Polycystické vaječníky. Zkušenosti, rady, jak otěhotnět?

anikkkaaa
7. črc 2020

Ahoj holky...tak po 4 mesicich bez prirozene MS a dvou vyvolavackach, mi doktor zjistil polycysticke vajecniky. V loni v srpnu jsem vysadila antikoncepci s tim, ze se telo procisti a letos v lete se zacneme snazit. Tak nam to plany trosku znicilo 😐 byla bych moc vdecna za zkusenosti a rady, ktera z vas i s timto problemem otehotnela (pokud mozno prirozenou cestou)...

tasimia
7. črc 2020

@anikkkaaa nám se povedlo, sice po dlouhé době, ale zadařilo se přirozeně..myslim, že už tu podobná diskuze byla, zkus pohledat.

anikkkaaa
autor
7. črc 2020

@tasimia dobre, kouknu 🙂

lenka997
7. črc 2020

Mám PCOS, bohužel se snažíme 3 roky, jedno ZT jinak neúspěšně. Uvidíme a možná koncem roku půjdeme opět do asistovaného centra a pokusíme se o IVF.

evculinda
7. črc 2020

Mám PCOS, těhotenství úplně na poprvé, neplánovaně.

andyskarsgard
7. črc 2020

Ahoj já mám Pcos a po 8 letech snažení.. Nic... Po vysazení antikoncepce mi nedošla menstruace přes rok, pak jsem měla menstruaci jen díky duphaston, a teď jsem poprvé těhotná z Ivf. Ale uz mám 30. S manželem jsme se snažili od mich 22 let bez úspěchu. Počítala jsem si ovulační dny atd.. Ale stejně jsem ovulaci neměla. Dělala jsem si I testy na ovulaci a nikdy nic. 😳 Tak snad se ti zadari.

mona91
7. črc 2020

@anikkkaaa mě řekli v CAR ze mám polycysticke vajecniky ze neovuluju ze jsem neplodna a dítě samovolně mít nebudu, dva a půl roku kodrcání bez úspěchu, změnily jsme CAR tam mě první co nehnali na endokrinologii, doktorka mi nasadila léčbu za měsíc jsem zjistila ze jsem těhotná. Do té doby cyklus umele upraveny na utrogestanu. Teď mi zvedla zase euthyrox na kontrole a za měsíc jsem zjistila ze jsem těhotná, teď už cyklus bez utrogestanu cca 33dni dlouhy. kolegyně z práce taktéž polycysticke vajecniky té řekli co nejdřív mimco jestli ho chce a zadarilo se jim na poprvé. A v okoli vím o dalších dvou možná třech co otěhotněla přirozené s touhle diagnozou.

zirafka11
7. črc 2020

Já taky PCOS, menstruace nepravidelně. Otěhotněla jsem po půl roce po dobrání Clostylbegytu. Uvidíme, jak to půjde znovu..

anikkkaaa
autor
7. črc 2020

@andyskarsgard ja tabletky vysadila v srpnu a do brezna jsem mela MS pravidelnou i s ovulaci (aspon myslim, podle bolesti prsou a podbrisku)...a od dubna do ted, jako kdyz utlo.

anikkkaaa
autor
7. črc 2020

@zirafka11 a jak jste ho snasela? Cetla jsem, ze se po nem hodne pribira.

zirafka11
7. črc 2020

@anikkkaaa Nepribrala jsem, protože jsem hodně sportovala.Ale měla jsem při něm pocit neustále kocoviny, hlavně poslední měsíc. Naštěstí moje doktorka nasadila první měsíc 1/4 dávky, druhy měsíc 1/2 dávky a 3.mesic celou. Pak jsem měla mít pauzu a po půl roce bych ho dostala zas. Ale hned další měsíc se zadarilo.

