Kolonoskopie v celkové narkóze. Kde mi ji dají?

jusinka
15. srp 2016

Prosim, kde mi udelaji kolonoskopii v celkove narkoze? Zaplatim si ji.. Diky 🙂

margon
16. srp 2016

@jusinka kolonoskopii pod narkózou ti udělají všude v nemocnicích ale, musíš to mít napsané doporučení od doktora z gastra a pak na internu na vyšetření že tě můžou uspat a pak teprve na vyšetření do nějaké nemocnice. Chodím na to jedenkrát do roka už par let pod celkovou narkózu.

babanci
16. srp 2016

Narkóza, to je pro mě teda dost strašák. Zdravé to určitě není. Natož opakovaně.

urtica
16. srp 2016

@babanci Byla jste někdy na kolonoskopii?

urtica
16. srp 2016

@blanka.k Je zajímavé, že u nás potřebují spolupráci pacienta,ale třeba v USA se to dělá běžně v celkové narkoze...tak tam asi pacient tak spolupracovat nemusí.....

lenusaak
16. srp 2016

Jsemzdravotni sestra na interni gastroenterologii..v nemocnici se to děla bežne nebo pod tzv analgosedaci- pacient je pritlumeny, jsou otupělé smysly a bolest, pacient je schopen na povel spoluprace a ze zákroku si nic nepamatuje. Jako gastro tak kolono nejsou zrovna pro lidi príjemná záležitost, takže díky bohu za toto ulehčení. Je narkoza a narkoza není důvod se čeho bát a takhle chvilkova narkozs neni pro tělo zase takový záhul. Určitě doporučuji si to zařidit pokud s tím máte problém, doporučení na analgosedaci nebo narkozu musi vypsat gastroenterolog- tzv zadanku na predoperační vyšetreni na internu. Hodně štesti

margon
16. srp 2016

@babanci ano každá narkóza je risk, ale jestli znáš na lepší způsob jak se tam podívat a přitom udělat biopsii tak si jej ráda vyslechnu a příště jej podstoupím. Tohle může napsat jen někdo kdo neví jak může být kolono bolestivé když máš nějaký zdrav. problém ohledně střev ale i dokonce bez něj stačí když máš menši kličky v obloukách a můžeš se z toho zbláznit když se potřebuji endoskopem až do tlustého a třeba i dal.

milius
16. srp 2016

Mel by ti to do zadanky napsat lekar,ze s celkovou anestezii. Nabicka byla u sv.Anny a v pohode

babanci
16. srp 2016

@urtica Nebyla. Já jen píši,že se bojím narkózy.

babanci
16. srp 2016

@margon Já to nikdy nepodstoupila,netvrdím,že je to legrace. Sice mi kolega tvrdil,že to vůbec nic není,ale každý máme jiný práh bolesti. Jen se bojím narkozy,tak moc,že bych to vyšetření radši nepodstoupila.

hapajo
16. srp 2016

@nikolab20 tak to je mi lito, ze to u tebe nefungovalo, ale vsichni v mem okoli, co tenhle dryjak meli, tak rikali totez, co ja 🙂

margon
16. srp 2016

@babanci Nikdy neříkej nikdy, osobně sem si vždy říkala že než abych si "do prdele nechala srkat hadici" tak se za zabiju. A dopadlo to tak že sem na kolono během jednoho roku byla 5x, a teď chodím jednou ročně pod celkovou. Mohu říct že každé vyšetření bylo jiné, to první bezbolestné a pomáhala tzv "včelička" a pak se to zhoršovalo . Před narkózou mám taky respekt ale pokaždé je u mě anesteziolog který dohlíží a je opravdu rozdíl narkóza a narkóza.

alboo
16. srp 2016

Kolono se dela standartne v analgosedaci. Pokud je nějaký problem, tak v celkove anestezii. Ale na to je vetsinou delší objednací lhuta. A je tteba klasicke predoperacni vysetreni. Pokuf volas, nenech se proste odbyt

babanci
16. srp 2016

@margon Tak to Tě lituji. Já si tedy hadice nechávám strkat tam často,čistím střeva hydrocolonem. 😀

blanka.k
16. srp 2016

@urtica přiznám se, že co vím od kamarádek, tak všechny jezdily kvůli zdrav.problémům se léčit zpět do ČR (ale kolono teda neměla žádná),a říkaly, že zlaté české zdravotnoctví 😀 Bohužel jsem si od roku 1994 prošla 3 různé nemocnice a všude teda mě jen "oblbli", ale až teda v poslední mi vysvětlili proč to tak dělají a byli první, kteří se dokázali dostat až k tenkému střevu, v ostatních 2 to vždycky po hodině marného boje vzdali, někde v půlce. Ale jak jsem psala, mě to nedoporučili z důvodu nutné spolupráce - jsem i nabízela prachy, že chci uspat, ale "neprošlo" to 😀 ale zas mi pak aspoň při jednom udělají i gastro do tenkého střeva na celiakiii, to je člověk po té kolonoskopii tak mrtvý, že nějakou hadici v krku ani nevnímá 😀

urtica
16. srp 2016

@blanka.k Taky mám kamarádku, která žije v USA a musím říct, že ani ona nedá na č. zdravotnictví - ve smyslu odbornosti a snadné dostupnosti - dopustit. Výjimkou je přístup lékařů k pacientům - z toho vždycky roste...to je prý opravdu do očí bijící (český doktor = Bůh).
Nicméně si myslím, že v případě kolonoskopie by měl mít pacient na výběr i v případě, že si celkovou anestezii sám uhradí.

alik25
16. srp 2016

@jusinka Je to tak jak jsem psala včera. V NNH dělají v celkové anestezii. ani tam nemusíš chodit do ambulance, stačí se jen objednat, ale musí být doporučení... Kamarádka to tam teď domlouvala známému a naprosto bez problémů. pokud neseženeš někde blíž, tak tady to problém není a rozhodně nic nebudeš platit!!!

blanka.k
17. srp 2016

@urtica Přístup je děs - to jsem zažila u "vyhlášeného" docenta v Praze na gastru FN "No tak zvracíte krev a hubnete, ale dle vyšetření krve tam nic moc nebude, tak proč chcete nějaké vyšetření!" 😅 a pak stejně "vyhlášená" docentka v Brně "Víte kolik lidí s vaší diagnózou léčím? Si myslíte, že nemám co na práci?" (dostala jsem na ni telefon od známého, že jí mám zavolat , že mi to s ní sestřička domluvila)... pak mě vyšetřovali a léčili "běžní" doktoři z oddělení a super!

vannilla
17. srp 2016

@hapajo Také jsem kolonoskopii zažila dvakrát a s oblbovačkou. Bohužel jsem trochu něco cítila a pamatuji si vše, i jak se tam dívaly dvě nové praktikantky. Takže na každého ta injekce funguje asi jinak. Ano, pár hodin poté se motáš jako opilá, ale na vnímání toho co se děje nebo dokonce na paměť to u mě teda vliv nemělo. Asi jsme každý trochu jiný.... Vydržet se to ale dalo. A strach je nejhorší zhoršovač bolesti, doporučuji absolvovat v klidu s plnou důvěrou v lékaře a v sebe.

vannilla
17. srp 2016

@lenusaak A je tedy možné, že na každého ta injekce nepůsobí stejně? Já si oba zákroky pamatuji docela živě, ne, že by mě to teda nějak hodně bolelo, jen občas trochu, ale co se dělo si pamatuji a i jsem si uvědomovala sama sebe. I když je pravda, že mám za sebou i celkovou narkozu, kde mě nemohli uspat injekcí a ještě na sále jsem byla vzhůru a dávali mi na nos eter při kterém jsem ještě na operačním sále viděla doktory jak si připravují náčiní. Takže oblbnout mě asi není sranda.

blanka.k
17. srp 2016

@vannilla řekla bych, že možná i záleží na "stavbě těla" - já i po injekci brečela bolestí a chtěla aby už přestali, ale prostě mám "blbě" střeva a někde to prostě musely "prorvat" o 180st do "zatáčky" + možná tím, jak byly zasaženy těžkým zánětem, tak prostě to byl "porod" (a to jsem na bolesti břicha zvyklá, byly dny kdy jsem brečela bolestí na WC)... oproti tomu, hned potom mi dělali gastroskopii a odběry a to si nepamatuju skoro vůbec, takže na to ten oblbovák působil fakt dobře, příště jen při gastroskopii jsem ho nechtěla vůbec 😀

babanci
17. srp 2016

@vannilla S důvěrou v lékaře bych měla problém. Způsobili smrt mé dcery, takže jim nedůvěřuji. A s některých příspěvků nade mnou je zřejmé, že nejsem sama.

puutalo
17. srp 2016

Mne delaji kolonoskopii v Nachode, pokazde jsem to prospala, ale ke konci jsem bolest citila a i jsem pry kricela (manzel z toho v cekarne omdleval).