Polyp v děloze + změny na čípku. Jak si pomoci?

kuliocko2
2. srp 2019

Ahojte holky,
snad mi nektera z vas dokaze poradit nebo neco napsat z vlastni zkusenosti.

Uz asi 1,5 roku mam polyp v deloze, na jehoz odstraneni mam planovanou operaci asi za tyden. K tomu vsemu jsem vcera zjistila z cytologie, ze ster z cipku ukazal mensi zmeny na cipku. Z doktorky jsem musela temer nasilim pacit, co to znamena atd. Mate s tim nektrera zkusenosti? Mam strach, v co se to muze zmenit. Rikala mi, ze prej se s tim vetsinou organismus vyporada a ten virus z cipku zmizi. Je neco, cim bych tomu mohla pomoct?

Dekuji mnohokrat za jakykoliv tip/radu/povzbuzeni.

agneszka
2. srp 2019

Ahojki,já to měla naopak. Nejprve zhoršená cytologie a pak polyp. Polyp odstraněn a hned jsem otěhotněla. Porodila jsem dvojčata. Cytologie od té doby OK

kuliocko2
autor
2. srp 2019

@agneszka A doporučila ti doktorka neco na zlepseni cytologie? Mne doporucila nejaky gel na zavadeni, ale je to zatim na trhu jen asi 2 roky a prijde mi, ze nema moc dobre ohlasy, co jsem hledala.

agneszka
2. srp 2019

@kuliocko2 mi nedali nic,jen byly kontroly dříve, co půl roku. Opakovaně to pak již bylo OK

kuliocko2
autor
2. srp 2019

@agneszka Dobře, moc děkuji. Jinak tedy polyp si měla operovaný v době, když už si měla horší cytologii, ano? Právě jsme s přítelem přemýšleli, že jak se odstraní ten polyp, začneme se snažit o miminko.

vzkazyzuniverza
2. srp 2019

Na zlepseni citologie mi pomohla houba Reishi, kamosce to poradil gynekolog, ja jsem si vse nasla sama, me ale bohuzel uz hrozila rakovina a toto mi srovnalo na 1 stupen z tretiho prednadoroveho stadia behem 1 roku, jinac ale lekari mi chteli toho hodne uriznout, po jedne konizaci jsem dalsi odmitla a zacla se lecit, kamoska se uzdravila z 2 stupne uplne bez zakroku. Lekari jinak nenabidli nic a ani zadnou nadeji na zlepseni nedali. A citologie je podle nich bezvyznamny test, ktery nezjisti prednadorove stavy... Ja mela posledne citologii perfektni, ale biopsie ukazala, ze tam nalez porad je, ale jen ten nejmensi, takze se lecim dal a rezani zatim nehrozi. Doktori na me koukaji jak na ufouna, ale nic nerikaji. Takze na citologii nespolihejte, me to uplne zlomilo, kdyz mi nadavali, ze jsem nesla na dalsi zakrok a ze citologie nic neznamena... Drzim vsem palce. Jinac ta nemoc je o imunite, ale tu dnes nikdo lecit nechce, radsi vse uriznou.