Podezřelé znaménko. Máte s takovým zkušenost?

xyz30
3. kvě 2021

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Nemá někdo zkušenost s takovým znaménkem? Mám ho již řadu let na břiše.
Je velké cca 0,3 cm.
Nepozoruji, že by se nějak měnilo, ale strach z toho, že to je něco vážného mě teď opravdu přepadl.... 😪
Je mi jasné, že musím k MUDr. Ale aktuálně sbírám odvahu, pač mám opravdu strach. Děkuji moc..

littlebee124
3. kvě 2021

Pokud je x let porad stejne, tak se není ceho bát. Ja jich mam po tele více, jednou za čas na to kouknu zda je to stejne a víc to neřeším. 🙂

gruyerre
3. kvě 2021

@xyz30 Mně na něm vůbec nic podezřelého nepřijde. Takových mám asi sto. Jak říkáš, ukaž ho doktoru. Ale určitě bych se nestresovala, není důvod. Obzvlášť, když píšeš, že se nemění.

pincola
3. kvě 2021

Vypadá dobře, byla bych klidná. Nezvětšuje se, sesvědí, je klidné, okrouhlé, pravidelný tvar.

xyz30
autor
3. kvě 2021

@gruyerre děkuji za odpověď 😊
Mě přišlo divné právě to zbarvení.... Vím, že se mi udělalo už fakt před hodně dlouhou dobou a pak se takhle zbavilo, jak je vyfocené... 😏 A takhle (ťuk, ťuk) barevné je už X let...

xyz30
autor
3. kvě 2021

@pincola dekuju moc za uklidnění. 😊Mě spíš děsí ta barva... Všude čtu, jak by měla mít znaménka jednu barvu a já mám tohle.... 😏 ☹️

katka22688
3. kvě 2021

@xyz30 myslím že stačilo zadať jednu diskusiu 😂

xyz30
autor
3. kvě 2021

@littlebee124 no, možná se předpokládám vlivem dvou těhotenství trochu roztáhlo, ale to je myslím normální a na základe toho je asi rozmístěný i ten pigment... Ale poslední těhotenství bylo před 6ti lety a od té doby si neuvědomuju, že by na něm proběhla nějaká změna... Asi... Nikdy jsem to nijak neřešila, ale teď mě přepadl strach 😱

pincola
3. kvě 2021

@xyz30 V těgu se zvětšují, byla bych klidná. Pro klid duše ukaž na kožním, ale uvidíš, že řekně, že je to v pohodě.

klokanka31
3. kvě 2021

@xyz30 Takových mám dost, pokud tě to nesvědí, není kolem červený flek, nebo ses do toho neškrábla, pak se není čeho bát. U doktora se ti na to kouknou, a kdyby zjistili že je špatný, tak ti to vyříznou, a bude to ok.

mamikry
3. kvě 2021

@xyz30 Není velké, nemá nepravidelný tvar ani nějak dramaticky odlišné barvy, nemění se, nesvědí. Podle mě je v pořádku. Mám horší a nic to není. Já takhle šílela minulý rok, pro klid jsem došla na kontrolu a v pořádku. Ale prevence je určitě fajn.

xyz30
autor
3. kvě 2021

@mamikry děkuji moc.... Mám fakt nervy v kýblu.... ☹️
Odhodlávám se k MUDr. zajít, ale jelikož jsem četla na netu, tak jsem aktuálně s nervama úplně v háji. Ale dle komentářů se snad trochu uklidním. 😊

sar87
12. kvě 2021

@xyz30 Buď v klídku, takových mám spoustu, i větších. Chodím léta na kontroly na kožní a kromě sledování se nic neděje (ťuk ťuk). Na kožní bych teda zašla, ať se to sleduje, ale není důvod k nějakým obávám, je to fakt pro jistotu.

noemi77
12. kvě 2021

@xyz30 Dojdi si na dermatoskop (obvykle zpětně proplácí pojišťovna). Mám znamének hodně, taky jsem se nejvíc bála takovýchto nepravidelně zbarvených, ale doktorku paradoxně zajímala nejvíc ta, která mně se zdála v pořádku. Byla jsem pak i na odstranění, naštěstí zachyceno včas, ono to přece jen celkem dlouho trvá, než se z toho něco vyvine.

sar87
13. kvě 2021

@noemi77 Mnoho kožních ordinací má už dneska digitální dermatoskop normálně v rámci pojištění, nic se neplatí. Já chodím na kontroly znamének už asi 15 let, Dr se vždycky dívá ručním dermatoskopem (takové kukatko se svetlem) a když se mu nějaké nezdá, vezme si na něj digitální, kterým si ho na monitoru zvětší a především vyfotí, takže příště má srovnání, jak se vyvíjí.

codal
13. kvě 2021

@xyz30 je ohraničené, bez černých teček uvnitř, nepřijde mi rizikové, ale pokud máš strach, tak je doktor na místě, prevence je důležitá.

moni_12
Autor odpověď smazal
Zobraz
xyz30
autor
13. kvě 2021

Děkuji moc všem za odpovědi.
Byla jsem u obvoďačky, která mi řekla, že se jí zda v pořádku.
Pro jistotu jsem šla ještě druhý den na kožní.
Doktor na to kouknul kukátkem a řekl, že to budeme sledovat.
Tak je to snad v pořádku. 😊
Děkuji 🙂