Dásně - boule. Může to mít souvislost se zánětem?

nikusa10
25. říj 2023

Dobrý večer
Udělala se mi boule na dásni. Dnes jsem byla u zubaře a dělal mi rentgen dvou zubu i té boule. Vše prý Ok. Jen zánět dásně okolo korunky co mám udělenou. K bouli se nevyjádřil. Myslíte , ze by to mohlo mít nějakou spojitost s tím zánětem ?

tereza_hru
25. říj 2023

Dobrý den, určitě, já když jsem měla zánět osmičky, měla jsem tam bouli..běžně ji tam nemáte zřejmě, nebude tam jen tak si myslím..možná se zkuste zubaře zeptat ještě jednou a pokud je tam zánět, asi bych byla pro přeléčení atb, aby se nedostal i na vedlejší zuby

honatko092
25. říj 2023

A co udělal s tím zánětem? Mně se udělala boule na dásni, byl to zánět okolo zubu, zubařka mi bouli v lokální anestezii otevřela, vyčistila a poslala mě na čištění kanálků pod mikroskopem (na ATB to nebylo rozsáhlé). Takže za mě to má určitě souvislost.

nikusa10
autor
26. říj 2023

@tereza_hru ja mám tu bouli teda zevnitř dásně přesně vedle toho místa kde mám údajně ten zánět. No okolo korunky mi to vyčistil vedle zub taky prolil nějakou dezinfekcí a dal mi tam nějaký gel. Nikdy jsem tohle neměla. Ale myslela jsem si, že když se udělala taková boule, ze je většinou naplněna hnisem

nikusa10
autor
26. říj 2023

@honatko092 jen mi to okolo vyčistil a propláchl dezinfekci a pak dal nějaký gel. Tam kde je ten zánět jsme tedy cítila bolest a ze to mám oteklé ale boule je vedle ještě. Ta ale neboli ….. tak nevím