První porod císařem. Mám zkusit druhý přirozeně?

dukie
22. lis 2011

Zdravím všechny maminky... dnes jsme v 38+6 tt, pan doktor mi říkal, že odhaduje, že miminko má už dnes cca 3.900 gr, a že tedy v termínu porodu (za 14 dní) by odhad patrně dělal dost přes 4 kila... ale že je to samozřejmě otázka přesnosti odhadu, že to taky může být "normálně" velké miminko.

1. syna jsem rodila císařským řezem - byl koncem pánevním - 10 dní před termínem, měl 3.720 g.

Pan doktor mi tedy doporučil zvážit, jestli to chci zkusit přirozenou cestou nebo jít "dobrovolně" znovu na císařský řez, že u miminek s odhadem větším jak 4 kila se po prvním císaři bere pod nůž i podruhé... ale nemusí se, odrodit se to dá, jen je tam vyšší riziko, že jizva praskne... jizvu mi zkontroloval, zatím vypadá prý dobře, žádný rozestup zatím není patrný....

Navrhoval mi variantu "zkusit to přirozeně... a když to půjde snadno a rychle, vytrvat u toho... a kdyby ne, tak raději přece jenom toho císaře udělat". To se mi zdá zatím nejrozumnější, protože jsem přirozený porod chtěla - já se po císaři dávala dohromady fakt hodně dlouho a dost dlouho jsem měla bolesti v místě jizvy...

Co si myslíte Vy? Šly byste do toho a zkusili to nebo byste pro jistotu přistoupily na druhý císařský řez? 🙂 Je mi jasné, že rozhodnout se nakonec musím sama... ale i tak... všem předem děkuji za názory... 🙂

kukynka2
22. lis 2011

nevím já bych řekla,že chci zkusit rodit normálně.....v tom případě by tě měli pohlídat,aby se váha miminka přes ty 4kg nevyhoupla a porod vyvolat kdyžtak.
Já den před porodem měla odhad 3950g a dcerka měla 3050g rodila jsem normálně,první dcerka měla 3920g a taky normálně nepocítila jsem to,že má ke 4kg.
Porod mi u druhé dcerky vyvolali a byla to rychlovka a to jsem se tak bála....a nebylo čeho 😵 😵 😵
HODNĚ ŠTĚSTÍ 😉 🙂

paolin
22. lis 2011

já měla odhad prvního syna 14 dní před porodem přes 4kg. nakonec měl 3,5 kg..já bych do toho šla přirozeně, případně potom ten císař. každopádně bych to pořádně konzultovala s porodníkem nebo i více 😉

lotysek
22. lis 2011

Byla jsem v podobné situaci jako vy. První miminko mělo odhad přes 4 kg, nakonec měla malá 3,75, ale kvůli tomu že jsem se neotevírala a porod trval 33 hod tak jsem musela na akutního císaře. Také jsem se dávala dohromady dost dlouho, proto jsem druhý císař nechtěla. U druhého porodu měl prcek odhat ještě 2 hodiny před porodem 3,5 kg (porodní váha byla 4,22 🙂 ) chtěla jsem ale přirozený porod. Vyšli my vstříc, tak jsme to zkoušeli, šlo to rychle, ale během kontrakcí mne začala bolet jizva, tak jsme to museli ukončit také císařem. Ale řekli mi že kdyby byl odhad přes 4 kg tak by mi přirozený porod nedoporučovali, ale na vizitě mi zase doktorka řekla že kdyby mne nezačala zlobit ta jizva tak jsem ho porodila raz dva přirozeně.
Je to asi taky o názoru lékařů. Mě na příjmu řekli že kdyby měl přes 4 tak jdu na císaře automaticky, a pak mi zase řekla tohle. Tak nevím. Každopádně přeji hodně štěstí a rychlý porod. 😉

mahulena
22. lis 2011

volila bych cisare, ale asi budu v mensine🙂, kazdy rekne malinko neco jineho, stejne jako lekari. Asi je to fakt o tve sile, zda chces zkusit bolesti a vsechno s rizikem, ze to muze skoncit cisarem, nebo mit "jistotu" v cisari...
Drzim palce

lisha
22. lis 2011

Taky záleží, jestli do budoucna plánuješ ještě třetí dítě. Pokud ano, nejspíš bych to alespon zkusila normálně, aby ta děloha nebyla tak oslabená, jako po dvou císařích. Jestli ne, asi bych volila toho císaře a nestresovala se...taky jsem se dávala po císaři dlouho dohromady, ale asi u druhého dítěte riskovat prasknutí jizvy nebudu 😒

schnek
22. lis 2011

rozhodnutí bude na tobě. CS jsem neměla, ale dobrovolně bych do něj nešla. Pokud by byla šance porodit přirozeně, držela bych se jí zuby-nehty 😉 Odhad váhy je pořád jenom odhad, je to +- půl kila. A i větší děti porodí maminky přirozeně. Možná než s DR by nebylo marný prokonzultovat svoje myšlenky s PA 😉

bl4nche
22. lis 2011

Nemůžu mluvit za sebe, měla jsem oba porody rychlé a normální cestou. Nicméně známá měla také první porod císařem a druhý normálně. Syn se narodil po roce a půl a měl přes 4 kila. V porodnici to nechali na ní. Jizvu měla dobrou, porod probíhal dobře, malý se narodil bez komplikací. Za sebe bych se taky klonila k variantě zkusit to a vidělo by se, jak by porod postupoval a co na to jizva, dětátko ...

mirunda
22. lis 2011

ahojky, jak kdybych četla otázku od sebe 🙂 První porod akutní císař - 12 dní po termínu, nejdřív rychlovka, ale pak se mimčo zaseklo a nesestoupilo.. druhý porod za 2,5 roku - hrozně jsem si přála rodit přirozeně.. mimčo někdy 2 týdny před termínem mělo odhad 3800g, takže mi doporučil druhou sekci, protože i jizva po první sekci byla jen 2mm tenká a prý do 2,3mm raději posílají rovnou na sekci.. já ale tak chtěla rodit přirozeně, že jsme se dohodli, že do termínu mě nechá a zkusíme to, ale přenášet mě rozhodně nenechá.. termín jsem měla v sobotu, v pátek jsem šla na poslední kontrolu do porodnice a v pondělí jsem byla objednaná na sekci.. jenže už v pátek mělo mimčo špatné ozvy, takže mi doporučili tam zůstat a císař.. hrozně, hrozně jsem to obrečela, ale za zdravé miminko bych neriskovala.. bohužel mimčo mělo po porodu problém, zkažená zelená plod. voda, pár dní v inkubátoru, váha 3940g.. dneska už jsme snad v pořádku, ale hrozně jsem pak obrečela to, že jsem nešla na sekci dřív, nemuselo se to stát, moc jsem si to vyčítala..
A ještě musím napsat, že první císař byl MNOHEM horší než druhý - špatně mě sešili u prvního, hrozný bolesti, po měsíci jsem šla na přešití, dlooouho jsem nemohla nic moc dělat, cvičit jsem šla poprvý po 8 měsících.. druhý císař naprostá pohoda, 3 týdny po porodu jsem vyšla na kolečkový brusle 🙂 Začala jsem asi od 2. měsíce chodit na zumbu a uplně v pohodě.. takže rozhodně není pravda, že druhý císař je horší..
Já tě fakt chápu, že chceš rodit přirozeně, ale z vlastní zkušenosti to nedělej za každou cenu.. já kdybych čekala do pondělka, tak tu Oliverek asi nebyl 😢 Nicméně si myslím, že důležitější je stav jizvy, než to, že bude mít mimčo lehce přes 4kg.. doktor vyprávěl, že měl rodičku po dvou sekcích a rodila přirozeně koncem pánevním.. prostě záleží na mnoha okolnostech.. přeji hlavně co nejmíň bolestivý porod, a nejvíc zdravé miminko!!!

