Pálení jizvy po CS. Máte zkušenost?

journals
1. srp 2022

Ahoj, jaké máte zkušenosti s jizvou po císaři? Já jsem po sekci 2,5 týdne a poslední týden mě jizva na levé straně pálí. Na levé straně jsem měla dren.
Zdravotníci to před pár dny viděli, prý vypadá pěkně. Teď to bylo dva dny lepší, ale dneska zase začala ostrá bolest, myslím, že po vstávání. Jinak na pohled vypadá jizva celkem dobře. Když sedím, ležím tak je v klidu a bolestivá není.
Vím, že mi nikdo zde neřekne jestli to je ok nebo není, ale za zkušenosti budu ráda. Uvidím jak zítra, pak případně jedem…

skarma007
1. srp 2022

Měla jsem to samé, také mě pálila...,navíc jsem s ní měla problémy ještě 3/4 roku a ještě půl roku jsem cítila, jak když mě v tom místě řeže nůž
...Nad jizvou jsem to měla tvrdé také toho 3/4 roku...Bolela mě intenzivně měsíc a musela jsem brát prášky na bolest...Vše se musí zahojit a chce to čas 🙂

journals
autor
1. srp 2022

@skarma007 to jsi me ted dost uklidnila, ja si ted s nemocnici dost uzila, tak se bojim komplikaci, ale zase nechci nic podcenit…

tasimia
1. srp 2022

@journals taky me palila a štípala. Mazala jsem hemagelem a betadinou, hodně jsem sprchovala. Si teprve chviličku po velké "operaci", takže se neboj. Ale kontroluj, kdyby ti to hnisalo nebo tak. Přeslo to tak do měsíce, kdy se to začalo zacelovat.

skarma007
1. srp 2022

@journals já se i několikrat pak ptala své gyndařky, proč mě ta jizva stále bolí a že mě pálí atd.. a ona říkala, že ten půl rok to prostě trvá, než se vše zhojí, zkoukla jizvu a říkala, že vypadá pěkně (kontrolovala ji asi 2x v průběhu půl roku)...Císař je velká břišní operace, není to sranda, je rozřezáno hodně vrstev...Spíš mě udivuje, že někoho to břicho po týdnu nebolí, mě to bolelo pořád jak čert a musela jsem být na práškách, jinak bych se o dítě nepostarala...Teď je to přesně 10 měsíců a už ji necítím, břicho změklo a řekla bych, že tělo se vrací zpátky už do normálu 🙂