Luteální fáze. Jak ji prodloužit?

marydzejna
10. čer 2020

Zdravím,

byl by tady někdo prosím, kdo by mi mohl poradit nějaký další způsob, jak prodloužit luteální fázi, než ty, které sem již zkoušela?

Mám za sebou nasazení Utrogestanu 1 měsíc, ale po poradě s gyn sem vysadila. Utrogestan mi totiž posunul následující ovulaci až na 20.den. Moje délka cyklu je 24 dní.

Po pročtení mnoha fór, jsem nasadila B6 60 mg, již 2. měsíc beru a cyklus je stále 24 dní a poslední ovulace byl až 16.-17. den. Ještě děti nemám, 29 let.

Dle doktorky vypadám zdravě. Beru taky listovku, stres spíše moc nemám. Bez zdravotních problémů.

Moc děkuji za případné rady

katule1990
10. čer 2020

@marydzejna Co zkusit drmek v tabletách? Mně pomáhal na špinění v druhé polovině cyklu. Nebo Sarapis Plus je prý dobrý, ale mně víc pomohl ten drmek.

lotosek
10. čer 2020

Gynex na srovnání cyklu? Nebo ještě nechat vyšetřit, jestli není zvýšený prolaktin. Té B6 bych dávala klidně 120 mg. Já jsem měla taky ovulaci až takto pozdě a MS přicházela třeba už pátý den, takže k ničemu (ale já kojím, takže aspoň znám příčinu). Po třech měsících braní drmku a Fertiprony (pomáhá dozrávání vajíček, ergo by měla pomoci možná tu ovulaci zase přiblížit) jsem měla najednou ovulaci už 15. den, den na to jsem zrovna byla u dr., vydupala jsem si Utrogestan a teda po dobrání byly //. ❤ Pokud totiž to vajíčko je "nekvalitní", tak špatně funguje žluté tělísko a netvoří přirozeně dost progesteronu. To jsem vyčetla někde na poradně na netu. Takže za mne určitě přidej ještě tu Fertipronu.

leymea
10. čer 2020

Myslim, ze jsem brala asi 80mg pyridoxinu a vzdy se zadarilo (u prvniho jsme se snazili rok a ctvrt, u druheho jsem hned nasadila pyridoxin a vyslo to na prvni pokus). Jen nechapu jak Ti muze utrogestan posunout ovulaci kdyz se bere az po ovulaci? 🤷‍♀️ ten by Ti na lutealni fazi pomohl.

cinam
11. čer 2020

já zkoušela drmek, macu, pyridoxin, gynex v průběhu času. moje LF byla vždy 10 dní, ale dvakrát jsem otěhotněla na třetí pokus. po porodu moje LF byla 7 dní a brala jsem snížené dávky gynexu (protože ještě kojím) a macu + ten pyridoxin 40 mg denně. LF se mi během 5 měsíců prodloužila na 9 dní a pak už jsem otěhotněla.

levandulka_fialova
16. čer 2020

@leymea Můžu se prosím zeptat na podrobnosti k tomu pyridoxinu? To se má brát celý cyklus? A na co by měl mít vliv? Děkuji.

leymea
16. čer 2020

@levandulka_fialova myslim, ze jsem ho brala cely cyklus (3x20mg pyridoxinu a 1x b-komplex). Mel by prodlouzit lutealni fazi, ale jak presne to funguje tak to netusim. Ono kdyz je kratsi lutealni faze tak je problem v progesteronu. Kazdopadne se v tom nijak extra nevyznam, jen jsem to zkusila a zadarilo se. A podruhe jsem to zkusila hned a taky se zadarilo. Mohla to byt jen nahoda, tezko rict 🙂 ale za zkousku clovek nic neda, jen bych to asi nebrala nejak dlouhodobne. 🙂

levandulka_fialova
17. čer 2020

@leymea Díky. Tak je to vitamín, proč to nezkusit.

