Gastroezofageální reflux u dospělého, máte zkušenost?

kikina9
16. kvě 2013

Máte prosím někdo zkušenosti s touto nemocí? Poraďte, co Vám zabírá. Jak jste upravili životosprávu, jaké léky užíváte.... Budu moc vděčná za každou radu, jak na tuto nepříjemnou nemoc.

huggieska
7. kvě 2021
inana1303
17. dub 2022

@petulaaa1 Zdravím, jsem šťastná, že jsem na to šla. Jsem totálně bez obtíží. A je to už cca 2 roky co jsem po zákroku.

bandina
17. dub 2022

@inana1303 Na jaký zákrok jste šla?Děkuji.

inana1303
18. dub 2022

@bandina Byla jsem na fundoplikaci.

bandina
18. dub 2022

@inana1303 Jejda....z toho má každý strach....jste dobrá.Múžete mě napsat více...

inana1303
19. dub 2022

@bandina je to na dlouho,jestli chcete,tak mi pošlete na email tel. zavolám vám. I.cimbalova@seznam.cz.

fantka
4. kvě 2022

@inana1303 Dobrý den, ráda bych se také dozvěděla, jak jste zvladla fundoplikaci. Mám jít za měsíc a po přečtení tohoto chatu jsem na vážkách. Mám kyselý reflux a inkompetenci kardie. stále mě pálí žáha a mám pocit knedlíku v krku. Budu ráda za každou zkušenost. melfant@seznam.cz

robcz
6. led 2023

Byl jsem na fundoplikaci v roce 2013 v Pallas Athena u pana dr. Winklera a doporucuji. 10 let klid, ale musim rici ze ted s tim zas trochu bojuji, uz 2 mesice me pali patro v ústech. Na Gastroskopii vse OK zadny nalez jako drive barretova jícnu, zaklopka dovírá. Na RTG zas vidi ze tam reflux je, ze se latka kterou clovek polyka tak vraci. 24 PH jicnu jeste vysledek nevim. Tak jsem zvedav jak dr. vyhodnoti, uz bych se toho zas rad zbavil. Jinak po fundoplikaci je tezsi zvracení, ale v krajnich pripadech jde. Je to lepsi nez kdyz vam to rozezera jicen do rakoviny.

bla73
7. bře 2024

Ahoj. Také mám velké problémy s refluxem. Musím na operaci. Jsem. Objednaná do palace Athény, za 14 dní konzultace. Dost se bojím, jak to bude s jídlem, už teď jsem dost štíhlá. Zajímají mě vaše zkušenosti s fundoplikací. Já se sem určitě budu vracet se svými zkušenostmi. Tak ať je nám lépe.

bla73
7. bře 2024

@fantka Zdravím, šla jste na operaci?? Jak to probíhalo jak je vám teď s odstupem času??

robcz
7. bře 2024

@bla73 Nebojte se ničeho, byl jsem v roce 2013 v pallas Athena a je tam opravdu tým profíků. Od té doby mám klid, obcas kdyz zhresim vemu omeprazol, jinak bez leku. Mel jsem barretuv jicen z tech refluxu, minuly rok po deseti letech byl na prezkoumani a komplet vyhojen a jicen cisty. Neni se ceho bat. Drzim palce a strach je zbytecny.

bla73
7. bře 2024

@robcz moc děkuji za podporu. Mám jen obavy z té rekonvalescence..to jídlo atd. Prý nejde poté zvracet, je ti pravda? V poslední době, třeba když mám covid, tak jsem dost blicí typ.🥴

bla73
7. bře 2024

@robcz díky za podporu. Mám jen obavy z rekonvalescence..jak to bude s jídlem atd. Jak je to se zvracením?? V poslední době hlavně při covidu jsem blicí typ

bla73
26. bře 2024

@inana1303 ahoj, jdu příští týden na fundoplikaci do PA. Chci vědět, jak i tebe s odstupem času. Díky moc, hrozně se toho bojím.diky

robcz
26. bře 2024

@bla73 ano zvracení je bohužel utrpení, při snaze saozřejmě to jde dostat “čůrkama” ven, ale nic komfortního to neni. Já naštěstí za 10 let jsem to potřeboval asi 2x. Ale zas za ten vyhojený jícen atd. to stojí.

inana1303
26. bře 2024

@bla73 Zdravím, buď úplně v klidu, není se čeho bát. Já jsem naprosto v pořádku. Pokud budeš chtít pokecat napiš mi na I.Cimbalova@seznam.cz pošlu ti tel.
Zatím pa