Migréna. Jak jste ji zjistili?

zdenamestan
15. črc 2022

Jak jste zjistili migrénu ? Mám už delší dobou bolesti hravý je to přes den nebo on dva dny. Bolest trvá cca dvě hodiny hrozná citlivost na světlo a hluk i šepot mě vadí. Poradíte jestli to je migréna ? Nebo co b to mohlo být ? Děkuji

beck90
15. črc 2022

@zdenamestan já mám migrény od čtyř let. Pamatuju si, že jsem absolvovala kolečko neurologie, stomatologie....pravidelně chodím na EEG a hlídají epilepsii. Takže neurologií bych začala 🙂

tasimia
16. črc 2022

@zdenamestan může být.
Ja na migrény trpím asi od osmi let a mám podobné příznaky.
Akorát u mě to netrvá dvě hodiny. Ale jsem citlivá na světlo, vše mi smrdí, zvracim atd.

luhana
16. črc 2022

@zdenamestan
Co cyklické bolesti hlavy tzv. cluster headache..? Je to o něco horší než migréna, bolest trvá cca dvě hodiny a opakuje se v cyklech např. ob den a trvá např. měsíc. Poté nastavá několika měsíční ovdobí klidu než se to opět z opakuje.

beck90
16. črc 2022

@zdenamestan ještě jsem zapomněla napsat příznaky....já se s migrénou budím. Trvá bolest většinou tři,čtyři hodiny zhruba týden....zvracim, jsem citlivá na světlo a hluk, chození mi taky dělá trochu problémy protože nemám rovnováhu. Ale každý to má trochu jinak.