Podařilo se vám otěhotnět při kojení?

anastacia01
16. bře 2017

Ahoj holky, podařilo se vám otěhotnět pri kojení? Mám maleho 15m, kojim 3x v noci, rano a před spaním. Zkouším měřit BT,ale lita nahoru a dolu, ovulacni testy, cipek, bolest vaječníku, prostě vse nasvědčuje ovulaci, až na tu teplotu ☹

karlajasmine
16. bře 2017

Ahoj, my jsme zkousely druhe dite od chvile, kdy bylo synovi 10 mesicu, a otehotnela jsem az ve chvili, kdy jsem prestala kojit - v jeho 14ti mesicich, a otehotnela jsem hned napoprve dalsi cyklus.

anastacia01
autor
16. bře 2017

Ach jo, asi s tim taky budu muset seknout, to se v noci maly zblazni uplne se toho děsím ☹ diky za odpověď

karlajasmine
16. bře 2017

No uvidis, vim, ze nekdo pri kojeni v pohode otehotni, me se to proste nedarilo.. ale uprimne pak jsem byla rada, ze jsem prestala kojit - kdyz ted kolikrat rano zvracim a jsem strasne unavena z toho tehotenstvi, tak jsem rada, ze nemusim v noci 'vstavat' 🙂.. - malej zacal spat celou noc, kdyz jsem uz nekojila.

soyevita
16. bře 2017

@anastacia01 Otěhotněla jsem při plném kojení.Malé bylo půl roku

anastacia01
autor
16. bře 2017

@soyevita a asi ses nesledovala co? A ms si mela?

fialka58
16. bře 2017

mamka taky otěhotněla když plně kojila... 🙂 zkus se zeptat na gyndě.

anastacia01
autor
16. bře 2017

@fialka58 zkusím,zitra tam jdu,diky 🙂

soyevita
16. bře 2017

@anastacia01 Nesledovala,menstruaci jsem měla hned po šestinedělí.Pokaždé.Teď jsem to teda ještě nedostala(malé je 7m),jen jeden den špiním,ale přijde mi,že ovuluji.
Ono se to nemusí dařit jen kojením,někdy to tak prostě je.
@karlajasmine No to chápu,mě bylo první 4měsíce zle jak psovi.Ale kojila jsem a vstávala.Kdybych věděla ,že jde kojit tandem,tak bych to asi dala.Ale tenkrát se to kojení tak nepropagovalo.Dokonce na mě civěli ,a že se to nesmí-názor východní Evropy.
Holky taky začaly spát,až když jsem je odstavila a jedna se odstavila sama.Teď jsem rozhodnutá kojit co nejdéle.Tak snad se zadaří,když už je to naposledy.Ať je Ti brzy hej🙂

anastacia01
autor
16. bře 2017

@soyevita taky ji mam od sestinedeli, cykly 30-35 dni max, proto mi prijde divny ze by byky vsechny bez ovu,malý sel hned napoprvé,proto jsem z toho rozhozena,ale jak rikas muze to byt i něčím jinym, treba jsem šíleně zhubla,moke váha byla vzdy 65kg ted mam 50kg coz na mou vysku je podvaha a sen fakt kost a kůže.

soyevita
16. bře 2017

@anastacia01 No tak to není dobré☹
Chtělo by to zapracovat trošku na té váze.Doplnit minerály a vitamíny.Asi si nech vyšetřit i krevní obraz a štítnou žlázu.Někdy těhotenství a kojení s tělem pěkně zamává

anastacia01
autor
16. bře 2017

@soyevita to máš pravdu,to by bylo asi nejlepší, snad mi vezme ikrev krev a udela ten hormonální graf,ale stitnou zlazu mi asi nezjisti co? Obvodacku mam daleko,tam se nedostanu s malym :-\

soyevita
16. bře 2017

Asi by to mělo být vidět v krvi,ale chtělo by to spíš vyšetřit odborně.Já se třeba na interně dozvěděla,že mám zvětšenou štítnou žlazu a šelest na srdci.To jsem slyšela prvně a dr.mi řekla,že to může být těhotenstvím...

bezradna
17. bře 2017

Ahoj, já otěhotněla neplánovaně když bylo dceři 17 měsíců, stále jsem ji kojila, hlavně v noci, občas ve dne. MS jsem měla od jejích 11.měsíců, velmi nepravidelně a nepředvídatelně

almara2
17. bře 2017

ano, 2krát 🙂

luci297
17. bře 2017

Ano, jde to, někomu samo, někdo tomu musí pomoct (jako já). Já jsem ale nechtěla přestat kojit, jsem pro samoodstav dítěte a doufám v tandem. Kvůli tomu se doporučuje otěhotnět až když je prvnímu dítěti alespoň 18 měsíců, pak je větší šance, že se neodstaví (i když to je vlastně bojkot, ne odstavení, to nastává až po 2 a půl roce věku dítěte) a bude se dál "kojit" i nasucho, až MM skoro nebude, než přijde mlezivo.
Dnes začínám 20tt a dcerka se pořád kojí, MM stále je, i když málo. Kojím na uspání ve dne i večer (ve dne usne i v nosítku, ale to už mi vadí bederák přes břicho) a v noci. Spíme všichni spolu, takže vstávat nemusím, únavné to už není, to bylo jen na začátku, to kojení i bolelo.
Jinak já měla ms od 10 měsíců dcery, ale bez ovulace. S tou mi pomohly kapky Femigard, ty pomáhají upravovat cyklus obecně. Jsou to jen bylinky. Taky se doporučuje Gynex, s tím zkušenost nemám. Fakt to pomohlo hned první cyklus a otěhotněla jsem na 2. pokus.
Takže odstavovat nemusíš, záleží na tom, co pro tebe a synka kojení znamená, jak to máš srovnané. Za mě takhle malé mimi to prso potřebuje, nejde ani tak o mlíko, jako o ten kontakt, uklidnění, usnutí... Ale je to na tobě.

flamarion
17. bře 2017

Kojení jako antikoncepce je z říše mýtů. Spousta holek na tuto pověru doplatilo - věřily, že dokud kojí, otěhotnět nemůžou a ono hopla.... Samozřejmě každý je jiný, každé tělo je jiné - někdo při kojení neotěhotní někdo úplně klidně...

aajda
17. bře 2017

Já otěhotněla, kojila jsem ještě celkem dost, čekala jsem svou druhou ms po porodu a místo toho jsem si udělala test...