Malý rozměr pánve a přirozený porod

tereza1995
5. zář 2018

Ahoj byla mi naměřená pánev takto 21-25-30-17. Mám 150cm a první porod začal přirozeně, ale protože nepostupoval a padali ozvy jsem musela na akutniho cisaře. Malá měla 2690g, teď čekám kluka a odhad ve 34+5tt je 2400g takže při narození bude určitě větší než dcera. Máte někdo taky tak malou pánev a přesto jste porodili přirozeně? Já bych moc chtěla, ale nechci mimčo ohrozit :( děkuji 🙂

pollini
5. zář 2018

@tereza1995 mám 16, první porod 3200g s nástřihem, druhý 3500g malé vnitřní oděrky, nástřih se nestihl. To zvládneš 🍀🙂

normalnimatka
5. zář 2018

ať je to jak chce, kdyby ses pokoušela rodit přirozeně, hlavně si vyřvi polohu vhodnou pro vypuzení plodu, takže žádný na zádech, žádný v polosedu.

priefi
6. zář 2018

@normalnimatka jake polohy jsou podle Tebe nej? Ja uz pri druhe dobe byla mimo a sibovali se mnou a nakonec porod na levem boku, ale ja uz byla fakt total ko

normalnimatka
6. zář 2018

@priefi co je nejlepší, nevim... rozhodně prostě netlačit jakkoliv na pánev. pro mě intuitivně asi nějak v polostoji:D jakože opřená o něco, ale v podstatě stojící, nebo na čtyřech - ale to je fyzicky dost náročný no. ve dřepu je to podle mě až moc, že hrozí rychlý vyjetí dítěte a potrhání, nevim.... na boku je určitě o hodně lepší než na zádech, protože není tlak na kostrč, to dítě si má kam jakoby najít cestu. ale zase nepomáhá gravitace. takže se snažit, když už na bok,t ak se co nejvíc zvednout, ale zase tak, aby se netlačilo na spodek:D stejně jako záleží, jak to komu sedne při tom porodu přímo. ale pokud bych měla takovou diagnózu, snažila bych se tomu vyhnout jako čert kříže. a třeba na boku si myslim, že je taky ehm "oddychová" pozice docela. že jako i když jsi vyflusaná, tak to dáš. když ti teda někdo drží nohu:D

jenny91
6. zář 2018

@normalnimatka No každej to má asi jinak, já byla na boku, když jsem měla začít tlačit, ale strašně mi to nevyhovovalo, sama jsem si dobrovolně přelehla na záda a krásně a pohodlně jsem bez poranění porodila čtyřkilový mimčo :D (Dula mi tedy říkala, že zdravotnice z toho lůžka odendaly spodní část, abych neměla podepřenou pánev, takže to bylo spíš jako porodní stolička než klasický poloha na zádech.) Představovala jsem si, že budu rodit na čtyřech, ale byla jsem tak vyfluslá, že mi to nedoporučovaly. (Přes 40 hodin kontrakcí po pěti minutách, takže dvě noci beze spánku. Byla jsem ráda, že ležím :D )

normalnimatka
6. zář 2018

@jenny91 rozumim. mně stačila jedna noc beze spánku a zdaleka ne tolik hodin kontrakcí a ani já bych asi to na 4 nedala. jinak pro zajímavost,též jsem to zkoušela na boku a bylo mi to příšerně nepříjmný. nevim proč. příště se asi přemůžu. furt lepší, než nástřih, kterej prostě na zádech je skoro jistej:D

michaela_2
6. zář 2018

@normalnimatka já rodila v polosedu a mě to tedy vyhovovalo 😃 porod byl rychlý, bez nástřihu bez šití............

@tereza1995 já už si nepamatuji přesné rozměry, jak mi tehdy pánev naměřili, ale také pořád opakovali, že mám úzkou pánev (160 cm a v době porodu 53 kg). Děti jsem měla 3,6 kg a 3,1 kg, takže žádné drobky - já myslím, že pokud to nejsou vyloženě nadstandardně velká miminka, tak že se ty kosti prostě rozestoupí 🙂

jenny91
6. zář 2018

@normalnimatka No já bych na tom boku asi neporodila - nějak jsem vůbec v tý poloze netušila, jak začít tlačit :D (Což možná bylo mým stavem - když mi řekly, že můžu tlačit, prý jsem chvíli vůbec nereagovala, a pak jsem je všechnu sprdla, "na co tu jako ještě čekáme?!" :D ) Ale nástřih jsem neměla, ani poranění. Prý to bylo právě v tom, jak mi to lůžko upravily, že mi pánev visela ve vzduchu. Za to jsem jim hodně vděčná, rodila jsem v Jihlavě a celkově to tam bylo pro přirozený porod naprosto ideální.

priefi
6. zář 2018

A kdy se vlastne meri panev? Ja si nejsem vedoma, ze by mi ji nekdo meril. Ja neprospane 2 noci a pak jsem se sebou uz nechala sibovat, hlavne at uz porodim. Na levem boku mi to bylo neprijemne, napravem to slo. Nohu mi dali na operku, ale me uz tak hrozne bolely nohy, ze jsem myslela, ze neulezim, byla jsem rada,.ze neskakaly, protoze od urcite tehotenstvi doby proste se mi nohy skubaly a nemohla jsem s tim nic delat. Ale tu druhou dobu mam fakt v mlze, asi vedeli, co delaji, kdyz mi manualne otvirali branku. Bohuzel, ja se nastrihu nevyhla 😔

michaela_2
6. zář 2018

@priefi mě jí měřili na jedné z posledních poraden 🙂 cca 38. týden?

jenny91
6. zář 2018

@priefi Mně ji taky nikdo neměřil, myslela jsem si, že se měří, jenom když je podezření, že by mohl být problém. (Kamarádce měřili a doporučovali císaře, chtěla přesto přirozený porod, ale nakonec dítko ještě k tomu bylo koncem pánevním a to už bylo moc velké riziko.)

kourtney
6. zář 2018

včera to dávali v malých láskách kde byl krásný příklad jak rodička měla uzounkou pánev, holčička byla také drobná v bříšku ale tlačila se ven a něco se jí tam nelíbilo, sami pak zjistili že je to polohou rodičky a vše proběhlo v pořádku. Já si myslím že není problém, a jak už tady holkou píšou v případě nějakých komplikací lékaři vědí jak zasáhnout takže určitě nemít strach a pokud chcete přirozený porod tak si to říkejte a ono se to třeba splní 🙂

betelgeuzz
6. zář 2018

Mně naměřili 17, první jsem rodila KP, druhou hlavou. Obě holky byly teda malé 2240 a 2650g.

dzungala
6. zář 2018

@betelgeuzz

ahoj, a byl v tom cítit rozdíl? Jakože třeba při tlačení, u polohy KP je to nejhorší až nakonec, ne? Bylo to hlavičkou dolů pak jednodušší? A bylo u KP větší poranění? A nutili i císaře?

betelgeuzz
6. zář 2018

@dzungala Pocitove jsem vůbec neměla pocit, ze by byl KP horší. Jen byl asi o 2 h delší, což je u prvního celkem normální. U KP jsem měla nastrih, u druhyho jsem se bránila a byl bez nastrihu, jen s drobným poraněním, které se nesilo. Doktoři tak různě, někteří chtěli císař, jiní to nechávali na mně.

jancabr
6. zář 2018

matka příroda není žádný vtipálek a každá žena čeká tak velké dítě, aby byla schopná jej porodit přirozeně ....

gruyerre
6. zář 2018

@jancabr Tohle bych netvrdila... co ty tisíce žen, které v minulosti zemřely při porodu, protože dítě neprolezlo ven? Ačkoliv jsem zastánkyní přirozených porodů, někdy to prostě není možné.

jancabr
6. zář 2018

@gruyerre pardon, tyhle statistiky neznám. Máte nějakou dostupnou? Možná tam byly i nějaké jiné problémy ....

gruyerre
6. zář 2018

@jancabr Nepotřebuji statistiky, nikdy jsem takové statistiky nevyhledávala. Důvodů úmrtí rodiček byla spousta, rozhodně netvrdím, že tento byl nejčastější, nebo dokonce jediný. Vím ale jistě, že to nebylo neobvyklé.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru