Laserová operace očí - odstranění dioptrií, zkušenosti?

mosvo
7. srp 2013

Ahoj. Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s laserovou operací očí? Mám na obou očích kolem 4 dioptrií a přemýšlím o odstranění pomocí laseru. Mám ale kamaráda, který tuhle operaci podstoupil a má od té doby problémy se suchýma očima a nějaké další komplikace a říká, že kdyby věděl co mu to udělá, tak by do toho znovu nešel a raději dál nosil brýle. Vím, že jsou rizika, že se něco nepovede a proto jsem se chtěla zeptat i dalších kdo tuto operaci podstoupili, zda je u nich vše v pořádku, zda se podařilo odstranit všechny dioptrie nebo zda nejsou nějaké následné komplikace a zda by se pro tuto operaci rozhodli znovu. Díky. Monika

zvedavec2
7. lis 2017

@lexikorka zvaz i rizika, ja jsem negativni priklad. Ja toho lituji :/ nepovedlo se to, po 8 mesicich mam 1 dioptrii zpatky, suche oci, svedeni... Tisice navic za kapicky a umele slzy plus stejne potrebuji bryle. A ten diskomfort a neustale paleni svedeni oci je peklo. Byla jsem v Lexum, pristup i pece prvotridni. Ale holt se to ne vzdy povede. Vedet o tom vic, nikdy bych do toho nesla

lexikorka
8. lis 2017

@zvedavec2 Samozřejmě to má i negativní důsledky. Už o tom uvažuju dlouho...zatím ještě nejsem objednaná nikam 😉

bayt
8. lis 2017

@zvedavec2 a jaký typ jste měla? toho laseru?

zvedavec2
8. lis 2017

@bayt femto lasik

zvedavec2
8. lis 2017

@bayt zvazovala jsem relex smile, ten nejnovejsi, ale prislo mi to vetsi riziko diky kratke zkusenosti (delaji jen 2 roky). Femto lasik delaji deset a vice, tak jsem doufala, ze to bude lepsi

bayt
8. lis 2017

@zvedavec2 Aha úplně se v těchto typech nevyznám, ale mám asi dvě dioptrie na každém oku, jsem krátkozraká, a brýle nosím jen při řízení. A nerada. Chtěla bych na tu operaci, moje sestra byla (ale ta měla asi 6 dioptrií, takže opravdu neviděla) a moc si to pochvaluje. Jen nevím, jestli není moudré počkat po porodech.

zvedavec2
8. lis 2017

@bayt tezko rict... Ja se s dr radila o tech porodech a nemusi to mit vliv. Jde o to, ze u tlaceni "do hlavy" (spatne tlaceni) se muze zvysit vnitroocni tlak. Moje tchyne u prvniho porodu sla z nula na 14!!! na jednom oku. Takze jako, stat se to muze. Ale u mne to nerozhodovalo. V tom problem nevidim
Spis ten diskomfort -boli to, par tydnu se to ustaluje, neni to zas takova hitparada :/

luu_ca
8. lis 2017

Já se včera ptala na gynde a před porodem mám jít na oční, aby mi na základě vyšetření řekli, zda mohu rodit normálně nebo doporučují císaře, právě kvůli tlaku v očích.

hvezdicka64
16. lis 2017

Ahojda holky, já jsem už před lety podstoupila operaci očí, neviděla jsem už snad ani 2 metry před sebe, tak jsem si nechala laserem odstranit na klinice horní počernice dioptrie a teda potom jsem si to nechala napsat i do řidičáku, že jsem bez brýlí, auto mě živí, tak bych nerada nějaké problémy, ale já jsem měla vyloženě v papírech napsáno že musím mít k řízení brýle a nevím jak bych policistům vysvětlovala, že jsem po operaci a že brýle už nepotřebuji.

vaporetka
17. lis 2017

@luu_ca neboj. Taky me vsichni strasili, ze po operacich oci(nebyla jsem ale na laseru) , budu muset cs. Ale ocarka mi rekla, ze muzu rodit normalne 🙂

eva1987
2. led 2018

Ahoj, uvažuji také o operaci mám kolem 2,5 dioptrií, nosím jen brýle, ale už bych chtěla vidět, máte někdo zkušenosti s klinikou Gemini v Praze? A jaký typ operace byste doporučili? Děkuji moc.

