Jak se vyhnout revizi dělohy po porodu?

gaaaby
24. črc 2022

Ahoj vsem!
Chtela jsem se zeptat.. mam bohuzel spatnou zkusenost a to ze jsem kvuli nechanemu kousku placenty po porodu ( 0,5x1,2cm) musela jit po 8 tydnech od porodu na revizi delohy.
Olacentu po porodu kontrolovali ale nevim zda je mozne si vsimnou tak maleho chybejiciho kousicku…
Kazdopadne, chci se zeptat zkusenejsich.. je nejaka moznost visetreni ( nejspise utz?) po porodu - pred propusteni z porodnice, kter by zjistil zda v deloze neni treba nejaky problem tohoto typu a pripadne by se to resilo ihned nez po konci sestinedeli?
Docela mi to zkomplikovalo zivot ale to si asi kazda maminka v zacatcich kojeni a sblizovani se s miminkem dokaze predatavit.. prijde mi mnihem smysluplnejsi tento zakrok po pripade podstoupit jeste v porodnici a mit to tzv. Za sebou hned nez cekat na konec sestinedeli a doufat ze se toto opet nestane protoze co jsem cetla tak bohuzel se to stava a to ne ojedinele…
Ale nebim zda to neni uplne hloupy dotaz zda se to da rozeznat na utz od ocistku atd.
Dekuji za odpoved a pripadne zkusenosti..
hezky den

berculka
24. črc 2022

@gaaaby na Kladne v porodnici je toto utz vysetreni soucasti pobytu na sestinedeli - v den odchodu se dela a pripadne si vas tam rovnou nechaji o den dele a vyresi se hned. Za me nejlepsi moznost. Bohuzel vubec ne standardni pristup...

vikinkav
24. črc 2022

Rodila jsem 3x a utz me kontrolovali v porodnici jen naposledy, jinak az na gynde po sestinedeli. Na druhou stranu se asi ceka, jestli ten kousek neodejde sam s ocistkama.

lenickakl
24. črc 2022

Mně teda dělali ultrazvuk před propuštěním, ale kvůli tomu kousku jsem stejně ještě asi dvakrát během šestinedělí musela na kontrolu do nemocnice, dostala jsem i nějakou injekci a čekalo se, jestli to neodejde samo. Zákrok mi dělali asi čtyři týdny po porodu.

optimistic
24. črc 2022

A co je riziko, že zbyde kousek? Tahání za pupečník při porodu placenty?

gaaaby
autor
24. črc 2022

Ahoj holky! Moc dekujunza zkusenosti… predpokldam ze se jedna o utz pres bricho? Rpzhodne ai ho taky vyzadam… presne bych vyla radsi kdyz by se to pripadne resilo hned nez ta xy dni.. dekuju moc

lenickakl
24. črc 2022

@gaaaby v porodnici mi myslím dělali přes břicho, ale pak v šestinedělí na těch kontrolách i vaginální

marimanta
24. črc 2022

@gaaaby mně při propouštěcím utz zjistili zbytek (asi) placenty. Dostala jsem injekci, za týden kontrola. Po týdnu tam byl pořád, takže prášky a za myslím 14 dní kontrola. Byl tam stále, ale menší, takže ještě další prášky a zase za asi 14 dní. Ještě pořád tam něco bylo, dr. navrhoval revizi, ale připustil, že někdy si příroda poradí a mužeme ještě počkat. Za týden už vůbec viděl jen nějaká rezidua a za další týden úplně čisté. Cca od půlky šestinedělí mi dělali i vnitřní utz.

anetkad
24. črc 2022

ha, já to zrovna řeším.... jsem po císaři, při odchodu z porodnice mi dělali UZ a prej dobrý, 8. týdnů po porodu kontrola a že tam něco je, dal mi prášky, který si mám vzít při menstruaci a pak na kontrolní uz- na ten jdu příští týden, tak uvidíme

gaaaby
autor
24. črc 2022

@optimistic toto jsem nepochopila?

optimistic
24. črc 2022

@gaaaby co vede k tomu, že zůstane zbytek placenty v děloze. Jako např při porodu placenty tahání za pupečník nedočkavým personálem...

optimistic
24. črc 2022

@gaaaby mám na mysli rizikové faktory...

katule1990
24. črc 2022

@gaaaby Mne delali utrazvuk automaticky v porodnici, ale nevim, jestli to nebylo tim, ze jsem mela placentu prirostlou. Zbytky tam byly videt. Pak jsem jezdila na kontroly kazdych 14 dni a dostavala injekce, jestli to neodejde samo, ze bych se operaci vyhnula. Bohuzel se tak nestalo a na operaci jsem sla 8 tydnu po porodu.

mamikajuli
24. črc 2022

@gaaaby Řešila jsem při druhém porodu. Za dvě hodiny po porodu jsem kvůli kousku placenty musela na revizi. Potom při propouštění pořád kousek viděli, takže jsem dostala injekci. Řešila jsem to během šestinedělí u svého gyn. a dostala jsem znovu injekci plus chininove tabletky. Nakonec vyšly silnější očistky a bylo to v pořádku. U třetího mi řekli, že je možné, že se to může opakovat, ale tentokrát proběhlo vše dobře. Hned po porodu jsem si masírovala delohu poporodnim olejíčkem a chválili, že se krásně stahuje. Jinak v naší porodnici mi dělali před propouštěním pokaždé kontrolní ultrazvuk. Přeji hodně štěstí 🍀

optimistic
25. črc 2022

@mamikajuli jaký poporodní olejíček jste používala?

mamikajuli
25. črc 2022

@optimistic Od Nobilis Tilia, přímo se jmenuje Olej po porodu. P.asistentka mi masírovala bříško hned přímo na sále, aby placenta dobře vyšla

gaaaby
autor
25. črc 2022

@optimistic tak to rozhidne nebyl nas pripad.. ale bohuzek duvody neznam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru