Kdy zaberou antibiotika?

klokanka31
19. říj 2022

Mám hnisavou angínu, v pondělí jsem dostala antibiotika. Ale dodnes není žádná úleva, spíš mi přijde že to je horší. Za jak dlouho zabraly antibiotika vám?🤔

jjasmina
19. říj 2022

@klokanka31 u mě tak týden

klokanka31
autor
19. říj 2022

@jjasmina Takže víceméně až je konec antibiotik jo?😮

pribylovapetra
19. říj 2022

Když jsou opravdu dobře zvolena antibiotika,tak zaberou max. za 3 dny. To se mi ale za celý život stalo 2x. Možná je ještě brzo,ale i tak si myslím že horší by to být nemělo.

klokanka31
autor
19. říj 2022

@pribylovapetra Mě vždycky zabírají antibiotika max.do 48 hodin. A teď nic. Mi volala doktorka s výsledky, tak jsem se na to ptala, tak prý max.48 hodin, což už bylo, no ale ať čekám.

arcabela
19. říj 2022

Taky teď právě ležím s hnisavou angínou, antibiotika mi zabrala do 2 dnů, ale měla jsem podpurnou léčbu v podobě vitaminu D, C, B (tak týden předtím už jsem se cítila, že na mě něco leze) a ještě jsem pila hodně heřmánkového čaje, má desinfekční účinky 🙂 Hodně mi ještě pomohla tymiánová směs na podporu imunity (obsahuje šalvěj, tymián, echinaceu, lichořeřišnici-přírodní antibiotikum, heřmánek, měsíček)

petrasipkova1
19. říj 2022

taky mám nějakou anginu a od pondělí antibiotika a dnes už polykám bez bolesti.

drep
20. říj 2022

A je to fakt bakteriální angína? Mám škaredou virózu, v krku mě bolí opravdu hodně (tak, že se nevyspím a nemůžu mluvit) už pátý den, ale vím, že ATB by mi stejně nepomohla

arcabela
20. říj 2022

Ještě mě napadlo, pokud nezabírají antibiotika 😅 může to být třeba infekční mononukleóza, ale to se dá zjistit až z krve, předpokládám, že doktor vzal CRP, jinak by snad antibiotika nedával jako lentilky...teda doufám

klokanka31
autor
20. říj 2022

@drep Prý jo, z výsledků že tam mám hemofila 😣

klokanka31
autor
20. říj 2022

@arcabela CRP nedělala, když viděla že mám už bílý, hodně nateklý mandle tak se jí to nezdálo nutné.

drep
20. říj 2022

@klokanka31 hemofilus je běžná flóra, ten tam klidně může být aniž by byl příčinou obtíží. Crp je samozřejmě pomocná metoda, ale … jako bez crp atb nenasazuju. Povlaky umí udělat i viroza, kór když kromě toho má pacient rýmu, kašel nebo cokoliv dalšího (spojivky ), protože to pak víc svědč pro virózu.

arcabela
20. říj 2022

No ten bílý povlak a nateklé mandle nejsou směrodatné, měla vzít CRP, prostě bez toho se antibiotika nenasazují, takže to je nejspíš virové a na to antibiotika nezaberou....

klokanka31
autor
20. říj 2022

@drep Mě nic jinýho nebylo, jen ten krk. Dneska to začíná být lepší, bílý fleky zmizely, tak snad to už bude lepší.