Holky, co je to prosím za vyrážku?

16. bře 2023

Ahojky, holky viděla jste některá někdy?
V lékárně mi poradili ať si prý beru rukavice, že je to určitě ze zimy a do vody taky, ale jako koupat se v rukavicich asi nebudu žejo.. mám to suché, trhá se mi kůže a dělají se mi puchýřky, už to mám delší dobu… nevím prostě z čeho a co na to.
Snažila jsem se to jak vysušit, tak hydratovat. Nepomáhá mi vůbec nic… děkuji😔
“Mého sexy nehtu si nevsimejte 🤣🤣”

terkezz
16. bře 2023

Mám asi stejný ekzém😃 je to hrůza, bojuji s tím už přes rok.. někdy lepší, někdy horší
Přijde mi to jako dyshidrotický ekzém

klokanka31
16. bře 2023

Moje známá měla něco takovýho, a měla v tom zlatýho stafylokoka.

kekita
16. bře 2023

V zimě mívám něco podobného a opravdu na to pomáhá promazávání. Výborná je na to belobaza. A jako první/poslední pomoc úplně obyčejný jelení lůj. Taky je dobré krémy často střídat - mně totiž přijde, že po pár namazání ten krém už tak dobře nefunguje, tak ho prostřídávám s jinýma.

autor
16. bře 2023

@terkezz Teď jsem si o tom četla a fakt asi, no to je děs🤦🏽‍♀️

dejvitka
16. bře 2023

To je dyshidroticky ekzem. Mam ho take. Chce to hlavne nemastit kremy typu indulona, jak se to zamasti, udrbala bych se k smrti 😀. Zkraje lepsi vysusit zinkovou masti apod. A az pote (kdyz nejsou vodove puchyrky) dodat hydrataci. Mne pomaha Bioderma mleko pro atopiky. Hodne popraskana mista pri nejhorsim mazu ocni masti nebo Framykoinem, snadno se do toho neco dostane. Hlavni je, dat si bacha na uklidove prostredky. Uklizet idealne ve 2 rukavicich - bavlnene a na to gumove.

baratynka
16. bře 2023

Mám uplně to samé ,občas i na nohou mezi prstama 🙈 pomahá mi černá mast .

autor
16. bře 2023

Všem holky děkuji 🌸
@dejvitka jinak framyk… mi taky teď řekla MUDr, tak zkusíme… 🌞

terkezz
16. bře 2023

Já prostřídala tolik krému a až tento mi sedí (ťuk ťuk)
Udělá krásnou ochrannou vrstvu na rukách a hned mě to přestane i bolet, já mám teda prsty do krve popraskany 😃 nikdo mi něrekl, co to přesně je a jak se toho zbavit, tak pátrám pořád:( https://www.arad.cz/eshop/331-ochranny-krem-na-...