Sebeuzdravná borelióza. Co si o tom myslíte?

lucka662006
10. črc 2022

Ahoj holky, ráda bych zkonzultovala jednu věc ohledně boreliozy.
Jedná se o závažné onemocnění, které je ale samozřejmě i sebeuzdravné, ne každému se udělá flek, takže o borelioze často nemusíme vědět a přesto se u nás další fáze nerozvinou. Někdy se ale flek vytvoří, jdeme k lékaři, a ten napíše antibiotika. Některý dospělý třeba může mít flek na zádech a nemusí si jej vůbec 14 dní všimnout a pak flek zmizí.
Četla jsem příběhy, že po antibiotikách se příznaky nemoci vrátily (teplota, klouby, fleky).
Nemůže to třeba být tím, že byl antibiotiky oslaben vlastní imunitní systém (známá věc) a proto se nemoc potom vrátila?
Nebylo by tedy lepší možná vyčkat, zda si i v případě skvrny imunitní systém s boreliemi poradí, jak tomu často musí být... ne každému se přeci rozvíjejí další stádia.
Podle internetu mi připadá, že ti, kterým nezbaraly antibiotika, tedy nemoc se jim pak vrátila, na tom byli daleko hůře než ti, kteří se léčili jen přírodně a spolehli se na vlastní imunitní systém. (hometopatika, čínská medicína, různé tinktury apod.)
Jsem hodně na vážkách, zda si mám ty antibiotika vzít, proto by mě zajímal Váš názor.

klokankaviky
14. říj 2022

@levandule_k Též jsem na tiskové věci posera, nebo spíš nepřikládám bolestem a trápení takovou váhu abych hned vyhledávala Mudr nebo pohotovost... Ale u borelie si právě nejsem jistá a nechci to podcenit. Sama vidí že to tělo vydává signály a nerada bych aby to došlo do akutní fáze.

lucka662006
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz