Posilovač pánevního dna. Máte zkušenost?

23. kvě 2020

Chtěla jsem poprosit, zda máte některá zkušenost s nějakým posilovačem pánevního dna? Po jednom z porodů před lety jsem měla potíže, naštěstí to samo nějak odeznělo. Ale poslední dobou mám dojem, že to není to pravé ořechové, takové kýchnutí už je sem tam problém, ráda udělám něco pro to, abych se v budoucnu vyhnula případné operaci. Občas cvičím (pravda, denně ne). Venušiny kuličky jedny mám, ač těžké nejsou, vypadávají☹ Nyní na mě na netu vyskočily přístroje, které mají sloužit ke cvičení, ale moc zkušeností s posilovači pánevního dna jsem nikde nevygooglila, mám obavy, že o tomto tématu se moc nemluví. I pro mě je jednodušší zůstat anonymní, tímto se omlouvám, troll nejsem.

klea81
24. kvě 2020

Za mě stačí pravidelné Kegelovi cviky. Je spousta variant poloh a cviků. Leták ma gynekolog v ordinaci nebo zagoogli. Pokud cviky nepomáhají, tak už je to spíš na operaci. Ještě můžeš kontaktovat fyzioterapeutku, která ještě více navede.

petulkadodo
24. kvě 2020

Dá se jít přímo na kurz cvičení pánevního dna, kde se toho dělá víc a důkladněji než jen Kegelovo cviky. Nebo případně fyzioterapeut, pokud nepomáhá domácí cvičení. Tahle oblast je celkem náročná na správné provedení, aby člověk zapojil všechny vrstvy pánevního dna. Pokud cvičení nepomůže, pak se to řeší i chirurgicky.