Silné bolesti jater. Obrátit se na lékaře?

balsiger
12. kvě 2007

ahoj holky...urcite to nekterou z vas taky uz potkalo...mam bolesti na orave strane,priblizne u zeber pod prsama, pry jsou to jatra...doktora jsem jeste nevolala,ale zaciname to v noci budit a fakt to boli...mely jste to taky?nebo mate? obratil se nekdo na lekare?

balsiger
autor
17. kvě 2007

yasmina:ja jsem byla u doktora na normalni tehu prohlidce...musim se ted jeste tak 2tydny pozorovat a pokud se to zhorsi nebo nezlepsi,musim mu to rict a zminil neco o zlucnikovych kamenech...tak jestli mame podobny problem, aspon to muzem primo probrat...kazdopadne u tebe to zacalo o hodne driv, mne to trapi teprve tak 3tydny...takze od 18tt...

drzim palce,at to neni nic hrozneho ☹ ........jinak ty kameny by mi pry museli odoperovat

karotky
18. kvě 2007

Ahojky!
Mě játra začala bolet těsně před porodem(asi 14dní),vždycky,když jsem se trochu ušla,nebo někde dlouho stála.
Pak mě přijmuli do porodnice s vysokým tlakem a bílkovinou v moči.Když mi udělali krevní obraz,tak zjistili,že mám zvýšené jaterní testy a 3 dny(kdy mi snižovali tlak tabletami)jsem na to brala nějaké vitamíny.Pak mi porod vyvolali a byla jsem celou dobu,co jsem byla v porodnici na dietě a nikdo mi neřekl,jak na tom s těmi játra jsem.Den před propoštěním jsem doktorku(která měla zrovna službu)požádala,ať mi vezmou krev znovu,abych věděla,na čem jsem a věděla,čím se mám doma řídit ohledně stravování.Krev mi sice vzali,ale výsledky jsem se stejně nedozvěděla,protože nás domů pustili bez vizity.Měli ten den hodně porodů a nestíhali.
Tak teď nevím,kde se mám těch výsledků dopátrat.Asi u gynekologa,až půjdu na kontrolu po šestinedělí. 😒

scharfinka
14. kvě 2008

Ahoj holky, ozivuju tohle tema, protoze sem vystresovana jak kralik-no jo, prvorodicka🙂 Uz asi pet dni mam takovy divny tlak na prave strane nekde pod zebrama. prislo to z niceho nic. Jak kdybych tam mela nafouknuty balon. Nekdy to az skoro boli, jindy vubec nic. Je to normalni nebo bych mela jit k dokimu. Na normalni kontrolu jsem objednana az za mesic, tak nevim, co s tim.

mywiel
14. kvě 2008

scharfinka a netlaci ti tam babo na pluca a zaludok? Mne sa to stava casto, uz ma menej miesta a chvilu sa mi tazsie dycha... 😉 😀

roxxxana
14. kvě 2008

Mám stejný problém. Zmínila jsem se o tom na poradně a myslela, že mi doktor jen řekne, že je to normální jak se zvětšuje děloha, ale celkem mě vystrašil. Nejdřív se zeptal, jestli mívám prblémy se žlučníkem (nemívám) a pak hned mi vzali krev (asi na jaterní testy a krevní obraz), aby vyloučili tzv. HELLP syndrom, což teda může skončit dost bledě (nutnost okamžitého ukončení těhotenství). Jenže jsem se dočetla, že kromě této bolesti se u HELLP přidávají bolesti hlavy, zvracení a další příznaky. Přitom mě pod tím žebrem bolí hlavně, když dlouho sedím (v práci), takže spíš myslím, že je to ten mechanický tlak na vnitřnosti. Výsledky ještě nemám, ale komplikace si nepřipouštím...

susik77
14. kvě 2008

ono je asi dobre, v tehu, nech sa vsetko skontroluje, ale nestresovala by som...v 29.tt tam kludne uz mimco moze tlacit, ale zajdi si na gyndu.pre istotu.