Přibírání při kojení. Stalo se to někomu?

rosaliia
24. únor 2020

Holky, vy ktere jste pri kojeni nehubly nebo naopak pribiraly, za jak dlouho jste po ukonceni zhubly nebo podarilo se vubec? Diky.

merope
24. únor 2020

Kojím rok a snažím se poslední měsíc hlídat stravu. Podle mě za to ale nemůže kojení jako takové, ale nekonečná únava a tím prostě "sežeru, na co přijdu". Takže už aspoň nepřibírám 🙂.

nik1
24. únor 2020

Já jsem nejštíhlejší vždycky po porodu. 😂 Jak se rozjede laktace tak mám pořád hlad. A taky podle toho vypadám. Teď u druhého je to ještě horší. Mám děti brzy po sobě tak nevím, jak to zase shodím.

rosaliia
autor
24. únor 2020

@merope aha, tak aspon ze uz se drzis. 👍🏻 Ja jsem kojila rok a ted uz pul roku nekojim a vaha se mi moc nehybe, vzdy neco shodim a pak zase naberu, je to jak zacarovanej kruh... potrebuju dat 15 kg dolu 🙄

rosaliia
autor
24. únor 2020

@nik1 jo hlad jsem mela taky casto, ale zase jsem se neprejidala a stejne...🤷🏻‍♀️ To drzim palce, aby se to podarilo, po druhem diteti bych na tom byla urco stejne ne-li hur 😅

efijil
24. únor 2020

Holky, taky jsem typ, který nehubne kojením. Neříkám, že se extra hlídám, to opravdu ne, ale jsem 10 měsíců po porodu, kojím a 8 kg má stále nahoře. Váha se mi hrozně kývá a většinou navečer hladovím, abych neměla druhý den něco navíc. Vím, že je to způsobené štítnou žlázou, kterou mám v katastrofálním stavu. Teď během kojením s tím nic neudělám, a přestat kojit kvůli své váze vážně nechci... jak píšete, začarovaný kruh... Držte se!

rosaliia
autor
24. únor 2020

@efijil tak 8 kg je krasnych na to, ze mas problemy se stitnou zlazou 😉 ale chapu, ze i tak te to stve... a mas hypo/hyperfunkci? Pri kojeni jsem s tim nic nedelala, sice me ta nadvaha stvala, ale stejne se mi vaha nehybala, takze jsem se na to vyprdla, abych v klidu kojila a ted cekam na zazraky 😅😄

efijil
24. únor 2020

@rosaliia Mám chronickou thyreoiditida - mám při kojení nadále Jodid + svůj Letrox 75. Sice to není moc kg, ale i tak se cítím nééé úplně dobře, celkově mám 91 kg a říkám si, že to je prostě dost a váha mi jedno není... Chjooo! Hlavně že je miminko zdravé! Říkám si, že na jaře, v létě to bude určitě lepší a půjde to snáz - bude ovoce, zelenina atd. Hlavně bych se potřebovala hýbat, ale časově a energií to prostě nedávám :( Taky čekám na zázraky :D

uzivatelkapetra
24. únor 2020

Já frčela na ovoci, tak to asi taky nepomohlo, jinak na sladké nejsem a váha stejně šla nahoru.
U mě za to mohlo pcos, po nasazení metforminu se to pomalinku lepší

rosaliia
autor
24. únor 2020

@efijil tak jeste vydrz a melo by to jit po ukonceni kojeni, si myslim 😉 nebo alespon lip, protoze nebudes tolik unavena a bude vic moznosti se v lete venku hybat 👍🏻

rosaliia
autor
24. únor 2020

@uzivatelkapetra aha, tak to by me treba nenapadlo, ze na to pcos muze mit vliv? A to se objevilo az po porodu? 😇

uzivatelkapetra
24. únor 2020

@rosaliia ne právě já to mám celý život, ms bez léků není, nebo tak jednou ročně.
Syna mám po ivf.
Holkám se slabším průběhem pomáhá nízkosacharidová dieta, mě až metformin.
Napsala mi ho obvodní gynekoložka, prý pcos způsobuje inzulinovou rezistenci a teda se tělo chová jakoby s cukrovkou...teda tak jsem to pochopila, ale nejsem v tomto oboru vzdělaný člověk 🙂
A světě div se, po měsíci užívání přišla ms sama od sebe

cilkat
24. únor 2020

Taky jsem při kojení přibírala. Po ukončení kojení se to nezlepšilo. Se starším jsem v tehu přibrala 18 kg, po porodu zmizelo asi 10, během kojení jsem oscilovala kolem + 10 (chtělo to hlavně hlídat, abych svacila, jinak mi bylo blbě a pak jsem se přejedla večer). Když jsem přestala kojit, váha +- držela, ale pak jsme se "intenzivně snažili" o druhé a každý ciklus nejmíň + 0,5 kg... Druhé jsme počali na zhruba + 15 kg a nabrala opět asi 18 kg. Asi 10 zůstalo v porodnici, zbylých 8 kg slezlo během kojení za asi půl roku -stacilo vzasade dál dodržovat cukrovkarskou dietu. Ale jak začnu jíst cukr, jde váha nahoru. Myslím, že kojení na to u mě nemá vliv.

rosaliia
autor
24. únor 2020

@uzivatelkapetra aha, tak to jo, dneska se o tom cukru hodne mluvi, ze to je pro telo a tloustku to nejhorsi, takze na tom urcite neco bude 😉 tak hlavne ze se ms dostavila, snad to takhle pujde i dal, drzim palce 👍🏻

rosaliia
autor
24. únor 2020

@cilkat aha, takze taky cukr 😉👍🏻 Je fakt, ze pri kojeni jsem si taky obcas doprala sladky, proste rychlou energii z nevyspani atd., ale zase ne tolik... po prichodu z porodnice jsem po sestinedeli mela 71 kg z necelych 90 kg pred porodem, po skonceni kojeni peknych 79 kg, takze + 8 kg 🙈 ted mam kolem 74, neco malo slo dolu, ale mohlo by to jit rychleji 😄😇