Intimní hygiena u 4leté dcery

gabkekoczi
13. lis 2018

Ahoj maminky. S dcerou skoro 4 roky každý den bojuju ohledně mytí intimních partií. Nechce si je nechat umýt ode mne, ale sama to pořádně neumí. Kolikrát jí má i zarudlou, jak se hůř utírá po čůrání, takže to mě tuplem nenechá se k ní přiblížit a vždy je z toho děsná plačtivá scéna plná řevu. Nenapadá vás nějaký fígl, jak jí to pořádně naučit, nebo abych jí to mohla mýt já? Snažím se jí to vysvětlit, jak to má dělat, ale nepomáhá to. Díky. Už si fakt nevím rady.

moxha
13. lis 2018

Jediné co mě napadá je zkusit vykoupat se s ní a názorně to předvést na sobě....my máme tento problém též s umýváním vlasů

calvac
13. lis 2018

@gabkekoczi Tezko radit. At si treba sama zkusi vybrat nejaky gel/mydlo v obchode. Samozrejme ji dat vybrat z nejakych setrnych. A mazes ji pak necim,jestli je zaparena?

kittyy17
13. lis 2018

@gabkekoczi co třeba postrašit doktorkou? A zeptala ses ji, co jí vadí když ji myjes? Z čeho to má zarudlé, přece obyčejné curání nemůže nijak vadit. Já jako děcko jsem curala na vesnici na dvoře na kanál, a neutirala se vůbec.... Třeba má kvasinky, nebo jiný problém...

kittyy17
13. lis 2018

@gabkekoczi já si nepamatuji, že by mne maminka myla nebo ségru. Napustila nám vanu dvakrát týdně, po půlhodině nás namydlila, a spodek vůbec neřešila, natož aby nám nějak vysvětlovala jak se mýt... A nikdy jsme potíže neměly
Čtyřletý holka by neměla používat mýdlo na spodek, ani intimní, stačí voda. Vlastně, gynekolog říkal i mně, že se mám mýt jen vodou...

evaaskalova
14. lis 2018

@kittyy17 Strasit doktorama asi neni pro dite zrovna to nejlepsi reseni... ;)

lv
14. lis 2018

Mýt jen vodou

flanders
14. lis 2018

Dcera 3r se umývá dole sama.Vyjímečně ji dám trochu dívčího intimního gelu ať se opláchne,přeci jen má na noc plínku-nepřišla doba jí zabavit. Ale též občas protestuje,zvláště když se do toho vložím já 😀 co z toho nějak udělat zábavu? Třeba to předvést na nějaké hračce,třeba kachničce? Dcera třeba jednu dobu umývala ovečku a myla ji pravidelně.

kittyy17
14. lis 2018

@evaaskalova u nás zafungovalo na čištění zubů, vysvětlila jsem, že když nebude čistit zoubky pořádně, bude mít červíky a zoubky mu spapaji, a zubař je bude muset vyhnat vrtačkou...

kittyy17
14. lis 2018

A na vlasy mám taky fígl. Nechce se česat ani stříhat. Řekla jsem mu, že v dlouhých vlasech se dělají suky, a v sukách bydlí blechy. Dala jsem mu vybrat mezi česáním a stříháním, a šli jsme ke kadeřnici 😉 tak bych zkusila něco podobného...

gabkekoczi
autor
14. lis 2018

Holky, všem díky za postřehy. Dceru myju jen vodou, žádné mýdlo. I jsem se s ní koupala a ukazovala jí, jak to dělám já. Dokonce jsem jí i říkala, že tu pipinku bude mít nemocnou, když to nebude mýt. Ale nic nezabírá. Zkusím ještě nějaký fígl s tou hračkou.
@calvac Co se týče zapaření, nemá jí červenou každý den. Když ale vidím, že jo, máznu jí to sudocremem jako v dětství.
@kittyy17 ona si stěžuje, že jí to bude bolet, když jí to chci umýt. Ale nevím právě, proč má takový pocit, protože jsem na ní v tomhle ohledu nebyla nikdy hrubá a neudělala jí to násilím.

helen_h
14. lis 2018

@gabkekoczi Moje dcerka to má nějak podobně, jednou za čas prostě pipinka bolí - a je kolem kůže zarudlá. Jdeme omýt, namažeme Bepanthenem, druhý den úplně ok. Já si myslím, že na tyhle zapařeniny spíš než způsob večerního mytí má vliv špatné utírání, že oni ty menší děti prostě jen tak ťuknou papírkem, ale neutřou se po čůtrání pořádně a ta vlhká kůže že se jim pak paří...
Jinak moje dcera mě pustí lehce si to nechat omýt, ale taky vždycky trošku jektá, to je podle mě tím, jak je to citlivé, že to mohou vnímat až tak, že by je to mytí mohlo jakoby bolet.

gabkekoczi
autor
14. lis 2018

@helen_h Jo, taky si myslím, že je to špatným utíráním. Taky vždy jen tak ťukne. Tak budu trpělivá a snad se to zlepší.

