Po porodu mi zbyl kus placenty, dělá se nějaká kontrola?

hanka_12345
17. říj 2018

ahoj holky mam dotaz, po porodu mi zbyl nejaky kus placenty a zajima me zda se nedela nejaky kontrolni utz nez jdete domu aby s e prave tohle nestalo.... jde mi o to zda jsem si o to mela rict, jestli to nezanedbali,nezapomneli pripadne to nejde skrz ocistky ze by tam treba neslo poznat a prave s ocistky by se to pletlo
druhy dotaz...behem sestinedeli ze me vysel celkem veliky kus cehosi vypadalo to jako kus jater myslite ze to mohl byt ten kus placenty? melo to prave i takovou konzistenci
diky a omlouvam se za trosku nechutny tema

alice17
17. říj 2018

dobrý den s placentou neporadím ale ten kus "jater" jsem měla taky ještě v porodnici a bylo mi řečeno že je to sražená krev a je to v pořádku. Nikdo mi pak utz nedělal.

lpch
17. říj 2018

@hanka_12345 mne pred propustenim z porodnice tez zadny kontrolni utz nedelali. V prubehu sestinedeli se mi ale neco nezdalo, tak jsem sla na utz ke sve gynekolozce. Ta v deloze objevila jeste nejake nevyloucene zbytecky a predepsala mi leky na urychleni jejich vylouceni. Takze jestli se ti neco nezda, tak se radeji objednej na kontrolu. Jinak kontrola by mela kazdopadne probehnout na konci sestinedeli

betelgeuzz
17. říj 2018

Jak víš, že v tobě zůstal kus placenty, když ti nedělali UZV? Mně před propuštěním UZV nedělali, u mladší ze mně v porodnici taky vypadl větší kus sraženiny, PA se ptala, jak velký, bylo to asi jak švestka, tak pak mě na UZV poslali, ale vše bylo v pořádku.

hanka_12345
autor
17. říj 2018

@betelgeuzz no, ja uz mam po sestinedeli a na kontrole jsem take byla a prave tam mi dr rekla ze tam kousek je a ze to musi ven, mam to uz za sebou, jen tak premyslim az bude druhe mimco zda si o to proste zazadat aby se to neopakovalo atd

baraskaska
17. říj 2018

No pokud ti rekli ze tam neco nejspis zustalo, mel by se kontrolni utz delat. Pri dceri jsem mela hodne potrhanou placentu, dr. mi to rekla a ze pri odchodu udelaji kontrolni utz a taky ze delali. Je to dost nebezpecny, dokonce jsou nazory ze by se mel utz delat automaticky, predeslo by se problemum. 🙂

hanka_12345
autor
17. říj 2018

@baraskaska no prave, to mi nejde do hlavy proc se to nedela
me to rekli az na kontrole po sestinedeli, v porodnici nic nebylo

baraskaska
17. říj 2018

@hanka_12345 a v porodnici teda to vedeli ze tam neco zustalo? Pokud jo tak jsou to docela hazarderi.

baraskaska
17. říj 2018

Mam zazity dva normalni porody, pri prvnim mi hned po porodu rekla ze placenta je potrhana a ze je dost mozny ze tam neco zustalo, takze je potreba pri odchodu utz. Pri druhe jsem mela placentu celou takze mi zadny utz nedelali. Za beznych situaci se nedela samozrejme ikdyz by mohl ale pri podezreni jo. Pokud je lekar co proto, tak i pri sebemensim podezreni utz udela.

hanka_12345
autor
17. říj 2018

@baraskaska nene, prave nedelali kontrolu a az po sestinedeli se na to prislo

hanka_12345
autor
17. říj 2018

@baraskaska o placente nikdo nic nerikal-v jakym byla stavu ale jelikoz to ze me pacili 10 minut, tak bych tipla ze uplne ok nebyla ale to vidim az ted zpetne, tehdy jsem si to vubec neuvedomila

baraskaska
17. říj 2018

@hanka_12345 pak to zalezi na dr. Teoreticky pokud se mu cokoliv nezda mel by utz udelat jenze spolehat se na to neda.

neomenia
17. říj 2018

Ze me v 6N vysel veliky kus, hned do nemocnice, revize v CA. Po porodu me taky usg nikdo nedelal, nebyl duvod. Muze se to stat.

vecerinka
17. říj 2018

@hanka_12345 Rodila jsem 2x. Jednou v Praze kde mi UZ před propustenim nedělali.Po druhém porodu v Děčíně mi ho dělali. Takže záleží na porodnici.

moly001
17. říj 2018

@hanka_12345 asi opravdu záleží na nemocnici. Já žádné obtíže neměla, ale i tak před propuštěním kontrolní UZ dělali. A myslím, že u nás dělají standardně před propuštěním....Pokud by byly teploty, nebo pokud by vycházely nějaké velké kusy, tak určitě jet....otázka je, jestli ti ho udělají na tvoje vyslovne přání, když ho budeš chtít před propuštěním...