mkr
22. lis 2011

zkusila bych to přirozeně, dcera měla 2,9 kg a obvod hlavy 33,5 cm a syn měl 3,5 kg a obvod 34 cm, tak že rozdíl u nich nebyl skoro žádný a při tom byl o půl kila těžší 🙂

zdenkazdenula
23. lis 2011

Vzhledem k tomu, že už jsi jeden císař měla, tak bych šla asi do druhého. Přeci jenom je tu velké riziko, že to císařem stejně skončí. Je to na každopádně na tobě.
mkr-já měla mezi dětmi rozdíl jen 100g, ale hlavička +3cm. 😒 Větší šlo císařem.

kacci
28. lis 2011

Můžu mluvit z vlastní zkušenosti...1.porod dvojčata - císař vzhledem k poloze, po druhé neustálé otáčení, chvíli to vypadalo na přirozeno, chvíli na císaře (KP)...byla jsem taky na vážkách, kdybych chtěla císaře, udělají mi ho...nakonec jsem Marečka porodila přirozeně a jsem za to hrozně ráda, žádný pocit blaženosti, nic takového, jen pocit hrdosti, že jsem to dokázala a aspoň jednou v životě prožila....
Asi bych to nechala na poslední chvíli, až budou dělat další váhový odhad a podle toho bych se rozhodla.

mrsblack
29. lis 2011

Velmi těžké rozhodování. První porod jsem měla sekcí (konec pánevní) a mudr už mě hned v šestinedělí upozorňoval, že další porod bývá ze 60% opět sekcí. Moc jsem chtěla rodit normálně, ale nakonec byl císař pro malého lepší. Já jsem byla vyřízená je první tři dny, po týdnu už jsem čile běhala a doma zvládala vše v pohodě, takže pokud by hrozily jakékoliv komplikace u druhého porodu, přikláněla bych se rovnou k císaři než předtím trápit sebe i mimčo pokusem o přirozený porod. Držím palce, ať se rozhodneš jakkoliv. 😉

llluckaaa
29. lis 2011

Já jsem neměla na výběr - první plánovaný SC z důvodu konce pánevního a druhý opět plánovaný SC z důvodu koncem pánevního. Ale ani kdyby tam ten druhý konec pánevní nebyl, asi bych do klasiky nešla. Přijde mi to jako vyšší riziko, když se SC dělá narychlo a anestezie se píchá při rozběhnutém porodu. Navíc ani nikoho osobně neznám, kdo by po prvním SC nakonec odrodil druhé dítě klasicky.

ashlee
30. lis 2011

ja jsem měla akutni cisař a doufam že druhy mimčo bude přirozene

mery83
30. lis 2011

Ahoj já jsem po dvou sekcích a té druhé lituji,měla jsem říct že chci normálně.Momentálně mám pořád pocit nenaplněnosti a něco mi ještě chybí.Kdybych se mohla znova rozhodnout zkusila bych přirozenou cestu.

lukza
3. pro 2011

já měla první císaře poloha KP a druhý porod za 21měsícu po císaři přirozeně a za mně říkám přirozeně je to uplně něco jiného a nezapomenutelné mě tedak dokrot řekl že jediné co po císaři nesmím je přenášet a že vyvolávat mužou jen velmi opatrně naštěstí nakonec syn se rozhodl jít ven 5dní před vyvoláváním🙂)moc sem si příla přirozený porod

apollo11
3. pro 2011

Mela jsem sekci pro KP a podruhe bych urcite rada prirozene, pokud nebudou predem zname zadne komplikace. Jen pokud bych mela prenaset a porod se musel vyvolavat, bych volila opet rez kvuli riziku ruptury.

A mmch gratuluji 🙂

terkytka
3. pro 2011

já jsem stejný případ, hrozně moc jsem si přála rodit po prvním císaři (KP) přirozeně. Je to opravdu nesrovnatelný zážitek, na druhou stranu mě neskutečně celou dobu stresovalo, že se mě pořád ptali, jestli mě nebolí jizva, že mi nemůžou dát nic na bolest, a že jsem výjimečnej případ. Naštěstí jsem měla potomky s nízkou porodní váhou, jelikož to v tvém případě vypadá na 4 kila a výš, opravdu záleží na tom, kd ybudeš rodit. Jestli ještě před termínem, šla bych do toho, jestli ne, tak sekce. K tomu přirozenému porodu určitě doporučuju porodnickej gel Dianatal, já jsem se po něm v důsledku snížení tření rychlejc otevřela a rodila jsem bez nástřihu. V nejhorším ho pak prodáš.

pattie
3. pro 2011

To je strašně zapeklitá otázka. Osobně jsem pro přirozené porody.... První dítě jsme měla sekcí (konec pánevní) a druhé jsem rodila přirozeně. Bylo to rychlé, dvě hodiny po porodu jsem chodila, seděla, po třech dnech mě pustili domů a já byla okamžitě fit (po sekci jsem se několik dnů jen ploužila....). Ale obě děti měly 3 kg. Mimochodem na to, jestli mě bolí jizva se mě během porodu nikdo neptal a jizvu nesledovali......
Jo a znám paní, co má dva císaře a třetí dítě rodila přirozeně 😉

adnilleo
28. pro 2011

Ja mela hrozny porod,ktery skoncil cisarskym.Ted jsem tehotna podruhe,deti budou od sebe o 15 mesicu a do prirozeneho bych sla pouze pod podminkou,kdybych vedela,ze to nebude probihat tak jak minule.(prenasela jsem 14 dni,vyvolavani porodu ruznymi zpusoby a po 4 dnech v nemocnici se nademnou slitovali a pomohli mi).
Bohuzel deti jsou nepredvidatelne a tudiz jsem posera,ktery pujde znovu na cisar. ☹

soopy
26. črc 2012

wau...dobrovolně císařem...to jsou teda věci 😖 Co jiného se dá taky od doktorů čekat, nejde jim vůbec o to, aby to pro nás pro rodičky a dítě bylo to nejlepší, ale aby si oni nad námi umyli ruce...Berou nás jak na běžícím páse...Sama jsem to zažila. Jsem po třech akutních císařích, všechny tři jsem rodila hodně dlouho s velkými a častými bolestmi, bohužel skončily SC. Nezapomenu, když jsem u toho třetího nastupovala do porodnice, tak mě doktorka automaticky objednala na SC a já jsem se s ní pak musela dohadovat, že chci rodit normálně... 😠 No co na to říct...pojem přirozené v dnešní době naprosto ztrácí smysl...Mimochodem moje známá nedávno dobrovolně rodila císařem, myslím, že týden před termínem a vůbec se ji neudělalo mléko...Ale to asi taky nikomu moc nevadí...
Ať žije pohodlnost!... 😝

elviie
26. črc 2012

Já jsem také první dítě porodila akutním císařským řezem po 14 hodinách bolestí, po porodu mi řekli, že bych ho přirozeně neporodila, že byla na mě dcerka veliká. Teď jsem znovu těhotná a byla jsem překvapená, že ve zprávě z porodnice není důvod sekce, ale u zprávy pro pediatra ano...s lékařem jsem o tom mluvila, chci určitě zkusit rodit přirozeně, ale chci, aby si mě víc ohlídali i míry miminka...lékař mi slíbil včasné odeslání do poradny v porodnici, kde jsem rodila a kde chci znovu rodit. Dobrovolně bych na sekci nepřistoupila, pokud by nehrozilo nebezpečí mě nebo miminku, pokud by mi to nedoporučoval lékař...

glimmer
21. srp 2012

já bych volila císaře. Teď jsem ve 29 tt, první porod císařem a teď mimísek půjde ven taky císařem, dr. mi dal naštěstí vybrat jak bych chtěla rodit. 😉

2hanah
21. srp 2012

Podle mého názoru vpodstatě píšete rovnou i odpověď, já bych to udělala přesně jak navrhnul doktor. Jednak se váhové odhady miminek dost často pletou a já znám osobně víc případů, kdy poprvé byla akutní sekce a podruhé přirozený porod. Při jiném zdravotním důvodu u první sekce bych váhala, ale ten konec pánevní není zdravotní komplikace, proč to podruhé nezkusit přirozeně. Navíc druhý císař bývá trošku bolavější co se týká rekonvalescence.

