Cysta na vaječníku v těhotenství. Poradíte?

22. pro 2019

Dobrý den, v pátek mi doktor potvrdil těhotenství, 5+6, srdeční akce byla již vidět. Mimi tedy v pořádku. Ale co vyděsilo mě, ale dle reakce i doktora, je cysta na vaječníku. Prý je dost velká, 7,9 cm. Zatím s ní prý nebudeme nic dělat a budeme čekat, jak se bude projevovat. Poučil mě, že nemám dělat žádné prudké a rotační pohyby a spíš klidový režim. Měla jste taky někdo prosím cystu tohohle rozměru? Dopadlo těhotenství nakonec dobře? Praskla někomu v těhotenství a museli jste na operaci? A nebo prý hrozí uskrinuti vaječníku a operace, měla jste to prosím některá? Omlouvám se za tolik otázek. Hrozně se o m ok miminko bojím. Navíc teď jsou Vánoce před námi, pořád na to musím myslet. Předem děkuji za odpovědi.

e_v_k_a83
22. pro 2019

Mela jsem cele těhotenství. Asi trochu mensi, uz si presne nepamatuju velikost. Ale byla tam. Doktor to monitoroval, tvar, apo. Vzdy se m zepal esi me to neboli. Nic k tomu nerikal moc vic. O operaci nebyla rec, mysim, ze rekl, ze v tehu se s tim nic nedela. Jo a taky, ze by u porodu mohla trochu bolet. To me rozesmalo. A co se tyce aktivit, nic jsem nemenila, starší mel 2,5 let a to moc klidu neuzijes🙂Nejsem doktor ale neboj... Treba praskne a nebo to spolu dotahnete az do konce🙂

autor
22. pro 2019

@e_v_k_a83 děkuji za odpověď, za každou osobní zkušenost jsem hrozně ráda. Taky mám 26 měsíčního synka. Tak snad bude vše ok. Děkuji a krásné Vánoce 🎄

jtkoli
26. pro 2019

Vše bude dobré. Cysty se takhle občas objeví, ale žádná katastrofa. 🙂 Hlavně myslet jen na to hezké🙂 držím palce při těhotenství🙂

autor
26. pro 2019

@jtkoli Děkuji za další odpověď. Cysta během dne bolí, někdy víc, někdy min. Podle toho, co dělám. Mám doma dvouleté dítě, tak záleží na jeho aktivitě, plus péče o domácnost. No, většina žen, matek jistě chápe 😉 Mám strach, aby nepraskla nebo mi neuskřinula vaječník. Doufám, že se vstřebá.

autor
26. pro 2019

Nezkoušeli jste někdo homeopatika na cystu? Případně jaká a s jakým výsledkem? Děkuji

astyna88
27. pro 2019

Ahoj,v 9tt jsem mela dokonce 8,2cm, vleze jsem i ji i sama nahmatala. Pry,pokud neboli, netahne, necitim tlak,taknse neresi. Moje mela hormonalni puvod, v 14tt uz jen 3,2x2,8cm a nepravidelny tvar a nyni, v 22t ji uz doktor ani na velkem uzv nikdo nenasel....pokud ji mas na vajecniku,tak jako ja,tak pokud by byla odebrana,zanikne i tehotenstvi. Ja bych nic nebrala,radsi. Tohle ma docela dost zen.

Ja mam dve deti, neposedim, cystu jsem teda nikdy krome nahmatani necitila. Jen uz deti zvedam vyjimecne, spia se ozve podbrisek a malej,kdyz delam neco nevhodneho. Pokud te boli,tk se urcite ozvi doktorovi, po namaze to bude normalni....ale urcite se ti stejne jako me vstreba sama.