• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kojím. Co si můžu vzít na bolest v krku?

25. června 2015 
Ahojky chtěla bych se zeptat plně kojím a bolí mě v krku mužu si něco vzít.Zatím to není angína ,ale potřebovala bych něco na cumlání tak se chci zeptat jaké máte zkušenosti co se muže??
a ještě jeden dotaz mužu si nastrouhat čerstvý zázvor do čaju před těhu jsem to používalal na imunitu a ted nevím jestli se muže při kojeni?
děkuji za rady
15. pro 2007 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, mně pomohl Anginal - je přírodní - se šalvějí; jsou to pastilky; je jich víc druhů - i na kašel a bolest hlavy. Jistě ti ale poradí v lékárně, co můžeš a co ne... Se zázvorem zkušenost nemám. :wink:
15. pro 2007 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Hanuli,ten zázvor nevím,je dost aromatický...V těhu jsem ho taky občas měla,ale při kojení ne.Můžeš třeba cucat ty Mullerovy pastilky,co se prodávaj v lékárně nebo Propolki. :slight_smile:
15. pro 2007 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Hanuli, ja zazvor bastila normalne. Mne teda pomaha a jsem urcite pro. Zkus, jestli po tom mala nebude mit nejake potize, treba ze by ji bolelo brisko, a jestli ne, tak jdi klidne do toho.
Jinak si myslim, ze kdyz si vykloktas nejakou alkoholovou tinkturu, tak se nic nestane, i kdyz malicko spolknes, je to asi docela zanedbatelne mnozstvi.
A kdyz se optas v lekarne po nejakych cucadlech pro kojici, tak ti urcite neco daji...
15. pro 2007 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarec, kloktej šalvějí (bylinka nebo kapky Florsalmin), řepíkem nebo obyčejnou slanou vodou (či Vincentkou). Můžeš i jitrocelový nebo mateřídouškový sirup, pokud se to provalí v kašel. Cucat můžeš jitrocelové, šalvějové, slézové, lišejníkové nebo heřmánkové bonbónky, ale kloktání je vždy účinnější! Určitě nezapomeň za zábaly krku, to je moc účinný a přitom naprosto "čistý" pro miminko. Pokud tě svalí teplota, dej si paralen v dávce 4x1/2 tablety (až 4x1 tableta). Samozřejmě kontaktuj lékaře, kdyby se to nezlepšovalo, to je jasný :wink: . A jasně že kojit, kojit, kojit, aby mělo mimi protilátky...
15. pro 2007 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, taky je dobre si dat trikrat denne po jidle lzicku nastrouhaneho krenu zakapleho citronem. To by snad decku ublizit nemelo a docela to protahne :slight_smile:
15. pro 2007 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuli já měla problém podobný, šla jsem do lékárny a paní mi poradila jediné co se může při kojení josu to cucavé prášky septisan, vycucala jsem jeden možná dva a pomohlo to :wink:
15. pro 2007 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já měla propolki, ale může se v podstatě cokoli na cucání, mám ověřené od doktorka :wink: , ať se brzo uzdravíš :wink:
15. pro 2007 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky v lekarne jsem chtela neco na bolest v krku pro kojici a slecna mi doporucila homeopatika,cucaji se kazdou hodinu....a opravdu rano jsem zacla cucat a vecer bylo po bolesti... :wink:
16. pro 2007 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, já používám nastrouhaný zázvor a půlku citronu, zaleju vařící vodou a piju nalačno. Malému to nic nedělá a plně kojím. :sweat_smile: Jinak na bolení v krku kloktám propolis naložený ve slivovici. Jo a paralen se může, ale jen jeden den.
16. pro 2007 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky, přidám čerstvou zkušenost.
Na bolest v krku mi moc pomohli Priessnitzovi zábaly - kapesník namočený ve studené vodě, přes to igelit (rozstřihnout igelitový sáček) a převázat šátkem. A v lékárně mi doporučila šalvějové kapičky na kloktání.
9. pro 2008 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zázvor na bolení v krku používám taky, v malém množství by to vadit nemělo, víc o zdravotních rizikách a doporučených dávkách zázvoru tady: http://mujsalekcaje.cz/blog/2013/09/zazvorovy-caj/
26. zář 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Cucací vincentky.
26. zář 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulinecka při kojení se může užívat Septisan.
