Diagnóza Z340. Co to je?

aholman89
16. kvě 2023

Ahoj/Dobry den, chci se zeptat jestli nekdo nevi co je v neschopence zadana diagnoza Z340
Mam ji od patku a nevim jak je to s kontrolami a vychazkami. S dr.jsme se nijak nedomlouvali, a sestricka rikala ze pani dr.nic nerikala, ze jedine kdyz pojedu k doktorovi nemusim to resit. A v nejake stare diskuzi jsem nasla, ze kdyz je zadano Z340 tak kontrola neprijde. Nechci se nikde "courat" ale rada bych si skocila treba na postu a do kramu, kdyz bude manzel v praci a taky potrebuji vencit pejsky. Dekuji za odpovedi 🙂

emillyhk
16. kvě 2023

@aholman89 A proč jsi na neschopence? Jako tahle diagnóza se píše i na žádanku na screening, to nic moc nevypovídá. Já byla třeba na neschopence během těhotenství 2x. Poprvé hned na začátku, nevolnosti, že jsem opravdu nebyla schopná fungovat, do toho hodně nízký tlak. Byla jsem doma asi dva týdny, vycházky mi doktorka napsala po vzájemné domluvě na odpoledne, abych mohla aspoň na chvíli na čerstvý vzduch (pro mě byl výkon sednout si na balkon, tak mi byly vycházky dost jedno). Potom jsem se nechala uschopnit, protože jak jsem byla doma v klidu, tak jsem měla pocit, že jako lepší, že to v práci zvládnu. Do týdne jsem byla zpátky na PN, protože to nešlo. Přesnou diagnózu si nepamatuju, ale vím, že jsem si ji podle kódu hledala a souviselo to s těmi nevolnostmi. Kamarádka, co byla na PN kvůli krvácení, měla zase jinou...

emillyhk
16. kvě 2023

@aholman89 Jestli chceš vycházky, tak se domluv s doktorkou, ona podle diagnózy zváží, jestli ti napíše nebo ne.

laxesis
16. kvě 2023

Já ještě doplním, že diagnóza na kontrolu nemá vliv, už mi potvrdili, že kontroloři na diagnózu nevidí, tj to nemají jak rozlišit. A zrovna na těhotné u nás chodí často. Domluv si to s dr, pokud nutně potřebuješ aspoň hodku denně🙂

aarriel
16. kvě 2023

Dohled nad normalnim prvnim tehotenstvim 😉 diagnozy ale pry kontrolori pry nevidi

hezz17
16. kvě 2023

Dohled nad norm tehotenstvim. Tzn na tuhle diagnozu by pn vubec byt nemela. Pokud ti nerekli cas vychazek, tak ti zadne nenapsali.

aholman89
autor
16. kvě 2023

@hezz17 Tak byl duvod k PN, a když ji mam i na "takovou" diagnozu, tak to asi nevadi ;)

martulka88
16. kvě 2023

@aholman89 Pokud nemáš vycházky, nemáš nárok jít ani venčit nebo do obchodu - to musí zařídit rvůj muž. Jen upozorňuji, že pokud dostaneš vycházky (lze si je naplánovat), tak je potřeba dodržet čas - kontrola může přijít i 1minutu před/po vycházkách. A pokud půjdeš k lékaři a přišla by kontrola, jen doložíš, že jsi byla u mudr. Pokud by jsi to nedoložila můžeš přijít o peníze. A ještě taková malá "třešnička" - jsou lidi, co mají vycházky do 6 - 7 a myslí si, že když večer půjdou ven, že oni nepřijdou. Znám případy, kdy kontrola přišla i večer před 8.hodinou. A zkoušet, že ti nezvonil zvonek taky bez úspěchu - máš se postarat, aby tě mohli sehnat na bydlišti, kde máš danou PN.

hezz17
16. kvě 2023

@aholman89 ja nerikam, ze duvod k pn neni. Ale pak by tomu mela odpovidat i diagnoza. Treba dohled nad rizikovym tehotenstvim. Ale to je proste jen technicka vec a je na doktorovi jak si to vykaze 🤷🏻‍♀️

aholman89
autor
16. kvě 2023

@martulka88 Jenže manzel chodi taky do prace zejo A ti psi to cely den nevydrzi. Musim si zaridit vychazky.

