• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je normální, aby mě 9 měsíců po porodu bolela kostrč?

18. března 2013 
Asi měsíc zažívám nepříjemnou bolest při sezení nebo vstávání ze židle v oblasti kostrče. Nerodila jsem přirozeně (císařský řez), i když porod byl rozběhnutý, myslím že to může souviset s porodem, protože jsem se nezranila. Máte zkušenosti?
16. bře 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
najlepšie je to asi skonzultovať s doktorom ten určite lepšie poradí
17. bře 2013 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já jsem taky po CS a s kostrčí problém kvůli tomu nemám. Ale mám zkušenost, že jsem jednou v zimě spadla na zadek a ozvalo se mi to až rok a půl na to, když jsem hodně seděla, když se se učila na maturu. Chodila jsem na rehabilitace a dr. říkal, že se to může ozvat i po tak dlouhé době. Tak jestli to není nějakým starším zraněním.
17. bře 2013 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prý je to po CS celkem běžné - těhotenstvím se postavení kostrče změní a přirozeným porodem se při průchodu dítěte navrátí zpět, což se právě v případě císaře nestane. Určitě je vhodné kontaktovat fyzioterapeuta nebo zkusit metodu Mojžíšové.
17. bře 2013 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stalo se to mé kamarádce. Také rodila CS. malá se jí tam špracla, porod rozběhnutý, nakonec rodila CS. Po porodu měla bolesti,přesně jak říkáš. Chodila pak na masáže a fyzioterapii, napravovali jí to i zevnitř (konečníkem). Ale pomohlo jí to.
17. bře 2013 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ta kostrč může bolet ze spousty důvodů, přesný může určit vyšetření u fyzioterapeuta nebo rehabilitačního lékaře. Ortoped nebo praktický lékař to nepoznají...
17. bře 2013 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky to mohou byt hemeroidy. Pokud jsou rozsahle, boli i kostrc, popr. az do zad
17. bře 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo da se to odblokovat a musite cvicit. nechte si napsat rehabilitace, pripadne rtg
17. bře 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
nějakou dobu mě taky bolela kostrč, ale přisuzovala jsem to dlouhýmu kojení v polosedu, z toho mě hrozně bolel zadek vždycky. Trvalo to pár měsíců a pak klid. Po SC jsem.
18. bře 2013 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek