Jak bolí kýla?

nina004
24. led 2022

Ahojte, po pôrode mi ostala veľká diastáza a aj pupočná kýla. Bola som teraz s malým u rodičov a začala som mať silné bolesti brucha,bolo to ako by ma niekto zaživa rezal niečo ako keď som sa po cisárskom chcela posadiť (bolesti niekde medzi pupkom a jazvou po sekcii). Trvalo to asi týždeň a len pri námahe ( nosenie malého, vstávanie z postele, alebo keď som sa chcela dostať na zem). Vrátili sme sa cez víkend do ČR,ale z ničoho nič tie bolesti prešli. Tak neviem či s tým vôbec ísť k lekárovi,aby som nebola za simulanta. Len by ma zaujímalo ako bolí kýla alebo či môže bolieť aj jazva,keď som už 10mesiacov po sekcii. Ďakujem

olga_
24. led 2022

@nina004 Nepodceňovala bych to. Při uskřinutí kýly jde o život. Vhodná je kontrola na chirurgii a nechat si případně předepsat kýlní pás.

kikidxb
24. led 2022

@nina004 Ja mela pupecni kylu, nejdrive tak lehce, bolelo mne bricho u pupiku, pomohly tejpy, po nejake dobe to preslo, za nejakou dobu se to zase ozvalo, kdyz jsem napr. spatne neco tezsiho zvedla, nebo spatny pohyb… Po asi dvou letech mi uskrinula, to bolelo hodne, pri kazdem pohybu, plus jsem zvracela. Na pohotovosti mi Dr. rekl, ze to zkusi zatlacit, pokud to pujde, tak to tak nechaji a pokud ne, tak operace. Bohuzel neslo, takze ihned na sal, mam rez… Z duvodu tehotenstvi mi tam nedali sitku, ale jen zasili, s tim, ze se uvidi, jak to bude az bricho bude rust… Zatim to drzi (tuk, tuk, tuk). Po zkusenosti bych si kylu nechala zkontrolovat a dle toho bych se pak rozhodla…

lister
25. led 2022

Pupeční kýla vzniká často u obézních nebo po těhotenství. Rozestoupí se přímé břišní svaly a vznikne mezera. Do této mezery se při zvýšeném nitrobřišním tlaku : zvedání předmětů, tlačení na stolici, kýchání, kašlání, mohou "protlačit" kličky tenkého střeva. A ty tam mohou se pak zaseknout a nejdou zpátky do dutiny. Zaseknuté kličky jsou stlačovány, nejde v nich pasáž, tlakem může dojít k jejich perforaci, odumření částí střeva atd. Je to závažný, život ohrožující stav. Vámi popsané příznaky by odpovídaly spontánně reponující pupeční kýle - tj. samos eto vrátilo po krátké době. v žádném případě nepodceňovat a chirurgii navštívit. Zkontroluji rozstup svalů a navrhnou postup - sešití, překrytí nebo celou abdominoplastiku. ze zdravotní indikace je i abdominoplastika hrazena ze zdravotního pojištění.

nina004
autor
26. led 2022

@olga_
@lister
@kikidxb Ďakujem za reakcie. Šla som včera pre istotu na chirurgiu,ale zo správy som sa dozvedela ,že šlo zrejme o koliku. Pán doktor má stopol po prvých troch vetách a pohmatal brucho, no tam nič zle nevidel. Kýla bola našťastie voľná. Fakt som si pripadala hlúpo ,že som tam šla. Poslal ma dnes ešte pre istotu na ultrazvuk,ale už mi nemá kto postrážiť malého a popravde mne sa k nemu už ani vracať nechce.

zzzzuuuuzzzziiii
27. led 2022

@kikidxb mohu se zeptat, pupecni kylu, operace me ceka pristi tyden a zacinam mit strach. Nikdy jsem na operaci nebyla. Je neco na co se pripravit? Boli to hodne? Co samotna operace? Diky

xlolix
24. říj 2023

@kikidxb operovali vám kylu v těhotenství? Jak se chovala jizva při růstu bricha? A co narkoza? Měla vliv na plod?

xlolix
24. říj 2023

@zzzzuuuuzzzziiii i vás se zeptám jak to nakonec dopadlo?