leymea
17. čer 2020

@levandulka_fialova jasny 😉

marydzejna
autor
17. čer 2020

@katule1990
Díky za radu. Drmka se zatím bojím. Četla jsem, že je fajn jen při určitých obtížích v cyklu a při jiných zase může horm. systém ještě víc rozhodit

marydzejna
autor
17. čer 2020

@lotosek Gynex vyzkouším tedy. B6 mi navíc dává dost zabrat v tom, že mám neskutečný hlad, žravky. Snažím se držet, ale né vždy se zadaří. Jestli z této kúry nevyjdu s 5 kg nahoře budu fakt dobrá :D. díky za tip a rady, určitě si nastuduju ten Fertipron, nikdy sem o tom neslyšela.

marydzejna
autor
17. čer 2020

@leymea Utrogestan se nasadil po ovulaci. Pak přišla menstruace a já čekala na OVU znovu, abych mohla utrogestan nasadit a ta následující ovulace přišla až 20. den 🙂. Takže se od Utrogestanu s doktorkou upustilo

marydzejna
autor
17. čer 2020

@levandulka_fialova Měl by se brát celý cyklus a má přiblížit ovulaci a tedy i prodloužit luteální fázi

levandulka_fialova
17. čer 2020

@marydzejna Takže má smysl ho začít brát od začátku cyklu a ne až uprostřed.

leymea
17. čer 2020

@marydzejna a ovulace 20.den byl problem? Vsak je jedno jestli je 15. nebo 20. ne?

marydzejna
autor
22. čer 2020

@leymea jedno to není. Jelikož sliznice už byla v pokročilém stádiu a už se chystala pomalu na vyloučení a ona byla do toho teprv ovulace

marydzejna
autor
22. čer 2020

@levandulka_fialova Tak do hloubky netuším 🙂

leymea
22. čer 2020

@marydzejna to je prece kravina. Sliznice se zacne odlucovat kdyz klesne progesteron. A ten produkuje zlute telisko, ktere se vytvori az po ovulaci.

marydzejna
autor
24. čer 2020

@leymea aha? v tom případě by moje doktorka měla vrátit diplom a říká mi "kraviny". Dívala se na snímek sliznice a kontrolovala ovulaci. Říkala, že kdyby jí to někdo ukázal, tak nevěří, že je to jeden stejný člověk...jeden stejný čas

leymea
24. čer 2020

@marydzejna tak jsi vyjimecna 😀

nagojka
29. čer 2020

Ahoj devcata a zakladelko...Hledam vhodnou diskuzi o lutealni fazi abych nemusela zakladat dalsi a tahle je nejnovejsi asi...Snad nebude tazatelce vadit ze sem pridam svuj dotaz...jsem 26DC a moje cykly jsou vetsinou 34dni...Teoreticky sem mela mit ovulku 21DC(24.6.) ale dle plodneho hlenu jsem ji mela bud vcera a nebo mam dnes..Bolesti bricha moc nemam,BT nemerim protoze ji moc nerozumim a nejsem na to pecliva.Testiky sem tento mesic nekoupila..bohuzel...Jde mi o to ze pokud je ovu dnes nebo byla vcera moje lutealni faze by mela byt 9-10dni jestli dobre pocitam.MS cekam 8.7.Tento mesic jsem mela poprve nasazeny clostylbegyt,bohuzel bez kontroly u dr. z duvodu dovolene takze nevim jak na nej me telo zareagovalo.Ale ted k dotazu.Existuje nejaka prirodni metoda jak lutealni fazi prodlouzit takhle tesne po ovu kdyby se nahodou zadarilo?lze to vubec takhle na posledni chvili?nahoda je blbec no...dekuji za odpovedi a omlouvam se za vetreni.Diky moc

marydzejna
autor
30. čer 2020

@leymea Nevím čemu se vysmíváš, řeším tady svůj problém, který mě trápí a říkám věci, jak jsou. Přišla jsem si pro rady a né pro vyrypování...

leymea
30. čer 2020

@marydzejna jezisi,ja to nemyslela nijak zle. 🤦‍♀️