Nachlazení. Co zabere?

ivkasolavova
24. čer 2023

Holky jsem , už vyřízená ☹ Měsíc kašlu, pak mě začal bolet krk , z toho mi to vlezlo do uší a pak krční páteř . Už jsem to nedala a šla k dr , na antibiotika to není , tak stoptusin, cucátka , ale v noci prostě nespím ☹ Pořád cítím jak mě na mandlích lechtá ,už jsem z toho unavená , na antibiotika to není ale nic nepomáhá . Nemáte zkušenosti ? S něčm co mě na ty mandle zabere ? Děkuji

jannym
24. čer 2023

@ivkasolavova priznicovy zabaly, pokud je to lechtani ze zadni rymy, vyplachy konvickou se slanym roztokem, muzete taky zkusit kloktat salvej nebo slanou vodu

lehe
24. čer 2023

@ivkasolavova souhlasím s jannym. Možná bych zkusila na noc ještě fenistil kapičky, aby to tolik nedráždilo, nám to pomáhá.

ivkasolavova
autor
24. čer 2023

@lehe jo Fenistil mám ale teda nevím kolik kapek pro dospěláka

miryp
24. čer 2023

A u kterého doktora jsi byla? Byl to jen praktik, nebo ORL, které se na to specializuje? Já od podzimu do ledna pořád měla kašel, bolest v krku, zadní rýmu. V mezičase jsem byla u praktika, kde na mě zase koukali jako na hypochondra a vysvětlili mi, že je to jen dojezd z virózy a musím prostě počkat, protože streptest a poslech jsou čisté. V lednu už jsem to nevydržela, zašla na ORL a tam mi sdělili, že mám zánět čelistní dutiny, nasadili lokální i celková antibiotika, antihistaminika, inhalace a 8x jsem musela podstoupit odsávání dutiny. Nepomohlo ani jedno, nakonec mi nasadili kortikosteroidy a ty to do dvou dnů z dutiny uvolnily a jako když utne - bolest v krku ustala, kašel ustal, pnutí v obličeji ustalo... Po této zkušenosti tyto věci řeším zásadně jen na ORL, kde udělají kvalitní výtěry, zkontrolují úplně vše. Teď se mi podařilo díky tomu předejít dalšímu zánětu dutiny.

ivkasolavova
autor
24. čer 2023

@miryp byla jsem u obvodáka , dělala mi stěr na kovid ,i crp a to na antibiotika nebylo . Ve středu jde malej na orl zeptám se jí at na mě koukne

miryp
24. čer 2023

@ivkasolavova tak hlavně, že udělala výtěr na covid 🙈
Určitě to na tom ORL nech zkontrolovat a pokud jste objednaní v nějaký rozumný čas, tak nepít, nejíst a nečistit zuby, zvyšuje to vypovídající hodnotu výtěrů. Držím palce, ať se brzy uleví, já po tom podzimu a zimě byla úplně vyčerpaná...