Padání vlasů po porodu. Co pomůže?

evka_28
10. lis 2020

Ahoj maminky, jsem skoro 4 měsíce po porodu a téměř měsíc mi extrémně padají vlasy. Jsou to úplně chuchvalce a to několikrát denně 😔. Máte něco vyzkoušeného? Je třeba chodit na kožní?

squezy
10. lis 2020

@evka_28 To tak prostě bývá. Už nemáš v sobě tak strašně moc hormonu, co za těhotenství a proste ty vlasy padaji ve velkem. Ja si koupila v lekarne zinek a drobet to pomohlo. O vlasy neprijdes, delaji se ti pak nové vlasy, ale ty rostou různé rychlosti, ale plesata nebudeš ;) Patří to k tomu.

michaelarousova
10. lis 2020

@evka_28 taky me zacly padat cca 4 mesice po porodu a po mesici se to zastavilo ☺️ Na tohoe nic nepomuze☺️ Pak uz jedine zkusit neco aby rychle narostly☺️ Biosil mi pak pomahal☺️

mamikry
10. lis 2020

@evka_28 Nepomuze nic, jen cas. Bohuzel.

ondul
10. lis 2020

Vydržet, na to nic není.

evka_28
autor
10. lis 2020

@michaelarousova přijde mi, že se to pořád zhoršuje, tak snad se to tedy zastaví. Gumičkou kterou jsem těžko obtočila 3x, teď obtočím skoro 5x 😕

dd44
10. lis 2020

Padaly mi od 3. měsíce a teď ( 6. měsíců po porodu vidím, že dorůstají nové a padá už jen 1/3 toho, co dříve ). Vydrž, přejde to 😊

michaelarousova
10. lis 2020

@evka_28 zastavi urcite☺️Vsechno chce jen cas☺️

astyna88
11. lis 2020

Ahoj, při kojení mi také vždy dost padaly vlasy, po ukončení jako když utnes,ale zase se mi udělala hrozně podrosty a vlasy mám ještě hustší. Brala jsem všelijaké vitaminy, ale nic mi nepomohlo, až ukončení kojení.

ekou
11. lis 2020

Vyzkousej plantur39 zeleny ;)

beatty
11. lis 2020

@evka_28 jde o to, ze behem tehotenstvi je pozastavene vypadavani vlasu diky hormonum. Ne ze by zadny vlas nevypadl, ale zkratka ne v takove mire. A po porodu, jak odezni vetsina hormonu, vypadaji ty vlasy, co by jinak uz davno vypadly.
Je to prirozene a proto se to neda zastavit.
Nicmene na rust vlasu (silnych nehtu, zdrave kuze) je dobre doplnit vitaminy skup. B a zinek, prip. i selen.
Staci, kdyz budes ale pestre a zdrave jist a srovna se to samo.

marketanova
31. led 2021

Hodně zinku a dalších vitamínů, které je dobré užívat pravidelně a ve větších dávkách.