Nehet a nějaká boulička či co. Máte zkušenost?

10. led 2024

Budu za idiotku…ale zeptam se…obcas si delam doma nehty bud ze si udelam umele, nebo jen gellakem pretru svoje….nemam uplne profi gely mam nejaky z amazonu ale jsou celkem ok…

Pred Vanoci se mi udelala takova drobna vyvýšenina na palci u ruky, jakoze u nehtoveho luzka, ale poveh normalne nehtu, vzala jsem pilnik a nehet opilovala…nebolelo to nic, zadny začervenaní nic….

Dneska jsem nad tim premyslela jestli jsem s tim nemela jit na chiru…jestli by z toho brali nejakou histolku nebo tak?🙈ale zase kdyz to slo normalne ubrousit pilnikem tak to asi nic vaznejsiho byt nemohlo ne?🙈 je pravda ze ted mam nehty neskutecne slabe, lamave, stepi se, zadery tajze si davam oraz od tech laku a tak/…Nesetkala jste se nektera s necim podobnym? Predem dekuju za zkusenosti☺️

cilkat
11. led 2024

Drobná vyvisenina tvaru vlny nebo boule? Vlny jsou normální, to stačí se prastit přes ruku (mechanický úraz nehtoveho lůžka, nemusí být ani nijak extra vidět typu stenice pod nehtem). Boule by mě asi znervoznila víc, ale jít s tím na chyru by mě nenapadlo (nehet je mrtvá tkáň, tam myslím ani žádná histolka udělat nejde).
Každopádně z toho, co píšeš, zkusila bych doplnit D vitamin a B vitamin (v důsledku vápník a hořčík, ale ony se bez těch vitamínů blbě vstřebávají).

autor
11. led 2024

@cilkat to nebyla uplne jako boulicka spis mi tam zustal zbytek nejaky gelu nebo laku a udelalo to takovej val…nebo jak to nazvat, normalne jsem si to opilovala pilnikem a po nehetem nkc necitim jakoze bouli nebo tak…ale mam fakt ty nehty jak papir slaby, musim je dat trosku dokupy…i kuze kolem nehtu vypada ok, asi sem se vyplasila zbytecne…