Medrol. Má někdo špatnou zkušenost po vysazení?

apokalismus
18. kvě 2022

Má někdo špatnou zkušenost po vysazení medrolu? Mamka ho brala 3 měsíce, teď jí ho vysadili a už týden je vyřízená. Má zvýšenou teplotu, pocit úbytku svalů atd... Měl to někdo? Může to souviset? A za jak dlouho odeznělo?

marge_s
18. kvě 2022

@apokalismus hele mne se to stava vzdycky, kdyz vysazuju. Beru ho narazove a po vysazeni to trva tak 24h. Pomaha mi vysazovat co nejpomaleji (Ja jsem si proste jeste na konci na dva dny po 4mg pridala 2mg a pomohlo to). ALe nepoustela bych se do zadnych experimentu na bazi "jedna pani z kone povidala" Kontaktovala bych mudr., mozna bude potrebovat vysadit pomaleji, treba ji upravi schema. Tyden je dost.

(U me bolest svalu, nemuzu se vubec dotknout bezbolestne (v noci me to budi, jak se otocim a zatlacim na nejaky sval, tak to fakt boli), presne jak pises - pocit jak kdyz ubyvaji svaly, jakoby slabost se zimnici)

marge_s
18. kvě 2022

@apokalismus Ja jsem to konzultovala s endokrinolozkou, kdyz jsem tam byla na ko kvuli necemu jinemu a rikala, ze to muze byt. Nez to telo nastartuje - pokud je treba pod nejakym stresem, tak to muze byt obtiznejsi. Ale fakt bych si s tim nehrala, nenechala se ukolebat a kontaktovala doktora co nejdriv Nevis, co za tim, ze ji to jeste asi nenabehlo, je.

apokalismus
autor
19. kvě 2022

@marge_s děkuji za zkušenost. Vůbec se mi to nelíbí, ale ona zatím o doktorovi nechce ani slyšet ☹️

marge_s
19. kvě 2022

@apokalismus vysvetli ji, ze to neni sranda, at si precte pribalak (ten stv muze byt az zivot ohrozujici). Soucitim, moje mamca je uplne totez

ptule
19. kvě 2022

Medrol užívám spoustu let, s přestávkami a vždycky mi doktor říká vysazovat pomalu. Jakou dávku mamka měla při vysazení? Doopravdy riskuje při okamžitém vysazení tohoto léku je velké riziko nežádoucích účinků. Doktor ji nepoučil jakým způsobem má lék užívat a vysazovat? Ať jde okamžitě k doktorovi, tohle není žádná sranda a mohla by dopadnout fakt blbě.
( Hodně teda záleží jaké měla dávky)

apokalismus
autor
19. kvě 2022

@ptule doktor jí řekl ať ho přestane brát! Dneska jsem ji vyzpovidala, takže snižoval postupně, 16,8 a 4... Dneska se cítí lépe,tak snad se to začíná lepšit... Zítra jde na cévní,snad zareagují alespoň tam...

apokalismus
autor
19. kvě 2022

@marge_s přibalak právě četla, takže nechce k doktorovi že prej je blbej 😂🤦 to je prostě těžký...

marge_s
19. kvě 2022

@apokalismus 🤦🏻‍♀️ To znam. Kazdopadne, jestli po 3m snizovala takhke kazdy den, tak bych se snad ani nedivila. To je fofr. Moc drzim palce, at se to stovna

apokalismus
autor
19. kvě 2022

@marge_s ne,to se snižovalo víc jak měsíc.

ptule
19. kvě 2022

@apokalismus těžko říct z tak vysoké dávky, já tet třeba beru udržovací dávku 4 mg a i u toho by mi trvalo tak skoro dva týdny do úplného vysazení.... Pro tělo tvé mamky je to asi trošku šok, tet nějakou dobu nemuselo příliš vyrábět kortizol když ho dostalo umele a možná má trošku problém nastartovat znovu ten proces 🤷🏻‍♀️ Každopádně lékař určitě bude vědět víc.

marge_s
19. kvě 2022

@apokalismus aha. Presto to na ni mohlo byt hodne, kazdy reaguje jinak. Taky nezapadam do tabulek