Co pomůže zklidnit psychiku při PMS?

jenseptam
16. dub 2023

Holky, potrebuju doporucit nejaky pripravek (idealne prirodni), ktery by mi pomohl ukocirovat nalady pred menstruaci. Neberu zadnou antikoncepci, leky, nic. Cca tyden pred menstruaci nemuzu vydrzet sama se sebou, jsem na vsechny protivna, nejradeji bych po vsech metala blesky, nejlepsi by bylo se nekam zavrit a nevylezt ven, ale to bohuzel nejde 🙂 mate nejaky tip, pomaha neco vam? Diky za doporuceni 🙂

lencaa11
16. dub 2023

@jenseptam ženský čaj

daasqua
16. dub 2023

B12, hořčík, Omega 3. A já občas i vápník, protože mám předtím citlivé zuby.

marketa2016
16. dub 2023

Pupalka

barmil
16. dub 2023

@jenseptam pravidelny pohyb, spánek, slunicko a horcik. Když začínám být protivná, jdu behat, nebo si zacvicim pilates, snažím se chodit spát tak, abych si odpočinula (během pms se často budim vnoci a jsem vzhůru). Hodně prý pomáhá i vynechat cukry a alkohol.

jenseptam
autor
16. dub 2023

@barmil diky za tip! Cukr mam dlouhodbe omezeny kvuli diete, ale dnes jsme si uz musela dat decku vina 😃 zkusim ten horcik, becko jsem uz zacala brat

kakba
16. dub 2023

Muzu brat pouze kapky nebo prasek co se rozpusti. Beru horcik a vitC v prasku a me to pomaha.

lennus
16. dub 2023

@jenseptam Občas mám taky takové stavy a velmi mi pomohl bylinný extrakt namíchaný od naturopatky. V dobrém bylinkářství by ti taky mohli poradit. Je to někdy opravdu náročné, mám to až po dětech a také nic neberu - antikoncepci, ani nechci. Někdy jsem jen nafouklá a mám fyzické příznaky, někdy je to peklo. Teď mi dost pomohl odpočinek o Velikonocích, to bylo lepší. Hezká je kniha Cyklická žena, kde je vše hezky popsáno a vysvětleno. Určitě i strava a doplňky stravy jsou fajn, pak pokud to jde odpočinek a mít se ráda. Snažím se poslouchat svoje tělo a první dva dny menstruace, je to úleva, ale po porodech výrazně zesílila, odpočívat, necvičit, neotužuju se jako obvykle, ale ne vždy lze odpočívat podle potřeby. Držím palce!

dasipe
16. dub 2023

Prostě všem oznam, aby nevysírali a ono to půjde! 😀

cilkat
17. dub 2023

Mě zafungovat čaj kontryhel + žebříček 1:1, hrnek ráno a večer...