Operace slepého střeva při kojení

makysek881
10. kvě 2019

Zdravím, ráda bych se podělila s mým zážitkem při kojení. Mám doma dva chlapečky,20 měsíčního a 5 měsíčního, kterého plně kojím. V sobotu ráno mě začalo hrozně bolet břicho na pravé straně,nemohla jsem se narovnat,sedět, ležet vůbec nešlo. Malého jsem ještě nakojila. A pak si vzala paralen(to mi řekl můj doktor, že můžu při kojení) a šla si lehnout s dětma. Po hodince jsem se zbudila a bylo to lepší. Ale stále jsem to břicho cítila,tak jsem zavolala přítele,aby mě raději odvezl. A k mému překvapení to byl opravdu slepák. A na operaci jsem šla hned ten den a rovnou mi řekli, že je dobře, že mě přivezli. Měla jsem silný zánět a slepák před prasknutím. Ale začala jsem zmatkovat a co mám dělat, když mám kojené dítě? Do nemocnice mi prcka vozit nemohli. Takže byl malý na UM. Koupili jsme lahvičku od Aventu a Nutrilon.Malý pil dobře. V úterý mě pustili,měla jsem silná ATB kvůli tomu zánětu,proto jsem musela vynechat 12 hod. a ve středu jsem mohla opět kojit. Bála jsem se,že malý nebude chtít a chytl se dobře zpátky. Doufám,že toto trochu pomůže těm co se dostanou do podobné situace.Já jsem z toho byla docela zoufalá co mám dělat a nic jsem nenašla, takže jsem musela zapojit selský rozum a dopadlo to dobře. Kdyby někoho zajímalo víc ráda pomůžu.

sudylichozrout
10. kvě 2019

@makysek881 jsem moc rada, ze to dobre dopadlo. V souvislosti s nedavnou debatou tady na koni se mi tohle tak hezky cte 🙂

moly001
10. kvě 2019

Gratuluji, že to celé dobře dopadlo. Já byla v těhotenství na akutní operaci slepého střeva a opravdu je nutné dávat potom ATB "do žíly"...Miminko potřebuje zdravou maminku a je skvělé, že kojíte dál! 🙂

neomenia
10. kvě 2019

Jsem ráda, že to bylo ok. Myslím, že roli hralo i to, že už jsi kojila 5 měsíců. Ze už to opravdu dobře uměl. Asi když dostane lahev novorozenec, už to s kojenim bývá problém.
Ja teda musela do nemocnice, když jsem byla 3 tydny po porodu (revize, zbytek placenty). Doma jsem narychlo odstrikala MM a dostala to pak láhví. Rano me pustili, z lahve mela 2 davky a taky pak kojeni ok. Ale je to individuální...

princeznabanana
16. pro 2022

@makysek881 dobrý den, vidím, že už je to pár let… ale nedá mi to. Teď zažívám něco podobného. V sobotu má malá měsíc a vcěra mi akutně brali slepé střevo. Malá je na umělým od včera. Tak doufám, že jak budu moci tak se vrátí k prsu. Odsávám si tady co 4hodiny, ale s odsávačkou docela bojuji. Vim že mlíko mám , ale neďodsaju tolik kolikm bych si představovala. Tak snad to dobře dopadne 💪

haaaluska
16. pro 2022

@princeznabanana já som bola loni na operaci akutně večer ve 23 a taky kylu mi operovali pri jednem ale to už měla dcerka rok.Pritel mi ji nosil 2x za den ale bála se mně v posteli takže přes bolesti jsem musela stát při okně a pila.No a pak doma byla pořád na mně a kojila jsem do minulého měsíce kdy už bola ale na prsů pořád a ma přes 2 roky takže už jsem to utnula a je bez.Drzim pěsti ať kojite dal

makysek881
autor
16. pro 2022

@princeznabanana držím pěsti ať se vše zdaří a můžete kojit dál.A také záleží jaká Vám dali atb já jsem mohla kojit hned ten večer co jsem přišla domů.