nagojka
7. črc 2020

Ty jo sem z toho jelen...Vsude ctu ze PCOS je skoro neplodnost,zeny nemaji menstruaci ani ovulaci...Vetsinou co ctu tak zeny s PCOS chodi na IVF,nepodari se prirozene...Me doktor rekl ze mam PCOS ted po 8mesicich snazeni...menstruaci mam pravidelnou plus minus den presne,ovulaci dle testu a hlenu taky mam...pri pcos znamena nizky hormon AMH...ale ja ho mam naopak az moc vysoky,vajecniky preplnene...tak v cem je u me problem ze sem prvni mesic mela clostil???nedozravaji vajicka?prazdne folikuli?jak to chodi kdyz je folikula bez vajicka?dle ultrazvuku v kvetnu sem mela dominantni folikul ktery mel prasknout...mam teda ovulaci nebo nemam?ja se v tom vubec neorientuju...chystam se znova na gyndu po MS aby mi to znova vysvetlil..je ale pravda ze pritel jeste nema udelane spermio...omlouvam se za moji hloupost,blbe otazky a vetreni do diskuze...dekuji za kazdy nazor...

lenka997
7. črc 2020

@nagojka AMH hormon mám též vysoky, Dr mi říkala, že jakmile půjdeme na IVF tak budu prestimulovana a bude tich vajíček až moc.

nagojka
7. črc 2020

@lenka997 no a co z toho vypliva???ze neni sance otehotnet prirozene kdyz mluvi o IVF???ja sem z toho jako nestastna to musim rict...zoufala a na pokraji sil...resi to s vami nejak?

nagojka
7. črc 2020

@lenka997 jakou mate hodnotu?

mona91
7. črc 2020

@nagojka mě tehdy vysvětlovali ze to není jen o tom ze nemenstruuje žena a neovuluju ale ze když menstruuje tak ta anovulace je způsobena tím ze ty folikuly neprasknou nebo jsou prázdné a ty cysty ze jsou folikuly které se nezvetsuji jak mají. Tohle mi řekli v gennetu netusim co je na tom pravdy já měla vždy nepravidelnou menstruaci s cyklem i 40-60 dni, jediné pravidelná byla na utrogestanu 28dni a po porodu bez utrogestanu se mi to srovnalo na 33. Ale třeba teď jsem měla ovulaci 33DC což mi říkal doktor ze u mě ho to nepřekvapuje vzhledem k anamneze, byli jsme domluveni ze když se to zase rozhazi tak odebere hormonální profil ať řešíme příčinu.

nagojka
7. črc 2020

@mona91 jo neco mudr o prazdnych folikulach rikal...ja mam vsechno naprosto vvporadku krome toho hormonu a co tak procitam diskuze jeste ten hormon nemam tak extra vysoky jako ostatni...Existuje nejaka pomoct jak by prirozene mohli vajicka dozrat a tim padem by byla ovulace normalni?ja je to v tomhle pripade s ovu testama?ovu testy vychazeji pozitivni i pri anovulacnich cyklech?jak docilit toho aby se folikuly naplnili zralym vajickem?muj gyndar ma ted dovolenou,chtela bych si tento cyklus udelat testy ale pokud mam anovulacni cykly a test i presto bude pozitivni tak je zbytecne za to utracet penize.proto se ptam...Dekuji moc za reakce...

nagojka
7. črc 2020

@mona91 cysty sem nikdy nemela...utz vzdy krasne cistej...cysta od folikuly se rozeznat snad da ne???mudr mi v kvetnu rikal dominantni folikul je krasnej a mel prasknout za pet dni..jo ale jestli prasknul uz nikdo nevi...takze podle vseho co sem si nastudovala a chapu to dobre,vajicek mam spoustu ale nedozravaji?

anikkkaaa
autor
7. črc 2020

Ja jdu zitra na krev kvuli hormonalnimu profilu, ale rikal, ze je to spis pro jistotu, ale na 99% mam PCOS. Tak uvidim co mi rekne az budou vysledky.