zelenaesmolda
14. lis 2018

jake nosi dcera spodni pradlo a kalhoty?myslim tim material.jestli nosi neprodysne leginy tak to muze k zaparovani pomoct,obzvlast jestli se spoti

helen_h
14. lis 2018

@zelenaesmolda
@gabkekoczi Já si myslím, že je to prostě i dané. Obě děti jsem plenkovala / přebalovala tak nějak podobně, syn nikdy žádné opruzeniny neměl, ničím jsem ho při přebalování nemazala. Dcerka na opruzeniny trpěla, mívala kůži zčervenalou, mazat jsme museli pravidelně, dokonce se jí 2x udělali až opruzeninové vřídky, jak se jí to rozjelo. Tak i teď je na to zapaření nějaká náchylnější...

kittyy17
14. lis 2018

@gabkekoczi zkus sedavou koupel, třeba s heřmánkem, doktorka poradí co do koupele. Až jí to nebude bolet, bude ochotnější k mytí...

kittyy17
14. lis 2018

@gabkekoczi myslela jsi i na tu horší možnost, že ji někdo cizí ublížil? Třeba děti ve školce, když si hráli na doktory... Myslím že by ti měla víc důvěřovat, když ji myjes, přijde mi to podezřelé, spíš jako psychický blok...

kittyy17
14. lis 2018

@gabkekoczi třeba tetě se stalo, že měla na hlídání vnoučata, kluka 5 a holku 4, bratranec a sestřenice, šla vařit oběd, a našla je v pokojíku nahaté...

gabkekoczi
autor
14. lis 2018

@kittyy17 O takové možnosti jsem fakt nepřemýšlela, protože je to nesmysl. Dcera mi říká, když jí ve školce někdo ublíží, byť se jen jedná o zmáčknutí ruky nebo strčení. Já hlavně chtěla tipy, jak jí tu hygienu usnadnit popř. zlepšit, aby to dělala správně. A jak jsem psala, zarudlou jí má jen někdy. Není to každodenní pravidlo.

kittyy17
14. lis 2018

@gabkekoczi tak to vyřeš jen oplachem, není nutné to drhnout. Stačí napustit vanu, deset cm na dno, a přidat trochu heřmánku. Ať si v tom deset minut hraje...

zelenaesmolda
14. lis 2018

@kittyy17 no a co?deti nahotu nevnimaji jako tabu,to az dospeli.nebo si snad myslite,ze tam provozovali sex? :D

alenkazachovic
14. lis 2018

Z dětství si pamatuju na bolest po koupání s mýdlem (do teď to nechápu, že jsme se tam dole fakt měli mýdlem umýt, ne vždycky ale když to přišlo, bylo mazání avirilem). Asi to bylo tím, že nás koupal táta. Ještě jsem se na to mámy nezeptala. Neporadím ze zkušenosti. Dcera má jen 10měsíců. Líbolo se mi to mytí nějaké hračky. Napadlo mě ještě jestli si k tomu nechcete vymyslet pohádku a nebo to vysvětlit realisticky normálně vědecky. Podle toho, na co dcerka víc slyší. O jedné ze vstupních bran do těla, která je mezi dvěma sloupky, které se dotýkají země... Pomáhá mi to na syna třeba u nechutných léků nebo někdy u čištění zubů, když zapomene, proč se to vlastně má.

zelenaesmolda
15. lis 2018

@alenkazachovic ja se ani dneska nemuzu myt normalnim mydlem,sprchac mi nevadi ale po mydlu jsem vysusena a stipe me to

gabkekoczi
autor
15. lis 2018

@alenkazachovic Pohádka je dobrý nápad. Já jí to vysvětlovala zatím vědecky - že když si tu pipinku pořádně neumyje od toho bílého bordelu (mazu), tak jí bude pálit a bolet. Tak zkusím hračku a pohádku😉

helen_h
15. lis 2018

@gabkekoczi Od toho mázku by se mohla očistit i sama (s trochou vaší asistence), dcerku nemyju ve vaně, ale někde si sedne, koukneme na pipinku a otřeme třeba namočeným kouskem gázy nebo prostě to očistíme, pak ve vaně už to není tak pořádně, do všech záhybů, to už si spíše jen opláchne. Akorát pak zase po spršce to chce pořádně otřít, osušit...

nafuka
15. lis 2018

Já mám pro dceru na intimní partie od Nobilis Tilia Přípravek Jůlinka, je tam obrázek žabky. Třeba by se to malé mohlo líbit.

gabkekoczi
autor
15. lis 2018

@helen_h No, ona si to ode mne právě očistit nechce nechat. A sama to šudlá, že to pořádně neočistí. I když jí říkám, že si má nožičky pořádně roztáhnout a hezky vytřít. Nepomáhá to.

bylinka36
15. lis 2018

Ja kapku do vody trosku olejicku, hermanek nebo mesicek a necham ji poradne odmocit a ke konci ji reknu, ze si ma umyt pipku a pak pri oblekani pyzamka si ji polozim na postel a opatrne kouknu jestli to ma ciste, vetsinou ano, pripadne lehce dotru perlanem namocenym ve vode s kapkou koupaciho olejicku a nikdy nastesti problem nebyl, je mi uz proti srsti ji na tu pipuchu nejak moc sahat...