Rudnutí po jídle. Nemáte někdo podobný problém?

xalla
22. kvě 2021

Ahoj holky potřebuji radu ohledně rudnutí po jídle. Někdy i po alkoholu. Už se mi párkrát stalo , že po jídle tak do 15 min celá zrudnu , obličej a krk, děsně to štípe a pálí. Někdy jsem rudá opravdu hodně někdy jen cítím nepříjemný pocit a mam takové flíčky po puse. Je to tak nepříjemné .Vždycky se leknu a začnu stresovat a začne mi do toho bušit srdce ještě, ale to myslím že mam z toho jak se z toho vystresuju. Já si hledala na netu diagnozu a první na mě skočila ta nejhorší , že tohle rudnutí může být známka ... nemáte někdo podobný problém ? Že jde o alergii nebo citlivost kůže? Moc díky za uklidnění , já jsem z toho zase mimo .... dneska to začalo svěděním zad a pak už mi hořely uši a celý krk a obličej. Jídla nic společnýho nemají , jedině mi napadl bujon ale byly hodně kořeněný ....moc děkuju 🙂

zlorenka
22. kvě 2021

@xalla pogoogli si histaminovou intoleranci

meronym
22. kvě 2021

@xalla U sestrenice se tak projevovala histaminova intolerance.

martt
22. kvě 2021

@xalla Mne tohle dělá alergie a potravinová intolerance na ovoce a koření (pepř a chili) Alergii mam potvrzenou jen na jahody , ale problém mi dělá téměř všechno ovoce. Zkus navštívit alergologii aby ti udělali testy na potravinové alergie . Popřípadě to muzes vysledovat, ale to je běh na dlouhou trať.

klokanka31
22. kvě 2021

@xalla To bude asi alergie, nevšimla sis po čem ti to dělá?

kocila
22. kvě 2021

@xalla alergie,vyhledej lekare,udelaji testy a bohuzel dieta

xalla
autor
22. kvě 2021

Zvláštní je , že dneska se mi to stalo po rajské , byla tedy taková dost ostrá. Pak jsem si jí zkusila dát i odpoledne a nic , tak já nevím , že jednou reakci mam a pak ne ...

pribylovapetra
22. kvě 2021

@xalla problém s odbouráváním histaminu

zlorenka
22. kvě 2021

Histamin je "vystraznej" enzym, ktery v tele rozjizdi alergickou reakci... nejlip se to vysvetluje na váze, do ktery davas jidlo s histaminem, ruzny potraviny maj ruzny mnozstvi, jiny potraviny zas blokujou jeho zpracovani, i kdyz ho samy neobsahujou, treba alkohol. Jis jis a nic, ale v jeden okamžik ta vaza pretece a reakci spusti ta posledni snedena vec, kterou sis predtim dala klidne nekolikrat bez problemu....proto je to tak nevyzpytatelny. Zrovna rajcata jsou castej problem, pak kureci, tunak, koreni, konzervanty, spousta ovoce, vsechno kysany fermentovany, plesnivy, prefabrikovany...

xalla
autor
23. kvě 2021

@zlorenka To je zajímavé o tom jsem neslyšela, já si právě říkala, že ty jídla nemají nic společného .Naposled to byla ta rajská pak guláš a pak čína. A vždy jako přes kopírák do 15 minut jsem byla jak opařená.
@zlorenka Včera po té rajské mi teda začaly svědět záda a zrudly uši a to už jsem začala panikařit že je to zase tady a měla jsem to na obličeji ale jen malinko spíš takové malé fleky a v tom mini puchýřky. Jindy jsem rudá jak když mi někdo opaří . Já mám teda celkově tu plět děsně citlivou....na jarní sluníčko bez namazání nemůžu vylézt hned mam alergii nebo když použijí nějaký krém co mi nesedne tak taky hned fleky ...

xalla
autor
23. kvě 2021

@klokanka31 právě že jednou po rajské pak guláš a pak čína nevím co by ty jídla měli společný ale udělá mi to jen někdy , někdy to sním a v pohodě

xalla
autor
23. kvě 2021

@martt taky máš reakci v obličeji? Já právě nikoho kdo by to měl neznám a každej se mi diví , když mu to říkám. Jak se to u tebe projevuje? Díky 🙂

kocila
23. kvě 2021

@xalla moje mamka tuto reakci ma,vetsinou po alkoholu; zcervena na obličeji a zacne ji svedit kuze hlavne na krku,nekdy ji pali i v krku, tak za 15min je ro pryc-nesta se ji to pokazde (leci se ruzne alergie,jak potravinove ,tak pilove)

martt
23. kvě 2021

@xalla Mam reakci v obličeji, hlavně v puse. Záleží jaké množství snim. Kdyz malé tak mne začne svědět ve vnitr v krku a jazyk. Kdyz vetsi tak se mi udělají červené fleky kolem pusy. Ale třeba vyloženě u medu, kdyz snim i třeba stopové množství tak se osypu na rukách a puse. Kdyz si toho nevšimnu, ze nekde je a s nim toho víc, tak už mám větší reakci a to ze se mi i začne spatne dýchat. A na antibiotika jsem meka reakci, ze se mi osypali nohy a oblicej jsem mela "jen" rudy jako rajče a pálil, jako kdybych se spalila od sluníčka. Měli ty jídla třeba společné nějaké koření? Hodně alergen muze byt třeba pepř nebo Chili.

xalla
autor
23. kvě 2021

@martt no právě mě nic nenapadá co by měli společné , jedině třeba bujon ( kostka) ale já tu reakci mam vyloženě po celém obličeji jak píšeš ty rudá jak rajče , jak když se spálim a děsné to brní a štípe a pálí je to hrozný ...většinou k tomu mam rudý i uši . Už jsem z toho hotová největší strach mam aby se mi to nestalo někde mimo domov..tak stresuju strašně, kdoví jestli si to tím nevyvolám taky trochu

xalla
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
martt
23. kvě 2021

@xalla Hlavně klid a nestresuj se můžeš uz to mít i psychického rázu. Ze se do předu bojíš, že ta reakce přijde , ze ji na konec mas. Mne alergie na potraviny, také začala pomalu. A byla by to velká náhoda, ze by jsi měla zrovna raka.😀 Objednej se k lékaři a na alergologii aby zjistili co ti to způsobuje. Ale pozor potravinová intolerance se nemusí na testech projevit .

xalla
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz