Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Cysta Bartholiniho žlázy, byly jste na operaci?

dagmarj
7. bře 2015

ahoj holky, zakládám, protože jsem už zoufalá. už u porodu 2.syna- už rok, jsem měla cystu ucpanou ale malou a nezlobila. ted byla schopna se naplnit za tyden a ještě se vytvořil zánět. volala jsem dr a ten že mi to v pondeli rozřizne ale zrovna včera jsem to dostala a už to bolelo tak, že sem nemohla chodit, stat ani sedět. jen v leže to bylo v klidu. nakonec sem to ve vaně nahřála a propíchla sama, vytekla bílá tekutina a okamžitě se mi ulevilo. v po jdu pro atb a dr to chce vidět. jelikož se mi to pořád vraci a je to čím dál horší asi fakt budu muset na operaci. byla jste na tom některá? jak to probíhá.. a nešetřete mě, chci opravdu vědět do čeho jdu. díky.

annama
19. čer 2015

@dagmarj vypouštěli mi to cca před 5 lety před operací to.jsem jenom přišla sedla na kozu žádné umrtveni nic rozrizli ypustili dali mi vložku a šla jsem domů. Úleva nevím na jak dlouho, pak se to zase začalo vracet. Tenkrát mi doktor řekl, že takhle se to může udělat maximálně třikrát potom už jen operace. Měla jsem to v klidu, pamatuji si že se to řešilo a říkali, že operace může proběhnout.
Mrzí mě zda jsem tě vyděsila ( chápu tě) , ale můžu ti říct, že klidně půjdu znovu na cokoli co mi pomůže se tady toho problému zbavit. Nebaví mě to, omezuje mě to, je to nepříjemný a nechci, aby se mi to opakovalo. Neboj nic to není. 😉 dá se to vydržet

dagmarj
autor
19. čer 2015

@annama no snad to zvládnu. A kde jsi se po té operaci probral, na té koze a nebo až na pokoji. Dali tineco od bolesti? Kdy té pustili? Taky mě to omezuje a hlavně otravuje.

annama
19. čer 2015

Radši půjdu na operaci pod narkozou než podstoupit jen to čištění bez ničeho. To bylo víc nepříjemné bolestivé pro mě. Držela mi za ruku sestřička a hladila mě po vlasech. Já ji za to v tu chvíli byla strašně vděčná 😉
Děvčata 😉 nechci vás v žádném případě děsit, jen vám povídám svoji zkušenost.
Každý máme práh bolestivost jinde 😉
Omlouvám se vám za překlepy, jsem v práci a fofruji

katkaph
19. čer 2015

@dagmarj

To bylo celkem rychle, myslim to predoperacni vysetreni. Si rikam, ze pokud by to bylo stejne i u me, tak přísti pondělí (29.6.) by me mohli operovat, co myslis? I kdz teda me budou cekat operace dve.

A rikali ti neco o tom, jak ta operace bude probihat, na co se mas pripravit?
Ale hlavne, at ti vše dopadne v pořádku.

dagmarj
autor
19. čer 2015

@annama proto jsem si radši vzala jehlu a propichla si to sama. Jsou to hroznů reznici

dagmarj
autor
19. čer 2015

@katkaph ne, dr rikal že vezme nůžky a že udělá smik smik a je to. Ptala sem se ho jestli to bolí víc jak porod a prej že ne, že je to jak výriznout bradavici.

katkaph
19. čer 2015

@dagmarj Aha, me prave doktor rikal, ze ta operace se dela v narkoze. I kdz popravde receno, radeji to "zaspim".

annama
19. čer 2015

@dagmarj když jsem šla na operaci tak mi dali prášek na spaní nebo co je to za oblbováky co dávají před operací. Dovezli mě na sál už mírně připitomelou ale stále při vědomí. Dají ti narkozou a už si nic nepamatuji až že jsem se probrala ještě na operačním sále ale v tom dospávacím pokoji a chvíli jsem si myslela, že jsem
Ještě před zákrokem než se ozvalo trochu bolení. Ale v pohodě, měla jsem na pokoji tři ženský byly moc fajn jedna z nich šla na vyndaní dělohy ta druhá taky a ještě k tomu té jedné brali vaječníky .
Díky nim jsem to tam přežila 😀 to byly baby které se po operaci když se jim udělo líp šli na cigáro na.balkon

annama
19. čer 2015

@dagmarj no vidíš a já bych na to neměla si to propichnout. Tebe to nebolí?

katkaph
19. čer 2015

@annama
Jestli jsem to teda dobre pochopila, tak rano se dostavim do nemocnice, kde si me prevezmou a "ubytuju se" - to znamena dostanu pyžamo a pokoj, kde počkam, az me odvedou na sal.

A jak s vyholenim? je lepsi sama doma nebo od sestry? a pred operaci bude nutna nejaka dieta?

annama
19. čer 2015

@dagmarj v nemocnici jsem byla asi 4 dny
No a než jsem šla tady na tu operaci tak mi to jen čistili jak jsem psala předtím bez umrtveni uspání asi to jen propíchli a bylo to dost nepříjemné proto to radši zaspím 😉

annama
19. čer 2015

@katkaph ano já nastupovala den dopředu do 10 hod na.příjem, ubytujou tě, žádná dieta jen asi myslím naposledy se najíst a teď abych nekecala nejsem si jistá do kolika s pitím to samé. No a ráno druhý den podle operačního řadu jdeš na řadu. No a já byla jednou a teď nevím kdo z holek tady píše že když vydávaji celou jdeš dvakrát za ten den jestli si to dobře pamatuji nebo až druhý den. můžeš se oholit doma nebo sama až v nemocnici

katkaph
19. čer 2015

@annama
Takze den dopredu, to asi bude u operace s narkozou pavdepodbnejsi, aby mohly udelat jeste nejake vysetreni a pripadne sledovani, ze?

Mohla by jsi se o te operaci, teda spis jak to pro pacientku probiha, vic rozepsat? Jsem trochu zvedava, ale jsem klidnejsi, kdz budu vedet, do ceho jdu. Klidne muzes napsat i na muj mail katka787@centrum.cz

annama
19. čer 2015

Ach jo já nestíhám číst co píšete a tak strašně si to chci přečíst protože jsem ráda že to můžu s někým řešit díky. Musím počkat až bude klídek jsem v práci a mám tu dost lidí takže kmitám

katkaph
19. čer 2015

@annama Nemusis spechat 🙂
Muzu se zeptat na tvoje zamestnani?

dagmarj
autor
19. čer 2015

@annama nápis to sem,taky si to chci přečíst. 🙂

ifet
19. čer 2015

@dagmarj myslím, že jsem vložky tam v nemocnici dostala...ale nijak moc to nekrvácelo, je tam je jeden steh a navíc je to jen jakoby vevnitř, na kraji na vnitřní straně pochvy...po první operaci je důležitý ledovat, budeš tam dostávat led v kondomech, aby si ho přikládala na tu stranu, kde ti to operovali...

ifet
19. čer 2015

@annama já sedím v kanceláři, a na to to bylo ještě horší, než chodit...ale asi možná budeš muset být dýl doma...no uvidíš, je to asi individuální...

dagmarj
autor
19. čer 2015

@ifet prosím té a jak ti to dělali, na dvakrát? Nebo jsi šla pak hned ten den domů? Já si teda vložky vezmu. Díky za informace, ty jejich nenávidím. A po operaci si se probrala kde? Na pokoji nebo ještě na sále?

ifet
19. čer 2015

@dagmarj me prijali rano na luzkovy do Motola a odpo jsem sla na prvni zakrok, je to cca na 10 minut...neni to ani klasicka narkoza s tim dachanim, ale jen narkoza do zily...po cca 20 min jsem byla uz probrana na pokoji a jen oblbla tak hodku...pak uz v pohode...pak 48 hodin v nemocnici a druhej zakrok, opet cca 10 min a dalsi den jdes dom...
Je hodne dobry to ledovat, to ti tam reknou a daji led a hodne sprchovat, jako po porodu...jizvu ani nikdy nenajdes...holka, co byla se mnou na pokoji, tak tu to hodne bolelo, me jen trochu, spis mi v tom tepalo...ale daji i i cipky na bolest...po tom druhym zakroku jsme sly tehdy spolu na kafe v motole do kavarny, co je v prijimaci hale😀😀😀

dagmarj
autor
19. čer 2015

@ifet bojím se co bude pak. Já jdu na to ráno a odpo iz dóm. Tak snad odstraní žlázu a ne jen cystu. By mě nastvali.

dagmarj
autor
19. čer 2015

@ifet a měla jsi v tom zánět a nebo jsi to měla zrovna v klidu?

annama
19. čer 2015

@katkaph jsem servírka,
@dagmarj napíšu 😉
@ifet jen jeden steh jsi měla 😲 já jich měla asi 5 jestli nepřeháním. Co mi to dělali vůbec 😖
Ledovala jsem taky, ale musela jsem si to balit do hadříku. Vložky jsme taky dostávaly. No sedět se taky moc nedalo. Já chtěla vystřelit do práce po týdnu, cítila jsem se fit než jsme šli na dlouhou procházku jsem zjistila, že bych to asi nedala. Stehy mě docela tahaly.
U mě to vůbec neprobíhalo jako u @ifet což docela zírám a začnu se asi o to víc zajímat u mudr

ifet
19. čer 2015

@dagmarj mela jsem zanet a jak kdyz mam mezi nohama banan jsem vypadala. ..

ifet
19. čer 2015

@annama to je zvlastni....ten jeden steh je poktreba kvuli zavedeni te tycinky na smrsknuti te zlazy...nic vic tam delat nepotrebujou...

annama
19. čer 2015

Já tomu už nerozumím 😲 měla jsem tam bouli kterou mi vyndali a domnívala jsem se že se zbavili i toho co ty boule tvoří. Zánět jsem v tom když mi to operovali neměla. Jak se ten zánět projevuje?

annama
19. čer 2015

Tak koukám do lékařské propouštěci zprávy.
V roce 2008 incize či punkce cysty gl.Bartholini 1.dx - to je ten zákrok jak jsem již psala kde jsem jen přišla žádná narkóza, umrtveni. Šla jsem hned domů pp zákroku, žádné předběžné vyšetření nic. Jen bolestivější návštěva gynekologa po které se mi na jeden čas ulevilo.

Dále paxientka odeslána k plán. chirurg. exstirapci cysty gl. Bartholini 1.dx nález cca 5 let, jedenkrát konzervativně řešen v jiné nemocnici. Nález se střídavě zmenšuje a naopak plní. Bolestivost 0
Nález při příjmu: 6.3. 2013 11:59 ( 😀 jak to mají na minuty)
Zevně: pravý velký stydký pysk vyklenut v dist. části cystickou chybou nebol. reziistencí v průměru 3 cm, sekrece 0
Vag: děloha v AVF, norm. vel, nebol., okolí volné
Indikace: 6.3. 2013 - 12:45 ( mě vyšetřovali ještě jednou)
Viz nález jako při přijetí

Operace 7.3. 2013
Chir. extirpace
V klidné celkové anestezii po standardní přípravě operační pole provedena incise nad hmatnou rezistencí v dolní třetině pravého velkého stydkého pysku. Tupě a ostře extirpována cysticky změněná gl. Bartolini, na spodině perforována. Drobné krvácení stavěno pálením, sutura podkoží a kůže jednotlivými vstřebavatelnými Stehy. Materiál ad histol
Laboratoř: viz INT
Terapie: chron medikace vlastní, Dipidolor, Heparoid, Alescin, Novalgin, doxybene
Epikríza: výkon peroperačně bez komplikací, pooperační období v normě. Propuštěna do domácího ošetřování a péče OG 4. Den po výkonu, v celkově dobrém stavu, afebrilní, KP komp, břicho klidné, hráz klidná
Doporučení: Doxybene 1-0-1 / dobrat, Aescin 2-2-2, hygiena, kontrola u OG po skončení ATB terapie

annama
19. čer 2015

Teď už tedy ne, ale Google to jistí 😀 potřebuji znát ty latinské názvy.

No tak co si myslíte vzali mi celou žlázu nebo jen tu cystu?

desencanto
20. čer 2015

Holky upřímně lituji ty kterým se to vrací. Já to zažila jednou a 14 dní jsem měla pálení apod, netušila jsem co to je, dokud to ne vyrostlo do velikosti vlašského ořechů. Byly vánoce moje dr dovolená, takže s bolestí na pohotovost.. Když mě tam viděli, prý okamžitě na sál, jenže jsem jedna, takže nemůžu pod kudlu.. Objednal mě na další den a když jsem přišla domů, večer to samo prasklo a já zase vyjevena co to udělalo, letěla znovu na pohotovost.. Tam měli radost a jen to vycistili a já šla v klidu domů.. Na tu bolest nikdy nezapomenu, horší jak porod.. Po vyčištění se už nikdy neobjevila a je to 3 rok

annama
20. čer 2015

@desencanto tak to máš štěstí a přeji ti ať to vydrží. Můžu se zeptat zda, když ti to čistili tě nějak uspali nebo něco