Jak se projevuje problém se žlučníkem?

hojda
22. zář 2014

Maminky, měla některá z vás problém se žlučníkem? Jaké jste měli příznaky?

Děkuji

Dana

uglyduckling
22. zář 2014

Obrovské křeče a bolesti v oblasti pod pravým prsem a střílelo to až pod lopatku. Většinou se objevily v noci (cca kolem půlnoci) a trvaly zhruba ty 4 hodiny. Není úlevová poloha, ve které by po povolilo. Nepomohly mi na to žádné léky na žlučník. Začla jsem držet žlučníkovou dietu a ta zmírnila bolesty a záchvaty, ale né na dlouho. V dubnu musel žlučník ven a mám konečně klid 🙂

anushka111
22. zář 2014

Mne klasicky bolí, přijde mi že na pohmat je to místo tvrdší, zkrátka jakoby mne tam někdo nacpal kámen. Mně naštěstí léky na žlučník zabírají. Většinou se mi to objevuje při přemíře stresu.

tulikiss
22. zář 2014

Tak u me to zacina tak, ze najednou mam pocit plneho bricha, jako by se melo roztrhnout a pak zacnou silene krece na konci pravych zeber, ta bolest pak casem strili az do zad. Do toho prijde nevolnost na zvraceni. Obcas pomuze novalgin, obcas vubec nic 😖

millyh
22. zář 2014

Ahoj tak mě začnou migrény a stuhlá šíje. Mám to od léčitelky. Dr jen řeknou že je to od krční páteře ty migrény a léčitelka mi řekla že je to žlučník. Tož jsem si nasadila čajík a dietku. No a žlučník už tolik nezlobí 🙂

carmenz
22. zář 2014

Mě začne být těžko, pak tlak jakoby nad žaludkem, pod žebry, z toho poté šílené křeče. Někdy nemůžu ani chodit, zabírá mi algifen, naštěstí jsem neměla záchvat delší než hodinu. U nás v rodině to je docela běžný problém ze všech stran. Já už naštěstí tak nějak vím, jak se chovat v jídle a pití, abych záchvatům předešla. Především nejíst ve velkém meloun a slané oříšky 🙂

ivca87
24. zář 2014

Mě se hnuly kamínky v žlučníku (do té doby jsem nevěděla, že je mám). Byla to hrozná bolest v okolí žaludku a šlo to skrz celé tělo až do lopatek. První den to bolelo třeba jen hodinu, druhý den několik hodin a další den jsem byla vyřízená prakticky celý den v kuse. Nemohla jsem se ani narovnat. A nejvíce to bolelo při nádechu (jak plíce tlačí na žlučník). Pak následovala operace, dieta 2 měsíce a nyní mám po problému a už můžu jíst všechno 😉

sarkaa
24. zář 2014

Nepopsatelná křeč v celém břiše, pocit na zvracená nebo rovnou zvracení. Měla jsem dva záchvaty, při tom druhém jsem skončila ve špitále a musela jsem na operaci. Ač na to nerada vzpomínám, tak jsem ráda, že je venku. Ta bolest byla horší než porod.