E. coli. ATB nezabraly?

aleja
18. led 2024

Ahoj. Moc by mě zajímalo, jestli se setkal někdo s podobným problémem.
Před týdnem jsem prodělala silný zánět MM - ihned nasazen Zinnat, kultivací zjištěna Ecoli s tím, že je ta bakterie na Zinnat citlivá, v neděli jsem dobrala ATB. Už ale od čtvrtka jsem zaznamenala mírné zhoršení, tzn. 4. den léčby. Trochu mě při čůrání začalo pálit, tlak na močák. Pálení další den ustalo, ale tlak na MM zůstal. Cítím, že to není úplně ono. Dnes se ten tlak zase zhoršil, takové nutkání na močení, ale permanentní. Jsem z toho zoufalá. Na zánět MM trpívám tak 1x - 2x za rok. Zvažuji, že vyhledám urologa, se kterým to budu konzultovat. Jak poznám, že ATB dostatečně nezabraly, může se to projevovat i tímto způsobem, nebo je to jen dojezd nemoci, prostě podrážděný MM? Vždycky mi ATB zabrala téměř hned a žádné jiné potíže nebyly. Užívám už od začátku Blokurimu 2-3x denně. Piju čaj Urosept. Hodně piju. Nejím sladké, nepiju kafe. Děkuji za Vaše případné zkušenosti. 👍

levandule_k
19. led 2024

Určitě s tím zajdi k doktorovi.

hvezdicka09
19. led 2024

@aleja měla jsem ted totéž, pálení při curani, pálení sliznice po utreni, zjištěna z moci e-coli, zinnat, zabral vpodstatě až dva dny po dobrani. Kontrolní moc čistá, akorat pocit pálení/svědění po utreni obcas pořad mam 😏

reeeza
19. led 2024

Močové cesty=vztahy. Narovnej vztahy, zbav se toxických vztahů, ať už rodinných, pracovních, partnerakého či k sobě samé.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Je to to šílené, ale sedí to. 2 roky jsem se neskutečně trápila se záněty a až v momentě kdy jsme se rozešli s ex, přestalo to. Zpětně vím, že jsem nebyla šťastná, byť jsem si namlouvala že jsem.

Plus nepila bych vůbec močopudné čaje. Paradoxně totiž příliš vysušují močovou soustavu, což fakt nechceš.

aleja
autor
19. led 2024

@hvezdicka09 Děkuji, takže to vypadá, že to bude jen delší dojezd toho zánětu, pokud se ti to projevuje podobně i po zaléčení. Co jsem tak četla, tak tahle potvůrka ecoli je dost odolná a může se rychle namnožit znova...věřím ale, že je to jen podrážděná sliznice a bude zase dobře.

aleja
autor
19. led 2024

@levandule_k půjdu v pondělí, mám tam donést kontrolní moč.

aleja
autor
19. led 2024

@reeeza to je hodně zajímavý point. Já s tím jen souhlasím. Co jsem měla toxické partnerské vztahy, nebo nekompatibilní, vždycky šílené záněty močového měchýře. I psychosomatika tomu dost napovídá. Akorát teď moc nevím, vztahy jsem si dost vyčistila už nějakých pár měsíců se obklopuji pouze lidmi, se kterými je mi dobře. S manželem jsem šťastná, i když samozřejmě je pořád co zlepšovat, jako v každém vztahu, ale máme se rádi. Takže zbývá asi vztah sama k sobě? 🤔

levandule_k
20. led 2024

@aleja Mohlo by to být vztah sama k sobě, prozkoumej to, jinak ještě bych se mrkla na vztah s matkou. Matky taky umí dát zabrat i svým dospělým dětem.

Jinak na močák je dobrá lichořeřišnice a brusinky.