Absces v prsu, jaké byly příznaky?

doufinkaaa
11. črc 2017

Maminky, mela jste nektera v prsu abces pri kojeni? Muzete mi prosim rict,jake jste mely priznaky, projevy?
Dekuji

majajaa
11. črc 2017

Absces jsem nemela,ale jako zdravotni sestra mohu rict,ze absces je vlastne druh zanetu. Navuc byva ohranicena ditunka vyplnena hnisem. Ale priznaky by mely byt stejne,jako u klasickeho zanetu...bolest,zvysena teplota,zarudnuti,horke misto zanetu + na pohmat citelna dutinka. Lecba nejspis antibiotika.

emaneta
11. črc 2017

Parkrat se mi to stalo, misto bylo zarudle, bolestive a horke. Mne na to vzdycky pomohl tvaroh. Treba na latkovy kapesnik nebo kus plinky jsem nanesla vrstvu tvarohu a prilozila do podprsenky na bolestive misto. Nechala pusobit, pred kojenim oplachla a po si zas udelala novy zabal.

doufinkaaa
autor
11. črc 2017

Dekuji za odpovedi. Ja mela spis na mysli abces,ktery se udela pri mastitide a je nutne ho odstranit chirurgicky.

addels
11. črc 2017

Já jsem měla absces. Zarudlé, na kůži lesklé místo..nemohla jsem mít ani podprsenku jak to bylo citlivé a bolelo to..v den kdy jsem se chystala na chirurgii mi sám prasknul a vyteklo z něj velké množství hnisu a nahromaděného mléka, chirurg říkal, že to ještě neviděl, aby mléko teklo od jinud než z bradavky ☺ každopádně absces dočistil a pár dní jsem v něm měla drén..hned jsem také od gynekoložky dostala léky na zastavení laktace, bohužel..jinak musím říct, že i když jsem se v první chvíli, když prasknul hodně lekla ve finále mi to přineslo obrovskou úlevu a mohla jsem zase začít fungovat..nevím jestli ti to nějak pomohlo, každopádně musím říct, že nic příjemného to není 😯

doufinkaaa
autor
11. črc 2017

Ted je to 48 hodin, co beru antibiotika. Uz nemam horecky, jeste vcera vecer jsem mela 39,5 . Ale prso me boli pekelne, jak pri odsavani,tak pri kojeni. Boli me I zvedani rukou. Dolni polovinu prsu mam rudou a skoro cely prs tvrdy. Bojim se,ze mi ta antibiotika nezaberou.

bamishop
11. črc 2017

@doufinkaaa Jestli berete antibiotika a zatim Vam nezavadeli dren, urcite bych telo vnitrne podporila jeste uzivanim wobenzimu. Kdyz antibiotaka nezaberou, udelaji dren, aby se to mohlo snaz vycistit, Ale ono je treba na ten absces jenom podezreni, nahrivate si prs pod teplejsi sprchou parkrat za den, masirujete a snazite se pri te prilezitosti prsty odstrikat? Kojite vzdy jako prvni z toho prsu se zanetem?

hojda
11. črc 2017

@doufinkaaa podpoř to tím tvarohovým obkladem, vytáhne horkost, hlavně nedávat igelig, dej ho do bavlněné plenky a přilož na prso, dokud nevyschne.

addels
11. črc 2017

Můžu ti jenomm doporučit to co radí všichni, nahřívat, tvaroh, odsávat..vím, že je to strašná bolest, ale nic jiného se dělat nedá...já byla tenkrát i na sonu prsu, kdy ultrazviuem zjišťovali jestli už je to na chirurga, nebo to půjde ještě odsát a rozmasírovat..mě to bohužel nevyšlo, ale přeju ti aby se ti to povedlo, ale myslím, že absces to u tebe ještě nebude..já měla to místo zhruba 3×3 centimetry, takový jakoby kaštan a bolelo to v podstatě jen na tom místě..každopádně radím, že pokud bude bolest přetrvávat zajdi na gynekologii, ať tě pošle na to sono, aþ se to případně podchytí hned v začátku 😉