martulka88
16. kvě 2023

@aholman89 Pokud nejsou vycházky, tak musíš říct někomu jinému. Pes není "omluva". A pak, pokud budou vycházky, musíš je dodržovat, pokud nechceš přijít o peníze. Takže jestli ti doktor řekne, že ti dá třeba hodinu, dvě (lze i 6hodin na den, ale to vždy určí lékař), tak si můžeš nastavit časy dle sebe.

hanka_12345
16. kvě 2023

holky a proc ty vychazky vlastne nejsou neomezene? chapu ze nekdo se rad projde pres den a je to jeho maximum ale co kdyz je ma nekdo vylozene kvuli tomu ze treba ma blbou pozici v praci a nejde ten clovek preradit ....treba je na tom zdravotne dobre.. Ptam se jen ze zvedavosti tohle tema uz neni muj pripad ale napadlo me kdyz je zena v poradku ale musi mit holt PN,proc je nemuze mit neomezene?

martulka88
16. kvě 2023

@hanka_12345 PN máš dostat, že nejsi schopna (fyzicky) vykonávat svou práci. Ono jde o to, že sice nesmíš dělat svou práci, ale firma má ze zákona ti dát pozici vhodnou pro těhotnou. A pokud nemá takovou možnost, měla by mít placené volno. Firmy si to tímto dělají snažší, ale defakto je to protizákonné.

hanka_12345
16. kvě 2023

@martulka88 takze predpokladam ze e ma zena ozvat ze ma na to narok

laxesis
16. kvě 2023

@martulka88 přesně tak🙂

martulka88
16. kvě 2023

@hanka_12345 No, můžeš se pokusit. Firmy pak rády dávaj ty nejhorší práce, aby tě defakto donutili na PN.

aholman89
autor
16. kvě 2023

@martulka88 Ja chapu ze pes neni omluva, ale kdyz se nema kdo jiny postarat asi ho nenecham trapit kdyz se mu chce na zachod ;)

aholman89
autor
16. kvě 2023

@hanka_12345 Nejsou neomezene, protoze jsou to hajzlici 😁

martulka88
16. kvě 2023

@aholman89 Hele, moje peníze to nejsou 😊 Ono i sousedi rádi bonzují. Já jsem byla několikrát na PN a nikdy jsem si nedovolila je nedodržovat (a to jsme doma měli taky pejska).

emillyhk
16. kvě 2023

@aholman89 Neomezené vycházky mají např. onkologické diagnózy. Pokud je v PN těhotná, je to proto, že je k tomu nějaký zdravotní důvod, její zdravotní stav to vyžaduje. Má být doma a odpočívat, ne si celé dny někde trajdat...

hezz17
16. kvě 2023

@aholman89 no “vadi” “nevadi” dost mozna se na lekare zameri pojistovna, ze dava pn na normalni stav. Nevypisoval ti ji nejaky mlady lekar v ordinaci jineho lekare?
Jinak se pisou diagnozy treba O600, N92, O149, O152, O120, O300, Z357. Staci si vybrat

exbordelar
16. kvě 2023

Zavolej Dr., at ti napise vychazky a bude to vyreseno 😉

aholman89
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
aholman89
autor
16. kvě 2023

@exbordelar Taky si rikam 😅

aholman89
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
toluma
16. kvě 2023

@hanka_12345 přesně tak, podle mě je rozdíl, když máš být unavená a třeba s nevolností 12h v práci nebo když se deš během dne kdykoliv projít, když se zrovna cítíš dobře. A naopak když potřebuješ, tak si odpočneš. Což v práci nemůžeš.

ahyt
16. kvě 2023

@aholman89 kdo je hajzlik???

sebestka
17. kvě 2023

@aholman89 Tak jsi práce neschopná a tudíž nemůžeš ani do krámu.
Ach jo, další, kdo neschopenku vůbec nepotřebuje a odrbává stát. A ještě to vypisuje na internet. Doufám, že gynekolog, až tam budeš volat o ty vycházky, tak s tebou "zamete". Místo, abys byla ráda, tak ještě tady vypiskuješ.
Už jsem na tohle fakt alergická.

aholman89
autor
17. kvě 2023

@sebestka Co si to dovolujes? Znas me? Vis proc jsem doma? Ne, tak bud zticha. Normalne jsem se slusne zeptala. Nemusis na me utocit, kdyz vis prdlajs!!!

aholman89
autor
17. kvě 2023

@sebestka Jeste tohle napises tehotny, fakt nektery zensky se chovaj jak pitomy mezi sebou.

kami1984
17. kvě 2023

Jak se dosud řešili psi? Když jste oba pracovali? Na nákup může i muž po práci.