januzza80
21. srp 2012

Bohuzel v Cesku toho vyuzivaj a nemocnice ma za cisare velke penize.Pokud to neni akutni,tak bych na cisar nesla.Jsem rada,ze jsem 3krat rodila prirozene.

katchi
21. srp 2012

Ja mela bohuzel porod akutni sekci a az bude druhe, tak pokud to jen trochu pujde, budu chtit normalni porod. Na cisare bych dobrovolne nesla. Pokud je jizva v poradku a mimco take, tak bych to zkusila, k sekci se da pristoupit kdykoliv. Samozrejme je potreba vsechny v porodnici radne pripravit a vse dohodnout.

tarra27
30. srp 2012

Já měla první porod loni - KP a císařem a letos mě čeká druhý a vypadá to taky na KP a rozhodně chci císaře, ať už to bude KP nebo ne...

nesouhlasím s tvrzením, že dokotři mají velký peníze za císaře, kdyby tomu tak bylo, tak většinu žen přemlouvají....podle mě se snaží mít co nejmín komplikací jak u matky, tak u dítěte...to co píše soopy, s tím zásadně nesouhlasím...navíc komplikace - když se roztrhne žena a nemá nástřih, může být inkontinentní....nehledě na to, když se přidusí dítě, můžou z toho být následky na celý život....poznamenaná celá rodina jen kvůli tomu, aby to bylo přirozeně za každou cenu...

podle mě není dobrý ani porod doma, když nastane jakákoliv komplikace, dítěti nemusí být pomoci...je to hodně rizikové....klidně mě tu ukamenujte, ale prostě si myslím...

a kojila jsem v pohodě druhý den po porodu....rekonvalescence v pohodě....

každý má právo na svůj názor, i rozhodnutí a také by pak za něj měl nest následky.....at už tak nebo tak....a přiznávám se, že já si moc nehraju na to, abych si sama sobě něco dokazovala, jako že to zvládnu apod....respektuji to, že jsou ženy a rozhodnou se pro normální porod i KP, ale podle mě je to rizikové....jak řekl můj lékař - může být x porodů uplně super a pak přijde jeden a můžeme si vyčítat....mě nikdo ani v amb a ani pak při přijmu nenutil ani do jednoho....za což jsem ráda....a jsem ráda i za císaře....

market310
3. zář 2012

jsem na tom stejně, jen můj první císař byl kvůli nepostupujícímu 40 hodinovému porodu s následným špatným hojením rány, věř mi, že doufám,že můj doktor půjde do plánovaného císaře. Nechci po druhé zažít něco podobného...

haniplanetka
20. zář 2012

mně teprve první císař čeká - zdr. důvody, ale dr. říkal, že po císaři se výrazně doporučuje ostatní rodit taky jen císařem..

kettynka1234
20. zář 2012

Ahojky, dva porody jsem měla přirozenou cestou a 3 porod ( dvojčátka ) císařem ( špatné uložení plodů). Byla jsem ráda, že jsem na císaře šla ( měla jsem strach rodit dvojčata přirozeně) ale nakonec byly ve špatné poloze. I když byl císař naplánovaný, v nemocnici jsem to ořvala Jsem citlivka 🙂) a také jsem měla strach) I před porodem jsem nebyla v poho ( po psych. stránce. Nakonec došlo na císaře ( průběh byl rychlý, děti byly hned venku, ale bylo mě zle,.....) Děti měli 2900 každý a 50 a 49cm. Průběh po operaci bolestivý. Nejhorší bylo se druhý den postavit 🙂) Ale přežila jsem to, i dětičky jsou v pořádku 🙂 S jizvou nemám žádné problémy, vůbec ji necítím. Není ani nijak viditelná.
Ale u přirozeného porodu se může stát cokoliv. Raději bych šla na sekci, tm máte jistotu, že bude cvrček rychle venku. Sice to potrvá 2-3 dny než se dáte do kupy, ale to se dá překousnout 🙂) Rodila jsem v pátek a v neděli jsem se již starala o miminka.
Tak ať to dobře dopadne (ať je porod přirozeně či sekcí)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru