Padání vlasů jaro/léto. Čím to je?

strasidelko
16. čer 2021

Ahojky všem.
Registruju poslední měsíc padání vlasu. Nevím proč a čím to je. Mate to teď v tomhle období taky nějaká?

Po porodu jsem skoro dva roky. Padanim vlasu po porodu jsem si také prošla. To ustalo ale nyní zase. Jen ne v tak velké míře, ale i tak je to dost.
Covid jsem neměla

Díky všem za odpověď.
Přidávám foto co vycesu denně.

Pres 100 jich denně je určitě

85hanina
16. čer 2021

@strasidelko ahoj, mam to ted uplne stejne a myslim, ze je to normalni 🤷 take jsem 2 roky po porodu, kdy mi pri padani vlasu zustaly lyse kouty na hlave a pak to ustalo. Nyni par tydnu opet vlasy zacaly padat, nejvice po umyti a vysuseni, kdyz jdu vlasy rozcesat, to jsou kvanta vlasu 😳 sice mi po cele hlave dorustaji vlasy nove, ale vypada to celkem vtipne, kdyz mi z pod 40centimetrovych vlasu trci do vsech svetovych stran 5centimetrove jemne nove podrosty 🤦🏻‍♀️😁
Beru Methionin v tabletkach a jen trpelive vyckavam, az to prestane a nebudu muset mit starch si nechat rozpustene vlasy a potom je cely den sbirat po celem baraku 😔

strasidelko
autor
16. čer 2021

@85hanina přesně tak. Mě jich teda nikde moc nepodrusta nebo alespoň nějak výrazně ze bych si toho všimla. Tak se bojím co to jako je?
No já si koupila biosil a taky asi začnu methionin. Říkám si jeďte měsíc a jdu se asi ostříhat. A to jsem se tak těšila na dlouhý vlasy 😔

te_reza
16. čer 2021

Mě takhle padají asi rok,kup si arsenal vitamínů a pro jistotu si dojdi na krev, jestli je vše ok.

hojda
16. čer 2021

Důvod pro padání vlasů hledej 3 měsíce zpět. Dělo se něco mimořádného u tebe? Kamarádka to má teď 3 měsíce po covidu.

85hanina
16. čer 2021

@strasidelko nove vlasky zacnou dorustat brzy a je opravdu dobre podporit jejich rust nejakymi vitaminovymi pripravky 😉
Ono treba v kratsich vlasech se ty podrosty schovaji, ale napr. ja mam vlasy do puli zad a kdyz si udelam drdol (no drdol, rikejme tomu matersky drdol neboli chomelenec 😁), tak mi ty nove vlasky po chvili trci vsude a vypada to fakt komicky 🤷😁

hojda
16. čer 2021
85hanina
16. čer 2021

@hojda díky, mrknu na to ☺️

strasidelko
autor
19. čer 2021

@85hanina Mohu se ještě zeptat jak dlouho se dá užívat ten methionin? Jestli pořad nebo vždy nějaká pauza a pak třeba zase. Koupila jsem si methionin od firmy vakos 500mg a užívám 3 tabletky denně. A netuším jak dlouho se daji brát nebo jak. Mate zkušenost ?

85hanina
21. čer 2021

@strasidelko ja ho beru uz cca rok a pul a beru vzdy 3 mesice, pak si udelam mesic pauzu a beru znovu tri mesice a takto porad dokola 😉

85hanina
21. čer 2021

@strasidelko mam tento a nikde jsem se tam nedocetla, ze se nesmi uzivat dlouhodobe. Jen to, ze se nesmi dlouhodobe uzivat vyssi davka, nez je doporuceno, pak to zpusobuje nevolnosti a bolest bricha.
On je to ve sve podstate vitamin, ne lek, takze by nemel byt problem jej uzivat dlouhodobe 😉

strasidelko
autor
22. čer 2021

@85hanina aha. Super děkuji moc. Já prave ho užívala po porodu měsíc a teď rok ne a jak padají ty vlasy tak teď týden beru. Je tam napsáno ze až 3x denně. Tak beru 3 tabletky ale nikde tam ani na netu není psáno jak dlouho lze užívat či jestli pořad.

strasidelko
autor
22. čer 2021

@85hanina a také nevím jestli to tak má většina žen? Ale vždy jsem Nela spousty vlasu, velký objem s teď je opravdu o dost menší než co bylo před miminkem.