26. zář 2013 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky a muze moje bolest v krku ohrozit miminko? Nemuzu ani mluvit, jak mam otekle mandle, no a na malou dycham, jsem u ni blizko... :frowning2: Ve stredu mame jit navic na 3. hexu.
13. říj 2014 v 06:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak třeba šalvěj je při kojení prý dost blbá, že to staví tvorbu mléka jsem někde četla.
13. říj 2014 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bunny123 mne pomaha vykloktat obycejnou ustni vodu Listerin. Do dvou dnu mam po bolesti. Malou ohrozit muzes, pokud mas v krku nejakou bakterii - streptokok atd. Urcite bych ted vynechala jakykoli blizzsi kontakt (pusinkovani) a pri kojeni bud rousku nebo kapesnik pred pusu. S hexou bych jeste pockala, az budes vedet, jak se to utebe vyvrbi. Pokud angina, tak bych pockala do dalsiho tydne s hexou. Pokud kojis, tak vyhodou je, ze male predavas protilatky, takze by nic chytnou nemusela. :wink:
13. říj 2014 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě můžeš Septisan. Na mě vždy zabíralo vykloktat si sůl s vodou. Pokud ti bude ovšem hůř, určitě zajdi k lékaři. Když jsem kojila, také jsem byla nemocná a bála se, že to přenesu na malou.Ale dr. mi řekla, že naopak si posílí imunitu ( bylo to silnější nachlazení) Ale pokud by se např. jednalo o angínu, moc bych si s tím nezahrávala a šupajdila k dr.
13. říj 2014 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alcar
@zuzik22

Dekuji, holky. Kojim plne, tak snad to mala zvladne, ale pry je to 50x50. Septisan uz beru, delam si prieznitz a zatim nemam bile stepy na mandlich, tak snad to angina nebude. Dojdu so koupit citrony a budu doufat, ze se po nich zase neosypu jako po porodu :unamused:
13. říj 2014 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bunny123 Moc držím palce!! Vím, jak je to nepříjemné.Malé byli 3 měsíce, když mě sklolila viróza a byla jsem ráda, že jsem ji nakojila a zase jsem odpadla. V tom je to bohužel na nic, že si člověk nemůže vzít "dovolenou". Tak ať to brzo přejde!!!!
13. říj 2014 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, prosím o rady jak na opravdu nesnesitelnou bolest v krku. Abych vydržela dnešek, příp. zítřek než si zajedu k mudr nebo do lékárny. Bolí to strašně, nemůžu už skoro mluvit, respektive bolí mě tam i v klidu.
Začalo to nenápadně jako viróza. Teplota, pak horečky, zadní rýma, bolesti kloubů a celého těla, bolesti hlavy, uší, krku a teď se k tomu přidala opravdu šílená bolest v tom krku. Nemůžu spát, jíst. Trpím jak pes... Kojím, prosím nemáte někdo nějakou radu co s tím? Teď jsem si vzala ibuprofen, doufám že to trochu povolí. Piju zázvorový čaj, dělám Priessnitzovi zábaly, stříkám bioparox, kloktám vodu se solí, prolévám se čajem, a nevím co všechno od včerejška a stále se to horší :((
25. říj 2014 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak pomohá jen Ibuprofen, zítra naběhnu ráno k doktorce Už se nemůžu dočkat...
26. říj 2014 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandellaii mne pomaha ten Listerin a Tantum verde. Ja ale kojim uz jen 2x denne, takze to neresim. U tebe uz to vypada na atb, ty horecky nejsou normalni. Urcite si zitra skoc k dr. :wink:
26. říj 2014 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me dali v lekarne Septisan. Rekla bych, ze pomaha.
26. říj 2014 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
septisan.. zabral mi za jeden den :slight_smile:
26. říj 2014 ve 12:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
pastilky Larypront
14. čer 2015 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kloktat vlažnou vodu se solí. Já to dělám, když mě bolí v krku, i když nekojím.
14. čer 2015 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jak jste zvladali kojeni a antibiotika?
Malemu je 5,5 mesice a jsem dost nemocna v rodine nam radi angina a ja se bojim abych take tak neskoncila mohu pak normalne kojit?
25. čer 2015 v 01:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janucka123 muzes-jen rekni lekari, ze kojis a napise ti takova, co muzes.Taky jsem u kojeni brala ATB na anginu a zanet prsu. Nemusis se toho bat :wink:
25. čer 2015 ve 04:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek