Neustále unavená. Může to mít spojitost s pitím hodně kávy?

rosemary777
11. čer 2020

Ahoj holky, kvuli korone jsem prisla o praci, byla jsem hodne ve stresu, porad nejaky problemy...
Nevim jestli to muze mit vlyv, ale jsem porad unavena. Jsem unavena celej den, probudim se a jsem unavena, obcas se probudim s bolesti hlavy, pres den mam pocit, ze od unavy odpadnu, neumim se na nic soustredit i sebemensi namaha me neskutecne vycerpa.
Piju i hodne kafe, nevim jestli to muze mit spojitost.
Dekuji za kazdou radu 🙏

tasimia
11. čer 2020

@rosemary777 no tou kávou to podle mě nebude. Spíše tom stresem a vším okolo.

volfici
11. čer 2020

Dej si k tomu kafi vždy aspoň sklenici vody. A zkus béčko. A pokud nepracuješ, využij hezké počasí na procházku, sluníčko ti trochu energie dodá.

tulikiss
11. čer 2020

@rosemary777 muze to byt stresem, ale tyhle stavy jsem mela kdyz zacala blbnout stitna zlaza. zkus se hodit do klidu poresit vitaminy a kdyz to bude dlesi dobu tak si nech nabrat krev.

klea81
11. čer 2020

Máš dost bílkovin a vit B12?

rosemary777
autor
11. čer 2020

@klea81 Myslím, ze ano. I kdyz zeleniny moc nejim, piju hodne kafe, jinak varim klasicka jidla, mam rada jogurty..

rosemary777
autor
11. čer 2020

@tulikiss Jak se projevuje stitna zlaza? Jsou nejake priznaky, ktere by jsem nemela podcenit?

tulikiss
11. čer 2020

@rosemary777 u me to byla velka unava, i po cele noci jsme byla totalne hotova. pribirani i kdyz clovke ji stale stejne. spatna pamet a celkove soustredit se byl problem. Postupem casu se k tomu pridala i porucha cyklu.

blabloblu
11. čer 2020

@rosemary777 nikdo od stolu neřekne, jaký jsou přesně příznaky, každej je taky může vnímat odlišně; moje máma třeba hodně zhubla, unavená byla taky, ale to ona je nějak celoživotně :D osobně bych si dala týden dva na hořčíku a béčku, chodila včas spát, hodně pila (vodu) a omezila sladkosti a případně, pokud je to pro tebe moc dlouho (ty dva týdny), pro klid duše bych zašla k praktikovi na krev; např já osobně jsem unavená proto, že chodím spát kolem půlnoci (často až kolem jedné) a malý vstává před sedmou a taky jsem zjistila letos, že mám alergii a i to hraje svou roli + třeba jsem citlivější na výkyvy počasí (tlak), takže to může bejt úplně cokoliv i dojezd těla, který potřebuje odpočinek, péči a žádnej stres 🙂

levandule_k
11. čer 2020

Záleží jakou máš kvalitu spánku, mně se večer po kávě blbě spí. Taky není dobré dělat před spaním namáhavé cvičení nebo začít přemýšlet nad problémy, když usínáš. Když jsi to nevyřešila přes den, teď to stejně nevyřešíš.

Můžou ti chybět vitamíny a minerály např. déčko, hořčík, železo.

radulka57
11. čer 2020

mě hned napadla borelioza, neměla si klíště? Borelioza se tak dost často projevuje, unavou a bolestí hlavy. Proč nejdeš k dr. ? mě nepřijde v pořádku, že zdravej člověk je neustále unavený.

mandala
11. čer 2020

Vzhledem k situacím, kterými jsi prošla, bych teda řekla na 99 %, že je to psychika... Nech si vzít krev, i na tu boleriozu, ať se popř. vyloučí nějaká nemoc, ale únava, bolest hlavy, nemožnost soustředění , to vše k tomu patří a můžou se přidávat další problémy. Vím z vlastní zkušenosti a nejhorší na tom bylo, že jsem litala po doktorech, všechny výsledky v pořádku a nikdo ani nenaznačil, že by mohlo být od nervů. Až jsem upadla do deprese a pak mě všechno došlo... Tak to jenom, abys zvážila i tuhle možnost...

vrabcak0007
11. čer 2020

to může být hromada věcí - od boreliozy, anemie, štítná žláza, cukrovka atd...nejlepší, aby ti doktor vzal krev a zjistil základní věci a od toho se můžeš odpíchnout...a ano, stres samozřejmě může dělat hodně sám o sobě a také navíc i zhoršit ty nemoci, co jsou více...mě takhle kdysi sejmula anemie - kvůli silné a dlouho trvající menstruaci..a teď čerstvě nedávno štítná žláza...jako hustý - byl pro mě problém si vyčistit zuby, odpadávaly mi u toho ruce, nemohla jsem ani pořádně mluvit a byla jsem jak zpomalenej film i v myšlení...spala jsem za chůze...spíš omdlívala...nejdřív krev a pak teprve bych řešile nějaký vitamínový dopňky a tak, když nevíš co a ajk...

areh
11. čer 2020

Já jsem unavená, když dlouhodobě málo piju a doháním to kafem + psychická únava. Zkus restart. Ráno si místo kafe dát vodu a celý den si hlídat tekutiny (nevím, kolik toho jinak piješ). K tomu si každý den najdi nějakou činnost, co budeš dělat - procházku, nákup apod. 😉

herbinaaa
11. čer 2020

zkus nejaký vitamin B, nebo nějakou směs vitaminu, třeba multikomplex.nebo magnesium Obsahuje všechno a měl by tě nakopnout

orisek56
11. čer 2020

Mám to teď taky. Permanentní únava ohledně 3 měsíce, poruchy jídla, nemám moc chuť jist, ale přitom ne hubnu. Špatně spim a málo spim. Ale u meniento stresem a depresema. Mám teď velice náročné období v zivote. Takže to může být stresem.

shaun40
12. čer 2020

Navštívila bych lékaře u me byla únava předzvěst vážne nemoci.

sumitra
12. čer 2020

Muze to byt priznak pocinajici deprese, nebo vyhoreni. Zvlast pokus sis prosla tezkym obdobim. Zkus psychiatra/psychologa, pomuzou velice rychle