Může se přes hranice na Slovensko bez PCR testu?

wladimira
27. črc 2021

Dobrý den jsem už z toho jelen jedeme na Slovensko za rodinou (žádný hotel ani penzion)
Nejsem očkována jen jsem kovida měla ještě mi běží pokovidova lhůta do 180dni no a co jsem tak vyčetla ze stačí po příjezdu na Slovensko nastoupit do karantény a pak se tam objednat na pcr test
A moje otázka zní jestli mě pustí přes hranice když se budu testovat až tam ?

zmrzlinka
27. črc 2021

@wladimira byli jsme minulý týden na Slovensku a na hranicích nikdo nekontroluje.Ani tam a ani zpět tam nikdo nebyl.Otazka je jestli nedělají namátkove kontroly...

tulikiss
27. črc 2021

@wladimira mame stejnou zkusenost jako pani predemnou. ale co jsme potkali cechy v horach, tak je pry kontrolovali, tak na to nejde spolehat. A to jeli stejnym prechodem a i ve stejny den jako my.

wladimira
autor
27. črc 2021

@zmrzlinka no já si prave říkám co kdyby náhodou jsme na tu kontrolu měli smůlu .. tak jestli mě prez ty hranice pustí bez testu jen s tím ze jsem kovid už měla

jaja01k
27. črc 2021

@wladimira Slovensko neuznává testy ani prodělání nemoci jako potvrzení bezinfekčnosti. Pokud nejsi očkovaná, musíš do karantény a nejdřív 5. den na test.

wladimira
autor
27. črc 2021

@jaja01k to jsem přesně chtěla vědět 🙏🏻🙏🏻 Takže jim bude stačit udělat test až tam

zrzeckas
27. črc 2021

Segra, kdyz chteli na Slovensko museli byt ockovani..... Ale nekontrolovali je a ani koho znam 🤔.... Takze kdyz nebudes a pojedes bud ti to projde nebo na tebe dojdou nahodou.... Tak jako se vsim...

jeyre
27. črc 2021

@wladimira Ano, karanténa stačí, zároveň ale musíte být registrovaní na jejich hygieně a už při příjezdu být objednání na ty testy. My jsme se vraceli minulý týden přes Starý Hrozenkov a zrovna ve směru na Slovensko zastavovali auta a kontrolovali.

haaaluska
27. črc 2021

@wladimira já som sla v piatok vlakom s detmi na slovensko.bola som na atg teste před cestou a som v karantene.zajtra mám termín pcr testu. Hned v prvej slovenskej stanici ma kontrolovala policie.len ich zaujímalo ci som registrovaná,očkovaná.Pozreli papiere,občanský a sli.

meronym
27. črc 2021

My jsme byli na Slovensku tento vikend, na hranici byla kontrola (cestou tam, zpatky nikoli). Kontrolovali, zda mame vyplneny prijezdovy formular. Manzel je plne ockovany, ten nemusel nic dalsiho. Ja mam jenom prvni davku, musela jsem do karanteny, ale mohla jsem hned po prijezdu na PCR test (jako samoplatce). Negativni vysledek testu karantenu ukoncuje.

rencinka87
27. črc 2021

@wladimira jsme aktualne u rodiny na Slovensku - vyplnis si registraci ehranice - protoze vyplnis, ze nejsi ockovana, tak to automaticky bude chtit vyplnit adresu, kde se budes zdrzovat. Pak ti to ale taky podle toho uvedeneho mista rovnou zarezervuje termin testu - dostanes to v sms zprave - kdy a kde a v kolik hodin se mas dostavit, funguje to bezvadne.
Muzes jit samozrejme po svy ose (ja byla hned po prijezdu, protoze se na me vztahovala vyjimka - jsem po ockovani, ale nebyly to jeste dva tydny - takze jsem mohla na test ten prvni den, ale ten system mi vygeneroval termin 5.den izolace), vsechno se to pak propoji a prijde ti to zase do zpravy.
Pokud bys byla pozitivni, kontaktovala by te hygiena.

Jeli jsme po D2 na Bratislavu a na hranicich stavi a kontrolujou tu registraci, chteji videt (staci ukazat na mobilu), ze to mate vyplneny.