Mykózy, vaginální záněty. Máte babskou radu?

stepankaxxx
5. pro 2009

Pojďme si předat zkušenosti s kvasinkami a různými záněty. Určitě se to tady probírala hodněkrát, ale s tohle téma mezi ženskýma bude věčné, takže pojďme si radit.
Já mám momentálně kvasinky. Měla jsem antibiotika a tak se asi vyrojili. Příznaky jsem měla svědění, pálení, bolest při močení, pnutí ve vnitř v pochvě, no prostě hnus. Tak jsem si nasadila samoléčbu. zkusila jsem femigel- bez úspěchu. Pak Rosalgin výplachy- které normálně pomáhají, ale nic. Tak gynopevaryl combipack- ale zase bez úspěchu.
Tak jsem zašla ke gynekologovi a ten řekl jedině Canesten 1- je to jedna tableta, kterou zavedete do pochvy a máte pokoj. Stojí to 122,- kč, kdybych to věděla tak jsem nevyhodila v lékárně min 600,-. Ke Canastenu jsem koupila Lactobacili dovnitř je tam deset tablet na vnitřní užití a stojí to kolem 200,-. Prý se to má na 4 následující noci zavést do pochvy.
Začala jsem užívat Wobenzym, aby se mi to náhodou nechtělo vrátit, tak doufám, že to dlouho nezažiju🙂

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
diva_ziva
22. led 2017

@dzungala Pravdu povediac vobec neviem ako to funguje v sexe, ale cakala by som, ze ked mas ty v pohode mikrofloru, tak sa to na teba neprenesie od manzela, respektive tvoja mikroflora si s tymi par kvasinkami od neho poradí. Ale neviem, len teoretizujem. Samozrejme, tym myslim kvasinku celkovo v celom organizme a prenos bozkom ci stykom. Ak by mal vylozene rozjetu mykozu na penise, tak to asi moze byt problem, ale oni to chlapi asi moc nemavaju.

Inak neviem ci by som vedela byt tak zhovievava, mna by to strasne vytacalo, keby som mala v rukach liek na jeho problemy vo forme diety a este bola ochotna tak varit, a partner by to odmietal! Ja viem, je to kazdeho osobna volba, ale stale by ma to stvalo. 😝

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie2512
23. led 2017

@dzungala 😄😂 no tak nějak by to probíhalo asi i u nás..přítel kuřák, pivař a jeho strava za celý den převážně brambůrky, sladké a to pivo..už začíná vynechávat i obědy...sere mi..ale je dospělý..prý ať ho furt nebuzeruju, tak ať si jí co chce že jo...ale spíš mi jde o to jestli mě to bude bolet jestli to opravdu mám (což na 99% určitě mám - nevím) a abych si tím ještě víc neublížila..nedostala nějaký zánět bo něco....a v poslední řadě aby to nechytnul i partner noo...že právě jak jsem četla, že někteří to opravdu mají X let v kuse...s párdenními vyjímkami..tak jak to kurde dělají víš...já to mám fva měsíce v kuse a už je to na mě fakt dloho 😈 co se týče nemoci..o sex mi tak moc nejde 😄 ono taky to není žádná příjemná věc že joo ten sajrajt..tak neni ani chuť..ale aby mi chlap nezačal chodit jinam 😞 páč další tři měsíce bo déle už to asi fakt nedá 😆

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie2512
23. led 2017

@dzungala ju...ještě jsem nezkoušela..chci právě počkat na ty stěry a pak pořídím...jinak moc děkuju za ty příspěvky...jsem zapomněla 😇 To je škoda že ten greposept nemaju...pres internet chtej zas postovny 😒 tyjo to tehotenstvi se mi pekne prodrazilo 😈 v tehotenstvi tuny brusinek a antb. kvuli mocaku...potom drahe masticky a homeo kvuli rozpraskanym bradavkam pri kojeni 😈 a ted tisice za vlozky, cipky, tablety atd. atd. Ach jooo už chci mít kluuuud

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie2512
23. led 2017

@dzungala no přesně jak říkáš!!! Oni tě mají správně o všem informovat a né čekat až jim tam přijdeš a diví se, že jsi chytřejší než on :D no hele já nikdy močáky netrpěla..první jsem měla v roce 2011 po té 2013, 2015 vždy takhle jeden po dvou letech ale v roce 2016 - první v lednu, po té jsem zjistila ze jsem tehotna...druhy v breznu, treti v kvetnu a to uz mi urolog predepsal antb. Zinnat po celé těhotenství jeden denně jako prevenci...a samozrejme žádná zmínka o probiotikách 😈 debilové přechytralý....no a mezi temi léty 2011-2016 byly i antb. na anginu...takže taky žádná slast noo a to jsem nikdy nemarodila!!! Nevím, že se to od toho roku 2011 zlomilo a jsem jedno chodící infikovaný antibiotikum...kéžbych tě znala dřív 😇

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie2512
23. led 2017

@dzungala jj u mě jsi frajerka a moc ti za ty informace děkuji...já taky když něco hodně tápám po internetu...a chlap nebo tchýně mi furt říkaj...prosim tě..ty jsi zas brouzdala po tom internetu..nesmíš všemu věřit, bo že jsem přechytralá a furt nějaký urážky...ale kurde když to na tom internetu je tak proč bych se nezajímala a nevzdělávala se...takže jsem i ráda že jsem tu na tebe narazila a že jsi mi vše vysvětlila a pomáháš mi a podporuješ...já o tom nikdy nic nevěděla...hodně jsem četla jak se bránit proti těm močákům atd. ale tohle ne...apropo...zkoušela jsi na močák blokurimu?

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie2512
23. led 2017

@dzungala nevim jestli uz sis to nevygooglila..no jsou to pytlicky co se rozpousti ve vode na ten mocak prave...muzes to pouzivat jednou denne a pri obtizich pred i po sexu, bo rano a vecer...stoji to asi 4 stovky ale pry je to lepsi jak antb. 🙄

diva_ziva
24. led 2017

@dzungala Este dotaz k tomu Rowatinexu, to su tabletky alebo globule na zavadzanie? Ja mam doma tabletky a v tehotenstve tam je snad ze uzivat po porade s lekarom.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie2512
26. led 2017

@dzungala ahojky prosim te ta vilcacora jsi brala jako tablety? Bo to jsou taky kapky? A to same u te chlorelly...tablety? Abych nebyla v lekarne za debila :D

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie2512
26. led 2017

@dzungala ju jasný..moc děkuji..to ani nemusíš..jen jsem nevědela rychle co..šla jsem do lékárny...tak jsem zatím pořídila alespoň tu chlorellu a citrovital abych nemusela greposept objednavat vis..tak snad udelaji stejnou praci. Jeste to musim do stredy vydrzet kvuli tem sterum a pak zacnu zobat. Akorat jeste prosim te 😄 ale odpovez az budes mit klid..nemusis hned 😊 vim ze te uz seru 😂 ty kapky citrovital, vim ze jsi rikala ne hned najednou 3x denne 15 kapek...tak kdyz zacnu prvni tyden tak 5kapek..dalsi tyden treba 10 a treba po 3tydnech tech 15? Nebo jeste pomaleji? Fakt nemusis vypisovat dlouhe komentare..uz jsi mi poradila hodne a investovala do me velmi casu...tak az budes mit klid..klidne do toho tydne 😉 dekujuu 😚

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
simdan
26. led 2017

Rowatinex zabírá ale nesmí se brát v těhotenství na to bacha

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
simdan
26. led 2017

@dzungala já v 9tt měla zánět močového měchýře a vzala jsem si to a potratila jsem dr mi pak řekl že to bylo z toho zánětu ale já si myslím že z té kuličky😞

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie2512
26. led 2017

@dzungala jj chápu chápu...dietu zatím držím..to mi je jasné...probotika mám a u té chlorelly jsem koukala to je 15 tobolek denně 😞😁 a může se na 2x...mnoo jinak dík za info k játrům...to teda ještě musím pořídit...+ ten vápník tea 😞 zuby a vlasy mám celkem na hovno tak to potřebuju jak sůl!! Akorát problém bude v tom žrádle 😒 já jsem líná si cokoliv uvařit..takže mám furt hlad a furt žeru to samé dokola 😄 ale pohanku už jsem si koupila - sláva 😄 jinak ty výrobky jsou celkem drahé..ale zase zdravé že jo..co bych chtěla...no doufám, že to dám už...zatím se držím...akorát syn měl teď angínu, tak se bojím abych to nechytla a nemusela zase žrát antb. a navíc se mi k tomu udělal zánět v prsu..tak se to snažím rozkojit..páč ty antb. fakt už nechci hoodně dlouho vidět 😈 jinak citrony si dávám denně, tak snad nějaký vitamín v sobě mám..hrušky jablka stejně nemohu..mám alergii. Takže ti opět děkuji za rady a přeju brou noc 😄

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
sarriku
26. led 2017

Ahoj ženy, teď v těhotenství jsem se tím trápila přes měsíc. Navíc manžel má špatnou imunitu, teď dodělává státnice a vždycky se to projeví na kůži. Takže buď vyrážka, krupička nebo tam dole v podobě kvasinek☹ Přehazovali jsme si kvasinky jako horký brambor. Netrpěla jsem na žádný výtok, ale strašně jsem se drbala☹
Ale abych tak, co mi od toho pomohlo.
Napřed jsem zaběhla za doktorkou. Ta mi napsala Clotrimazol v podobě tablet na sedm dní a Canesten krém. Ten jsem mazala poctivě 14 dní, stejně jak manžel. Asi týden po dokončení léčby mi začaly zase příznaky. Podotýkám, že celou dobu ani styk nebyl možný, ani jsem nechtěla. Řekla jsem si, že další krémy už nechci.
Začala jsem se po každém čůrání, při kterém si vagínu podráždím toaletním papírem, mazat kokosovým olejem, takže klidně čtyřikrát denně. Dovnitř jsem zaváděla Gynokaps kapsličky s laktobacilovým práškem. Výtok téměř žádný. Takto dvakrát denně. Doktorka mi pro sichr napsala ještě Pimafucin, ale ten jsem si ani nekoupila, protože mi bylo fakt dobře.
Sex po dlouhé době, bála jsem se toho, ale prolubrikovali jsme to kokosovým olejem a šlo to. Sice to pak pálilo, ale to bylo asi důsledek "nepoužívání" 😀 a druhý den už ok.
Takže teď když mě něco semtam zadrbe, tak jedině kokosák! Holky, ten dělá fakt zázraky.

diva_ziva
4. únor 2017

@lucie2512 Cauky, ako pokračujes? Mas uz nejake vysledky? A co dietka? Dari sa? Mne vcera gynekologicka potvrdila, ze ziadna kvasinka sa v stere nepreukazala, ale pocity mam furt stejne blbe (palenie, svrbenie), takze tam radi bud ta ureaplazma alebo nieco ine, na co sa moja draha gynekologicka neobtazovala urobit ster. 🙄 Njn. 🙂

lucie2512
4. únor 2017

@diva_ziva ahojky...no ve stredu mi delal dr. stery na vse mozne..ani nevim na co🙄 Vysledky budou zase ve stredu..tak uvidim..doporucil mi zatim cipky a mast Cicatridina...700 za oboje!!! Myslela jsem ze mi mrdne 😈 a zmenu stejne nepocituji...i pri te diete....boze uz chci mit klid 😒 takze taky nevis ju? co bys mohla mit? Ach ju...a to mas normalne sex?