doufinkaaa
autor
11. črc 2017

Ano, pred kazdym kojenim nahrivam, po kojeni odsavam. Ale syn to bolave prso moc nechce, asi mu to hur tece,takze hlavne odsavacka. Jeste jsem si objednala elektrickou. Me boli v podstate prs cely, asi taky z toho odsavani uz ho mam cele pohmozdene. Ale mam taky jakoby tvrde misto velke asi jako mandarinka.
Kojeni je takova bolest,ze mi u toho tecou slzy. Modl se, aby antibiotika zabrala. Ja uz s tim zapasim docela dlouho, nejdriv jsem mela ucpany mlekovod, ten jsem rozhanela tyden, tim jsem si to asi pohmozdila. Kazdy mi radil,ze to rozezenu tvarohem a odstrikavanim,atd. A o vikendu z niceho nic horecka.

addels
11. črc 2017

Já ti úplně rozumím...u mě to taky začalo horečkami, atb a velkou bolestí..u mě to bohužel skončilo tím zastavením laktace, ale věřím, že správným postupem se to zahnat dá..budu ti moc držet palce a přeju aby se ti to co nejdřív podařilo rozehnat, jen radím důslednost aby to nemuselo dojít tak daleko jako u mě ✊✊✊

hojda
11. črc 2017

@doufinkaaa Ten tvaroh je nejlepší hned ze začátku, kolikrát mi zánět rozehnal. Při kojení bradička směrem k tomu zatvrdlému.

tristizia
11. črc 2017

Měla, ve dvorci. Museli rozříznout a nasadit atb.

doufinkaaa
autor
11. črc 2017

A slo vam odsavat mleko z toho postizeneho prsu? Syn ho totiz moc nechce, takze spis odsavam, ale max. 40 ml. Tvaroh davam,ale ulevu mi neprinasi, spis mam pocit,ze mi ten prs jeste vic macka.

doufinkaaa
autor
11. črc 2017

@tristizia a mohu se zeptat,jake jste mela pred tim projevy?

tristizia
12. črc 2017

@doufinkaaa Mala zatvrdlinka. Moc bolela, na pohotovosti, ze ucpany mlekovod a snazit se uvolnit. To neslo. Za 3 dny rudy skoro cely prso, neskutecna boule, zacla praskat kuze, zvysena teplota. Zaver. Nejednalo se o ucpany mlekovod. Stafylokokova infekce, se kterou se v jinych castech tela (hodne I v obliceji), potykam do dnes. Pred porodem jsem tento problem nikdy nemela.

doufinkaaa
autor
12. črc 2017

Takhle to zacinalo me presne. Ted mam rudou dolni polovinu prsu a tvrdou bouli az k bradavce. Ze se ani syn nemuze prisat. Tak nevim, zda cekat do dobrani antibiotik a nebo jet zitra zase do nemocnice.
Kdyz odstrikam mleko,tak je par minut uleva, ale hned se mi prs zase naleje.

tristizia
12. črc 2017

@doufinkaaa A jak dlouho je berete? Zacinaji ucinkovat az tak 3 den. Ten problem, co mivam ja, tak tvrda boule se zacne menit na mekci (jak hnis) zraje a pokud je to mensi lozisko, tak se pak casem vstreba. Ty velke a hlavne ty v obliceji si bud uz resim doma sama, nebo sjedu na chirurgii. Ono je to I hodne nebezpecne.

doufinkaaa
autor
12. črc 2017

Beru je od nedelniho poledne,tak dnes to bude 4.den . Uz se citim lepe, ten prs se nezhorsuje, odsavani me uz tak neboli, ale boule tam porad je, velikosti mandarinky.

