Odstranění krční mandle. Byly jste?

markyf
17. únor 2016

Chtějí mě poslat na trhání mandle, protože už jsem 3x během 2 měsíců měla angínu a atb. Kojím a mám půl roční miminko, tak se mi do toho nechce, musela bych přestat kojit... Je to moc hrozný zákrok? Jak potom probíhá rekonvalescence, postarám se o malé miminko? A bolí to? A hlavně pomohlo to? díky všem

pajoslava
17. únor 2016

Ja mam jednu mandli pryc, sla hlavne z duvodu abcesu, ktery se pak mohl vracet a to jsem rozhodne nechtela. Predtim jsem take velmi trpela na anginy a vytrhnuti castecne urcite pomohlo. Druhou stale mam, tu bych asi nedala, protoze je riziko, ze to pak bude sedat nize. Kazdopadne je to uz mnoho let a mandle sla ven pod narkozou, nevim jak se to dela nyni, ale stacilo mi dvakrat trhani nosni mandle, takze kdyby mela jit pryc ta druha krcni, sla bych jedine na uspani.

pajoslava
17. únor 2016

A po zakroku to samozrejme bolelo, ale da se rict, ze druhy den jsem byla fit 😉

cechulda
17. únor 2016

Byla jsem cca před 5 lety, u mě to byly neustále angíny 9x Atb za rok. Problémy jsem mela už od puberty, pak se to uklidnilo, ale po 30 to přišlo znovu a už se mi to nedalo. U Tebe mi to přijde předčasne, nech si udělal Aslo vyšetření, to hodně ukáže a rozhodne konzultaci na ORL, taky se do toho nehrnou zbytecne, je to dost invazivní zákrok, musíš byt 8 dni potom v nemocnici kvůli hojení, je to docela dost bolestivý a nebezpečný je 7.den kdy se odlupuji pooperační rány, aby se to neurvalo moc hluboko, člověk by mohl i vykrvacet, proto musíš byt tak dlouho v te nemocnici. Nechci Te strašit, ja rozhodne nelituji, že jsem to podstoupila, od te doby mám úplný klid od angíny, ale byt Tebou ještě si to rozmyslim, můžeš byt jen oslabena po porodu a muže se to srovnat 🙂

mandala
18. únor 2016

Byla jsem jako dítě v 10 letech - otřesný zážitek, dost bolestivé, tehdy se to dělalo ještě při vědomí, dnes teda pod narkozou, ale pokud tě chtějí poslat jenom kvůli 3 angínám, tak je to podle mne dost unáhlené, zvlášt, když kojíš. Moje dcera měla taky jednou období asi 4 angín během 3 měsíců, o vytržení ale nikdy nepadlo ani slovo, spíš bych zkusila posílit imunitu. 😒

mrskato
18. únor 2016

Ahoj, já byla asi v 19 na mandlích 10x do roka angina. Šla jsem teda pod celkovou narkozu, tak to šlo, to hojení je pak jako horší angína, trvá to asi 14 dní. Já byla třeba nemožná po tý narkoze, měla jsem namožený celý tělo, prý se to stává, nemohla jsem si pomalu podat ani sklenici s vodou, za pár dní to bylo dobré. V nemocnici jsem byla 5 dní. Pár lidí, co tam se mnou bylo, si nechalo vyndat mandle jen pod lokální anestezií, říkali, že už by na to nikdy nešli - tak si to rozmysli 😀 Od té doby, co mi vzali mandle (10 let) jsem měla ATB jen jednou, a to na boreliozu. Prudusky bez problemu, jen mám horší rýmy - vždy minimálně 3 týdny a prožívám je jak chlap. S miminkem by ti určitě musel někdo pomoci, ale ještě bych s tím počkala, 3x anginy je málo na to, aby ti museli brát mandle - si teda myslim. Navíc chceš kojit, opravdu mužeš být oslabená, jak píše @cechulda Držím pěsti 🙂

stastnablcha
18. únor 2016

ahoj, mne vyberali mandle v celkovej narkoze niekedy v 25. uzasne bolo ze som schudla 10 kil (strasne to bolelo a dlho som nemohla jest), ale pomohlo, odvtedy som brala atb asi len 4 krat (je to uz 10 rokov co mi ich brali). ked si porovnam stav predtym, aka som bola stale chora a vystavena s tym co bolo potom (a berem do uvahy ze to bolelo) tak by om isto do toho sla zas... akurat, ked kojis, mozno chvilku pockaj .