Ovulace až 18. DC - kratší luteální fáze. Komu se podařilo otěhotnět?

janccaaa
8. bře 2021

Hezký den, přeji.

Chtěla bych se poradit. Teď je to druhý měsíc, co se snažíme počít druhého potomka 🙂 . Tento měsíc jsem si pořídila ovulační testy, protože mi přišlo, že se mi po porodu posunula ovulace. A vypadá to, že jsem měla pravdu, pozitivní test mi vyšel dnes dopoledne, což je 17DC. Nicméně ovulační bolesti mám už tak týden, přičemž dnes od rána mě na jedné straně podbřišku píchá nejvíc, jde mi to i do zad, mám zakloněnou dělohu. Marně se snažím podle bolesti přijít na to, kdy přesně se vajíčko uvolňuje. (Teorii znám, ovulace proběhne 24 až 48 h po pozit. ovul. testu.)

ALE, pozitivní test až 17 (18) DC mi přijde dost pozdě. Mívám cykly 28 dní, minulý měsíc jsem začala špinit dokonce o den dřív.

Je tu aktuálně někdo, komu se podařilo otěhotnět bez problémů při kratší luteální fázi?

Moc děkuji.🍀

abig
8. bře 2021

Já počala prvního syna 22DC a druhého 20DC .... Příroda je mocná čarodějka ..

janccaaa
autor
8. bře 2021

@abig... Tak to je super ❤️. A měla jste i kratší cykly?

misak48
8. bře 2021

@janccaaa já měla při otěhotnění s první dcerou LF 10 dní a v pohodě. A teď v tom aktuálním těhotenství jsem dokonce měla LF jen 8 dní, po ní normálně proběhla MS a těhotenství se nějakým způsobem udrželo, teď jsem v 17tt a všechno je ukázkové 🤷

kevi1
8. bře 2021

Ja som oteotnela s LF fazou 11 dni uz druhykrat. Ale teda to, ze mas teraz ovulku az nejaky 18DC moze byt jednomesacna "nahoda" a posunie sa ti aj MS. Z jedneho cyklu si bohuzial nic nevyvodis, treba to par cyklov sledovat 🙂

janccaaa
autor
8. bře 2021

@misak48.. Tyjo, tak to je neco....asi fakt neni kazdy člověk tabulkovy😁. Tak preju, at je vše v pořádku i dal😉

janccaaa
autor
8. bře 2021

@kevi1 Ano, já vim, je to pravda, ze to nemůžu vědět s jistotou, když jsem minulý tyden nemerila. Ale bolesti mam totožné, jako minulý měsíc, stejne dny cyklu. A poslední rok jsem neměla delší cyklus, než 29 dní. Ale uvidíme 😇. Dekuju za reakci 😉.

kevi1
8. bře 2021

@janccaaa ak ti vysiel ovu test pzitivny, tak mas ovulku teraz az 🙂 ked pride ms, to uvidis a potom dalsie mesiace si to overis. Alebo mozno uz nepride ze 🙂 inak na kratku LF je dobre brat B6 vitamin, ale jak hovorim, ze samotnej sa teraz druhykrat podarilo otehotniet s LF 11 dni, takze nic nie je beznadejne 🙂

janccaaa
autor
8. bře 2021

@kevi1 Jasně, počkám a uvidím, kdyztak zkusím to B6. Člověk si říká, že to nesmí hrotit, ale z hlavy to úplně vypustit nejde. Mam zaklonenou dělohu a nemocnou štítnou žlázu. 🙄 Tak to není úplně stejný start jako u prvního dítěte.

abig
8. bře 2021

@janccaaa LF byla 10 dní ... Také mám zakloněnou dělohu ...

janccaaa
autor
8. bře 2021

@abig.. tak to zni nadejne😉

rickym
8. bře 2021

Na delší LT mi pomohl Pyridoxin😉

sudylichozrout
9. bře 2021

Mam ovulaci 21. az 22. den cyklu a cely cyklus dlouhy 32 az 33 dnu. A mam z toho 3 deti, vsechny na prvni dobrou. 🙂

sylvka
9. bře 2021

Ahoj,třetí měsíc snažení....cyklus 33dni,ovu mám 17 den,také dle testů.tak uvidíme.

janccaaa
autor
9. bře 2021

@sylvka.. Tak to zase neni tak krátká LF, když je delší cyklus.. to určitě klapne😉🍀

volnapet
10. bře 2021

Ahoj, ja mam mit MS 15.3., ale ovulaci jsem mela pry az 5.3. (18DC), tak buh vi, co z toho bude.. Jakoze zase nic, ale pokud ti to pomuze, muzu ti dat vedet 🙀.

kukysenemyl
10. bře 2021

Mám to přesně jako ty, cyklus 28 dnů a ovulaci 17 až 18 den. Mám už dvě děti na první a druhý pokus. Pokud by se ti nepodařilo luteální fázi prodloužit, na lepší uhnízdění vajíčka prý pomáhá bromelain (je to čistě přírodní - z ananasu). Přeji hodně štěstí 👍.

janccaaa
autor
10. bře 2021

@kukysenemyl.. Jo? Tak jsi me potěšila ❤️😁 jj, slyšela jsem, mam koupený ananas, tak uvidíme 😇 moc děkuju.🌸

janccaaa
autor
10. bře 2021

@volnapet Já mám mit MS 19. 3.. Tak dej vědět, drzim palce 😉🍀

janccaaa
autor
10. bře 2021

Holky, tak já nevím, dnes mám zase bolesti břicha na straně až do kyčle a opět plodny hlen (ten už mám tedy týden). Je možné, aby ovulace byla až teď? 🙄Když pozitivní ovul. test byl už v pondělí dopoledne a ten samý den večer už byl výrazně slabsi? To už se ani do těch 36 hodin nevejde. 🙈

misak48
10. bře 2021

@janccaaa může se stát, že ovulační test zachytí, že je tělo na ovulaci připravené, ale ta pak z nějakého důvodu neproběhne (například stres) a proběhne až později - kdybys dál dělala testy, tak by ji zachytily znovu. To jsou ale jen dohady, jistotu, že se něco takového stalo dá jenom měření teploty, které (na rozdíl od testů) zachytí, že ovulace opravdu proběhla...

janccaaa
autor
10. bře 2021

@misak48 testy jsem dělala a čárky už byly slabé. No nic, uvidíme...

misak48
10. bře 2021

@janccaaa v tom případě bych jim věřila 🙂 tělo dokáže občas dost mást, zvlášť, když to člověk sleduje. Znám to 😉

volnapet
13. bře 2021

@janccaaa takze davam vedet, ze vcera (7dpo) jsem mela implantacni krvaceni a dnes je na tehotenskem testu duch. Takze opravdu lze i pri pozdeji ovulaci (18Dc) a kratke lut. fazi otehotnet. ♥️♥️ Drzim palce vsem, at brzy najdete sve // ♥️

janccaaa
autor
13. bře 2021

@volnapet ahoj, noto je krásná zpráva takhle po ránu! ❤️Moc gratuluju a přeju, ať je vše v pořádku 🍀 a děkuji za povzbuzující zpravu😇😁...

volnapet
13. bře 2021

@janccaaa drzim moc, moc palce. Jsem hrozne dojata a zaroven se bojim.. ♥️ dej vedet, jak se ti (ne)zadarilo ♥️

janccaaa
autor
13. bře 2021

@volnapet .. Jj, dám, děkuji 😉... Ma má přijít 15.3.? To už bude určitě dobré 🍀 jak jsou čárky na testu silné?

danvitka
13. bře 2021

Nám se to povedlo až s prodloužením Utrogestanu, LF tak 8-10 dní, ale zrovna ten cyklus se mi to docela posunulo o den dva ještě dopředu, takže tipuji 12 dní, nicméně ve 12tt abort 😢

volnapet
13. bře 2021

@janccaaa zatim jsou slabe, jsem na zacatku, ma ms prijit 15.3., ale verim, ze neprijde (v noci nespim, unava, citlive bradavky, spodek tak nejak tlaci a mam vlci hlad 😂)

janccaaa
autor
13. bře 2021

@volnapet... jasný, tak držím pěsti 😉

janccaaa
autor
13. bře 2021

@danvitka.. Tak to mě mrzi😔 určitě se zadari brzy 🍀😉....