Přirozený porod po císařském řezu. Máte zkušenost?

2190
23. lis 2023

Ahoj, holky chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po císařském řezu, jsem teprve ve druhém trimestru mám ještě hodně času ale poslední dny nad tím tak přemýšlím, protože jsem dříve strašně chtěla rodit přirozeně a mít u porodu tatínka, ale první dítě šlo ven císařským řezem, protože mám malou pánev a jsem celkově malé postavy dítě bylo váhově kolem 3 kil takže asi žádný mrňous, ale přeci jenom si nejsem jistá jestli si mám tolik stát za tím přirozeným porodem protože kdybych to zkusila přirozeně porod by nepostupoval jak by měl a pak by nastal císařský řez tak to bylo akorát zdržování, a miminku by to mohlo ublížit.
Možná se toho moc bojím a nebo o tom moc přemýšlím, ale myslím že nejlepší bude když budu poslouchat doktoři a rozhodně si tolik nestát za tím přirozeným porodem zuby nehty hlavně aby to bylo pro miminko a mě nejlepší.

vendes
23. lis 2023

Doporučím FB skupinu Vaginální porod po císařském řezu. VBAC v dnešní době není nic neobvyklého.

merope
24. lis 2023

Hledej termín VBAC a najdi si porodnici, kde s tím mají zkušenosti - a oni ti řeknou, zda to v tvém případě jde.

dashyyy
24. lis 2023

Rodila jsem první dítě CS pro KP a druhé vaginálně.. krásný rychlý porod s minimálním poraněním.. doktoři si akorát ohlídají jizvu, kontroloval ji můj než mě předal do porodky a tam si ji pak změřili pro jistotu taky a vše ok.. za mě je úplný základ mít srovnanou hlavu, já jsem už od testu řekla, že rodit se bude normálně a žádný protahování.. když jsme odjížděli, přála babi hodně štěstí nebo čeho, říkám nebojte nic, jedu si tam pro svoji holčičku ne si válet šunky a za pět hodin od příjezdu bylo po všem.. fakt bych takový porod přála všem, hlavně ta hlava 🙂

ajja87
24. lis 2023

Momentálně jsem po druhem přirozeném porodu po CS, první byl pro KP, při dalším těhotenství jsem ani nějak nepremyslela nad tím,ze by další měl být císař,sice mi pak všichni říkali,to určitě budeš rodit císařem, když jsi tak měla první,ma gynde se mě i doktorka ke konci ptala jestli jsem pro priprozeny porod nebo chci císař,ja jsem jí řekla, že pokud tomu nic nevadí, že zkusím přirozený.Rodila jsem od prvních kontrakcí přibližně za 10 hodin....druhy přirozený
před 14 dny...od příjezdu do porodnice jsem rodila za 5 hodin,oba porody probíhaly úplně v pohodě, první sice byl s nastrihem a větším šitím, přestože paradoxně dítě bylo ze všech nejmenší , druhý byl bez nastrihu a malým šitím...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru