Nadýmání a problém s vylučováním po porodu

water_naiad
17. led 2017

ahoj, nemáte některá od porodu problém s vylucovanim a nadymanim? (3 mesice od). a rady, jak si pomoci? díky

zdippl
18. led 2017

Kazdého nadýmá něco jiného, mě třeba jakékoliv pečivo. Myslím, že nadýmání ještě "popostrčí" kojící čaje, které piju. S vyprazdňováním problém není, každý den se snažím jít na procházku a hodně pít. Taky od porodu často jím sušené meruňky a žádný problém nemám.

leki
18. led 2017

Cauko. Ja si na nadymani uz v tehotenstvi koupila ovesne otruby a davala (a stale davam) cajovou lzicku do jogurtu rano + jsem pila hafo fenykloveho caje. Koupila jsem si obyc seminka (zadny bio, ze zacatku normalni koreni, oak jsem narazila na 200g pytlicky). Dávala jsem to pak nekdy i mimcu trochu. Jinak me na vyprazdnovani vzdy pomohl silnej cernej caj (do hodky max.), ale myslim, ze je to u me negativni reakce na kofejn v nem, tak nevim, ci to pomuze tobe.

kristynatita
18. led 2017

@leki cerny caj je naopak proti prujmu, tak bych ho neriskovala. Zeleny tez obsahuje kofein a ty protiprujmovy ucinky tolik nema

leki
18. led 2017

@kristynatita ja jsem mela takovej pocit ze ten cernej ma mit opacnej ucinek 😀 kazdopadne zelenej caj ma u me efekt 0,tak to mozna nebude tim kofeinem.. Kazdopadne ten fenykl je dobrej 🙂

lennus
18. led 2017

@water_naiad Já měla asi týden po císaři, moc mi pomáhala nejen teď ale i v minulosti při problémech s nadýmáním chlorella a zelený ječmen od GW.

verunelka
18. led 2017

Lactulosa Mé hodně pomohla , není navykova. ...

water_naiad
autor
19. led 2017

no ja uz zkousela lneny seminko, zvysila jsem pitny rezim, snazim se jist co nejvic zeleniny... a je mi blby s tim jit k doktorce...