Kultivace u gynekologa - co všechno z toho může zjistit?

ashari
8. črc 2018

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, pokud gynekolog dela obecnou kultivaci, stěry, tak co vse muze z jistit výsledků, jestli i treba pripadne pohlavni nemoci, asi záněty? ja se na to zapomnela zeptat a uplne nevim jaké z toho muze dostat informace, zajima me to 🙂 dekuju za reakce předem 🙂

1772
8. črc 2018

@ashari Kultivace se nedělá běžně, ale cíleně a většinou při potížích a zjišťuje se u ní většinou zánětlivý problém nebo i přítomnost některých pohlavních chorob nebo chorob pohlavně přenosných. Provádí se tedy spíše cíleně a lékař určuje, na co se kultivace dělá. Ty možná myslíš cytologické vyšetření, které by měla žena absolvovat při prevenci 1x ročně. Ta je zaměřena na předrakovinové změny a může ukázat i na podezření na infekci ( např. HPV infekce).

ashari
autor
8. črc 2018

@1772 aha no já měla kvasinkovou infekci, dělala mi stěry, že pry nejake klasicke, obecne ja nevim presně, nicmene na listecku mi napsala kdy si mam zavolat na vysledky právě kultivace... tak tezko rict, jestli teda myslela tim to cytologicke vysetreni...no a kdyz sem volala, tak na mě hned vybalila že všechno v pořádku, vše v normě atd, že sem teda jen poděkovala a popřála mi hezky den :D tak jsem se zase nezeptala no :D ale moc děkuju za info 🙂

linee
8. črc 2018

V tom pripade ti delala pouze stery na kvasinky a ty se nepotvrdily, resp. pokud ti to takto rekly, tak kvasinky nemas. To jsou obecne stery (delaji se na spachtlu). Pak je cytologie, a to se bere / ustipne vzorek delozniho cipku. Kultivace je prave spise stery, ne cytologie (ta se dera pri bezne prohlidce jednou rocne, na to by te ale take upozornila).