nagojka
Autor odpověď smazal
Zobraz
nagojka
7. črc 2020

@anikkkaaa ta drzim palce at ho mas v pohode🙂

andyskarsgard
7. črc 2020

@anikkkaaa já jsem nepribrala s duphaston vůbec nic. Každopádně mi taky k otěhotneni nepomohl ani clostilbegyt. Jediné až ivf.
Ja jinak normálně nejhubenejsi nejsem. A dost se musím hlídat s jídlem odjakživa. Ani sladké a smažené raději nejím pribiram úplně že všeho. 😳

mona91
7. črc 2020

@nagojka když neovuluju tak ovu testy nebudou pozitivní takže klidně zkus, nedes se slabé carky já ji mám cely cyklus a to není poziivni ovulacni test, carka musí byt opravdu silná ne-li silnější než kontrolní. Mě na to nic moc nezabiralo ale hodně holek si chválí gynexove kapky. Prave ze těm prázdným neprasklym folikulum se říká cysty nebo se z nich udelaj cysty aspoň tak mi to vysvětlovali, čím víc jich nedozraje a nepopraska tím víc ,,cyst,, na vaječníku. Nevím jak jsi na tom s vahou. U mě to hrálo dost velkou roli. Stitnou zlazu ti brali ?

lenka997
7. črc 2020

@nagojka asi tak..... Únor 2019 jsme zacali chodit do Gennetu .... Chtěli jsme zkusit IUI - 4 Mesice jsem brala clostilbegyt, ale dle folikumetrie jsem vůbec nereagovala. 4. Měsíc (srpen), rána z čistého nebe a ja za pomoci clostilbegytu otěhotněla "přirozeně". Bohužel to skončilo ZT. Od té doby jsem tam nebyla, ale zase se chystame, aby nám dopomohli.

lenka997
7. črc 2020

@nagojka z hlavy nepamatuji, ale až budu doma mužů kouknout do papíru 😉

anikkkaaa
autor
7. črc 2020

@andyskarsgard ja nejsem obezni, ale ani nejsem vychrtla. Vzdycky jsem mela zadek a stehna. Nejim maso,pecivo ani smazene. Hlidam se a snazim se i cvicit, Alpin atd. V puberte jsem prosla bulimii i anorexii....tloustnuti se bojim, jak cert krize. Samozrejmne vim, ze v tehotenstvi priberu, ale predstava, ze priberu z hormonu plus jeste potom v tehotenstvi, tak me berou mdloby. A myslim si, ze by to nebylo pro moji psychiku moc dobre a neotehotnela bych nikdy....Radeji bych chtela zkusit tu prirodni cestu nez sahnu po hormonech 😐

nagojka
7. črc 2020

@mona91 aha...tak to si radsi dojdu na utz pokavad nepraskl tak by tam mel byt porad???s vahou problem snad nemam...mam 163cm a vaha se pohybuje +-kolem 50kg...vic jak 50kg nemam..chodim i na odber krevni plazmy takze tam me vazej porad...stitnou zlazu sem mela v norme...kolem 2(nevim jakych jednotek)...je pravda ze s jidlem je to bida co se tyce pravidelnosti a sladke si rada dopreju...no sem z toho cela tupachova.kazdopadne si koupim ty testy a budu doufat..ale k cemu mi bude ovulace s nezralyma vajickama...tak budem doufam no...

nagojka
7. črc 2020

@lenka997 budu rada kdyz pak napises...🙂jestli to teda neni pro tebe nejaka intimni informace...ja mela clostyl v cervnu poprve...ale jak sem zareagovala bohuzel nevim...ale dnes sem dostala MS takze asi moc dobre ne...prej je to ale pekne svinstvo a temer kazde prvni tehotenstvi po nem konci spatne...bojim se toho ze ho budu muset brat castejc...

mona91
7. črc 2020

@nagojka tak to mas váhu krasnou. TSH u štítné zlazy hodnota 2 je v poradku ale pro otěhotnění je ideál 1, mě to litalo 2-6

andyskarsgard
7. črc 2020

@anikkkaaa já přibrala s hormonů na ivf co jsem si pichala. A to docela dost. 😳

lenka997
7. črc 2020

@nagojka tak jsem koukala a AMH hodnotu jsem měla 19,11.