tristizia
12. črc 2017

@doufinkaaa Tak pokud se nezvětšuje a přestává tolik bolet, tak se to vstřebá, hádám. Ovšem to taky není dobře, že se ten zánět vstřebá do těla.
Snad už bude jen lépe 🙂 Jinak mi všude radí k tomu jíst i paralen - nejenom na teplotu, že celkově pomáhá na zánět.

doufinkaaa
autor
12. črc 2017

Jeste mi dorazila dvoufazova odsavacka,tak snad to take pomuze. Jak to muze trvat dlouho nez se ta boule vstreba?

pavicka
4. zář 2018

Obnovuji diskusi 🙂 holky, jak jste nakonec dopadly, prosim?

doufinkaaa
autor
4. zář 2018

@pavicka Ahoj, ja nechci strasit, ale ja tedy docela blbe 🙄

doufinkaaa
autor
4. zář 2018

@doufinkaaa Skoncila jsem 3x na pohotovsti na gynekologii. Vymenili mi troje antibiotika, ktera mi nezabirala. 14 dni jsem chodila se 40.tkama horeckama. Nakonec jsem jela na chirurgii a tam mi lekarka sdelila, ze tam mam 2 abscesy zhruba 6x8 cm.

pavicka
4. zář 2018

@doufinkaaa hrozny a byla jsi na tom vyriznuti nebo odsati nebo tak neco? 😣

doufinkaaa
autor
4. zář 2018

@pavicka zrovna mi to na miste rozrizla. A vymackala hnis. Pak mi zavedla dren. A za 2 dny mi to rezali jeste na jednom miste, protoze tam byl jeste jeden zapouzdreny absces. Pak jsem jezdila kazdy den na chiru, kde mi vymackavali hnis, co se tam tvoril a menili dreny ( to byla plastova trubicka v otvoru v prsu. A musela jsem odsavat mleko. A musela jsem to pak cistit doma, vystrikavala jsem ty dutiny peroxidem a davala takovou hojivou mast. A diky tomu jsem prestala kojit, protoze maly to prso odmital a z jednoho jsem ho neukojía ( narodil se 4,20 kg). Ten absces jsem mela v jeho pul roce. A jak dostal lahev, tak slo kojeni do haje.

pavicka
5. zář 2018

@doufinkaaa takze ten hnis se jakoby neztratil tim pouzivanim atb? Ja ted byla 4 dny v porodnici na kapackach ATB, vcera me pustili domu a pokud nezaberou atb, co mam ted doma, tak prave nevim, co me ceka :( mam tam bolestive boulicky, u kterych nikdo zatim nevi, co to je..delali mi 2x ultrazvuk a nejsou si jisti, zda je to hnis, nahromadene bakterie, atd.
To muselo byt asi silene bolestive, vid? 😣😣😣

doufinkaaa
autor
6. zář 2018

@pavicka Bolelo me to pred temi zakroky, potom se mi ulevilo. U me to poznala lekarka z ultrazvuku, mela jsem to zapouzdrene. A ty boule jsem mela fakt velke. Jako vetsi mandarinky. Kdyz mi to vymackali, tak jsem mela prs o 2 velikosti mensi. Ale ja musim mit vzdycky neco spesl 😅pred porodem mi tvrdili, ze bude mit maly max.3,5 kila. A mel pres 4 a navic obri hlavu😊

gzugzik
26. únor 2019

Ahoj holky, mohu se prosím zeptat jak jste snášely ten dren? Příští týden na to jdu a docela se bojím 😞.

pavicka
26. únor 2019

@gzugzik nakonec to po nekolika tydnech vymizelo samo

gzugzik
26. únor 2019

@pavicka já to tam mám bohužel asi dlouho. Do toho mám vpacenou bradavku, která to prý bude pořád dokola způsobovat. Nekojim už přes 3 roky. Příští týden mi prý zavede na týden dren a když to nepomůže, tak pak operace 😞. Takže jsem z toho docela vyklepana. Včera se mi snažil bradavku vytáhnout a injekci mi nějaký hnis dostal ven, ale bolelo to jak blázen.