Fyzické projevy panické poruchy, úzkostí a depresí. Trpní tím někdo?

levandulka41
30. říj 2023

Ahoj 🙂, je zde prosím někdo, kdo trpí na silné úzkosti, panické ataky a depresivní stavy a projevuje se to hlavně fyzicky? Jak prosím? A co pomáhá krom antidepresiv( důvod panický strach z léků, trvající přes 10 let). Děkuji

lv
30. říj 2023

Dechová cvičení, autogenní trénink, chůze s vnímáním dotyk pata-střed chodidla, špička, prsty.. Terapie.

levandulka41
autor
30. říj 2023

@lv Děkuji a dechova cvičení se zaměřením na co? Můžu třeba podle youtube?

mari90
30. říj 2023

@levandulka41 ano mně se to projevuje hlavně fyzicky, pomáhají meditace, autogenní trénink, dechová cvičení, pohyb

levandulka41
autor
30. říj 2023

@mari90 Kontretne jak, jestli můžu poprosit? Já mám cca 3 roky každodenní bolesti hlavy, az migreny, krcni páteře, svalů na těle, bolest vlasů, mravenceni obliceje, ruky, nohy, rozamazane vidění, neostré, pocity nestability, jako by mi tělo vlálo ve větru, přitom se nevybulím, stojím i chodím rovně. Špatně spaní, ráno jsem šíleně unavená, bolavá, přestávám věřit, že bude líp. Už jsem byla na ct mozku, páteře, Mr mozku, rehabilitacích, kardio, několikrát na pohotovosti, odběry na boreliozu, chlamydie, ocni, ušní, orl vyšetření....diagnóza migrény, zatuhle svaly krcni patere, trojklanny nerv po covidu. Jinak díky bohu" nic. Ale mě pořád něco je...24/7..jsem naprosto zoufalá, nešťastná, co se mi pořád nejen. Nejsem sama schopna ani chodit do obchodu, protože mám strachy že někde omdlim..

lilian2111
30. říj 2023

Ano fyzicky. Motání hlavy, slabost, pocit že jsem ve snu, brnění rukou a nohou, sevření, v začátku silná nevolnost, jakože jsem chodila s pytlikem všude že se určitě pozvracim, vyšetření nikdy nic neprokázaly.
Bohužel u mě pomohla až ad a upřímně protože vím kam až mě to dohnalo a na jakým dně jsem byla, radši bych sahla po těch ad než zkoušet něco, co stejně nepomůže a jen si tu pomoc prodlužovat. 😉

levandulka41
autor
30. říj 2023

@lilian2111 úplně to chápu, proběhly pokusy o užívání AD...ale ihned nastupují šíleně nezadouci ucinky s totálním kolapsem ze strachu, že se mi z nich něco stane...

teenyel
30. říj 2023

U me se projevuje extremni unavou, slabosti, nechuti k jidlu (i treba vylozene zapomenu jist 2-3 dny), neustala potreba spanku, z toho prameni potom rozmrzelost, ze nemohu. Primo ataky maji u me prubeh, ze zacne vnitrni tras, ten prechazi ve fyzicky. Nohy, ruce, cele telo, zrychlene dychani, v krajnim pripade hyperventilace. Pri atace, kdyz ji podchytim vcas (nez se zrychli hodne dychani), tak pomaha dechove cviceni - na to je super aplikace Nepanikar. Rizene relaxace a meditace (jsou i na youtube a ve spotify). Trvaji treba 20 min, nektere i dele, kdy klidnym hlasem nekdo mluvi, pocita, vede, kam se soustredit, jako treba kdy se nadechnout, vydechnout, jak vnimat dech, jak vnimat ruku, nohu, atd atd. Imaginace, kde zase nekdo klidnym hlasem mluvi, jak to vypada kolem, ze treba dojdes ke stromu, predstavujes si, ze se ho dotknes a vybavit si, jakou ma strukturu kura atd. Za me skvele mluvene je napriklad Bezpecny prostor nebo Strom. 👍

teenyel
30. říj 2023

Jo a jeste se mi osvedcilo Mindfuldness. To by bylo na delsi vysvetlovani, tam je zapotrebi si pripadne opravdu procist a najit si cviky. Je o tom i cela knizka.

mari90
30. říj 2023

@levandulka41 primárně bych zkusila asi psychoterapii, tam ti ukáží například jak správně dýchat

hojda
30. říj 2023

Kamarádky si myslela, že má infarkt...

lv
30. říj 2023

Můžeš i ten youtube, něco není špatný. Když nemůžeš AD, zaměř se na terapii u psychologa, soustavná, delší, ať víš jak to dostat do nějakých mantinelů

lenkalubina
30. říj 2023

Mě jakoby tělo zmrzlo a všechny svaly se naply.. když to odezní,tak jsem vyřízena celý den. Bolí mě celé tělo. Beru magnosolv a chodím na terapie,masáže a beru asentru..

lilian2111
30. říj 2023

@levandulka41 Aha tak to je na prd. Mě bohužel nepomohlo nic jinyho, ale možná jsem to nechala zajít už daleko.. držím ale moc palce 😊

levandulka41
autor
30. říj 2023

Já si totiž ještě před pár dny myslela, no teme ještě jsem věděla, že mi něco je...logicky už to nešlo vysvětlit. Každý den znova a znova a stejné kolečko.
Tak jsem se utvrdila v tom, ze je to v hlave a jednou to prostě přejde☹ mám apku nepanikař, zkouším jógu proti migrene, pomáhá. Tak hledám co na ty "bubáky" v hlavě