kristyn86
20. říj 2023

Asi to bude individualni. Me cistili kanalky a nic to nebylo. S injekci samozrejme. A kolegyne to pry probrecela. Tak nevim...Ja vzdy myslim na neco jineho...

martulka88
20. říj 2023

@aneria Nejlepší nečíst nic na internetuu. Po umrtvení to opravdu nebolí, jen "cítíš", kde se pohybuje- ale je to bez bolesti. A pak narovinu říci lékaři, že máš strach. Já to tak běžně dělám, pokud mám z něčeho strach.

squezy
20. říj 2023

Na to vyčištění musíš jit, kanalky šíleně boli. Určitě ti to umrtvi, pak už je to jen nepříjemné, že musíš mít celou dobu otevřenou pusu a bojíš se, jestli něco necítíš, ale opravdu když ti to umrtvi, tak to neboli. Ja jdu v listopadu a v prosinci 2x na 2hodiny na čištění kanálu pod mikroskopem a taky se nemůžu dočkat, ale nemám to poprvé a jestli z toho máš nervy, tak doporučuji se předtím pořádně najist, dat si případně i čokoládu. Me drobet víc cukru prostě pomáhá na to, abych tohke vydržela 🙂 Pak pořádně vyčistit zuby a doufat, at je to co nejdřív za tebou 🙂

lenkalubina
20. říj 2023

Uz jsem na tom byla asi 8x...není to nic příjemného,ale s umrtvenim pohoda😉 první 2 před 20 lety byly jeste bez injekce a to bylo žužo🤣to zvládnete 🍀

pilzzee
20. říj 2023

@aneria Nejneprijemnejsi je asi jen to mit celou dobu otevrenou pusu, jinak pokud ti treba nevadi dentalni hygiena, tak toto taky nebude.

zlataberta
20. říj 2023

Žádná katastrofa to není. V klidu.

miryp
20. říj 2023

Čištění bez umrtvení a v pohodě. Nepříjemností bych to přirovnala vrtání, jen to trvalo déle. Pokud se bojíš bolesti, nech si prostě dát injekci...

sanoela
20. říj 2023

@aneria nejmíň příjemná bude anestezie, u předních zubů to moc příjemné není, ale kde je, že? A pak už to bude v pohodě 😉 taky bych řekla, že víc bude nepříjemné mít otevřenou dýl pusu😊

lenkalubina
20. říj 2023

@sanoela přesně..40 minut otevřená huba a pak jsem se bála,že ji nezavřu🤣🤣🤣

izz76
20. říj 2023

Přesně jak už je tu psáno, nejhorší je, dlouho otevřená pusa,jinak s umrtvenim to nebylo skoro cítit. V jedničce to myslím bude jednoduší,těch kanálků bude asi méně..

exbordelar
20. říj 2023

Ja mam snizeny prah bolesti, takze dostavam konskou davku anestezie a v prubehu si nechavam jeste pripichovat. Mam skvelou zubarku, je s tim v pohode. Jen teda se priprav, ze jeste 14 dni potom je ten zub (okoli) citlivejsi, protoze to je docela velky vykon.