Změny na děložním čípku. Jak dlouho jste byly sledovány?

28. bře 2023

Zdravím ženy,

dotaz jasny😅byla některá z Vas dlouhodobe sledovana na onkogynde? Z duvodu zmen na deloznim cipku?

Mam za sebou biopsii a naposledy i cytologii…a zatím prej jen změny ktere se sleduji, co půl roku. Ja nevim jestli to nejak radsi nesmiknout😅mam strach aby z toho neco nebylo…mam to takto uz dva roky…jedno ditko mame a jeste by jsme teda chteli a k tomu prave taky prihlizeji…ale zase aby se mi tam neco neposrandilo🙈ja bych klidne brala biopsii co tech pul roku ale pan doktor rikal, ze nalez je stejnej a proc do toho chci mermomoci stourat🤣

lencaa11
28. bře 2023

Asi bych ještě si nechala udělat Hpv test jinak asi záleží taky jaké změny tam jsou někdy to tak lékař řeší že sleduje změny já měla cyto pořád v pořádku pak test HPV 45 pozitivní + ostatní a na vyšetření čípek měl nález HSIL závěr po konizaci CIN 2 ...

autor
28. bře 2023

@lencaa11 mam potvrzene biopsii LSIL vcetne HPV…

lencaa11
28. bře 2023

Tak ještě záleží zda mate vysoce špatne HPV nebo méně rizikové HPV a dělali vám kolposkopicke vysetreni čípku jinak biopsie je fajn jen je u ní - že se zkouma jen kousek te tkáně a zbytek se neví jsou ženy které měli biopsii ok a po konizaci byli třeba jiné výsledky ono asi preventivně jak píšete by bylo fajn vzít to spatne jelikož ono to většinou časem může dojít do stádia kdy to pak už bude víc a víc HPV se jen tak nevzdává

autor
28. bře 2023

@lencaa11 no chodim kazdy pul rok na gyndu do onko centra k primari do Motola…pokazde mi cipek kontroluje kolposkopem, pokazde bere cytologii…prave ze rika, ze mam stadium co se jen sleduju uz zduvodu toho, ze chceme jeste cca do roka jedno dite…☺️ tak ja nevim…zajima me prave jestli někdo taky dlouhodobě chodil na kontroly a hlidalo se to jenom…?

sorboni30
28. bře 2023

Já jsem po dvojčatech měla špatný nález na čípku. Dr mě ihned objednával na zákrok, ještě druhý den mě dělali konizaci čípku. Jinak kontrola co půl roku. Mám doma teď roční holčičku, rodila jsem přirozeně.. každopádně chodím dal na kontroly co půl roku. Je dobré si to hlídat 👍

teenyel
28. bře 2023

Chodila jsem takhle asi 2,5 roku na kontroly po 6 mesicich kvuli zmenam. Nakonec me poslal pro jistotu na konizaci. Ale bylo to po konzultaci, protoze potom se rok nedoporucuje otehotnet. Primo se ptal, zda v naslednem roce dite neplanujeme. Takze pokud planujete do roka a neni to dle vseho urgentni (kdyby bylo, doktor by asi rovnou resil konizaci), pockala bych a podstoupila ji az po druhem diteti.

lencaa11
29. bře 2023

@teenyel tak to skrz tehotestvi vám dali špatně info ženy mohou mít tehotestvi po 3 mesicich od konizace jsou ženy které otěhotní třeba v 6 neděli po konizaci a tehotestvi se někdy doporučuje jako léčivé že se to může zlepšit ...

teenyel
29. bře 2023

@lencaa11 tezko rict, ale ptali se me na to 2 doktori. Nejprve muj, nez vypsal zadanku a pak jeste kdyz jsem se na ni objednavala v mnou zvolene nemocnici. Ale kdo vi, nejsem odbornik, tak jen pisi svou zkusenost 🙂 ono to bude urcite jak u x jinych veci, ze se nazory lekaru nemusi asi vzdy shodovat. Ale byla jsem varovana, ze po konizaci je vyssi riziko predcasneho porodu, tak bych to (ja osobne) pokud neni dle lekare ted akutni, tak odlozila po tehotenstvi. Ale zase je spousta zen, kdo rodil normalne v terminu. Kazdopadne - ja bych do toho dobrovolne nesla 🙂

autor
29. bře 2023

U me právě prihlizi k tomu, ze chceme jeste jedno dite…takze kontroly co pul roku na onkogynde, jednou za rok u sve gyndarky takze jsem dost casto na gynde😂