smudlinka24
2. led 2018

@eva1987
Byla jsem na tom stejně, nakonec jsem se rozhodla pro ocni centrum Praha, jsou tam takoví lidsti. S výsledkem jsem spokojena a doufám, ze ještě dlouho budu, i když mě ocarka upozornovala, ze jak oči stárnou, zase se nějaké dioptrie mohou objevit.

smudlinka24
2. led 2018

Jo a teď jak pročítám diskuzi, tak jsem první 2 roky měla suché oči, takže kapat když si člověk vzpomene a ráno je mám takové, jak to říct, jakoby otekle, trochu tlačí, trvá to tak 5 minut než se to ustálí.

dupys87
2. led 2018

Já byla na operaci v 2010 v Lexum v Praze, od 11 let mi narůstaly dioptrie do konečných 6,5 na obou očích. Přístup na klinice trochu "fabrika"(a slečny recepční byly důležité jak...) ale v principu korektní. Hlavně ale při předoperačním vyšetření zjistili poškození sítnice, které by normání očař nevyšetřoval. Souvisí s vysokou krátkozrakostí a tedy sklonem k vyššímu nitroočnímu tlaku. Od té doby na jednom oku 0.25, na druhém 0.5D. A pravidelné kontroly v sítnicové poradně. Chystám se tam před porodem ke zhodnocení, zda můžu rodit normálně nebo musí být sekce. Nebýt té laserové operace,tak vůbec nezjistím, že si mám tu moji sítnici ohlídat...

martiina_k
3. led 2018

@eva1987 já byla v Gemini před dvěma a půl roku. Vybrala jsem ten nejmodernější typ přísstroje. Tehdy na něj byla i sleva, ale nedělala jssem to kvůli tomu. Vybrala jsem ho proto, abych měla co největší jistotu, že se nevyskytne problém. Samozřejmě nic není bez možných komplikací, ale čím víc je oko fixované proti nějakým pohybům, tím líp (aspoň podle mě). Mám na jednom oku čistou nulu a na druhém 0,25, což normálně člověk nepozná. Oči jsem měla chvíli suché.. pár měsíců. Dneska už ani nevím, že jsem je suché měla. Jsou naprosto bez problémů. Šla bych do toho klidně znovu.

bayt
3. led 2018

@smudlinka24 A to znamená, že se to dá případně na stáří ještě zopakovat?

smudlinka24
3. led 2018

@bayt
Ano, dá se opakovat, pokud mas dost tlustou rohovku?

tautau
8. led 2018

Já bych do takové operace nešla. Nejde o strach, ale o zdravotní důsledky. Přečti si např. toto http://www.bryle.cz/dioptricke-bryle/brylove-co...

alexovka
14. lis 2021

Ahoj všem, rada bych de zeptala na aktuální zkušenost, zda někdo má operaci za sebou a případně kterou kliniku v Praze můžete doporučit.

Mám sice “jen” -0,75 a 1,25 dioptrií na dálku, bez brýlí ale nevydržím. Občas nosím kontaktní čočky a ty mi začínají vadit. Vydržím je mít nandané max 2 hodiny. V létě jsem citlivá na sluníčko a musím nosit sluneční brýle. Tak tam zase dioptrické vadí. A zatmavovací se mi vážně nelíbí.

Tak zvažuji operaci. Budu ráda za sdílení vašich zkušeností.

petulkadodo
14. lis 2021

@alexovka Taky jsem měla jen 1.5 dioptrie, nechala jsem si udelat laser v Gemini v Krči a jsem moc spokojená. Mám teď v podstatě nulové oko, tedy perfektní vidění. Taky mi vadili čočky, mám suché oči, které mi tam léčili kapičkami z krevní plasmy. Lékaři tam jsou velmi pečliví. Zkuste tam zajít na konzultaci.